Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Јас напишав каква верзија кружеше. Не тврдам дека било така. Но не тврдам ниту дека не било така. Научен сум сите работи да ги земам со резерва.
Тоа што било околу христијански празник може да биде случајност, а може да биде и намерно за да се заведе истрагата. Пак не тврдам дека е така. Наведувам само една можност.
А за дрогата и обазбедувањето на ќерката на Трајко... Наводно тие се познавале. Нема обезбедувањето да ја оддели од друштвото. Дрогата можеби (пак наведувам само можност, не тврдам ништо) ја набавила женската. Ако тие немале пари (не ми е познато), таа сигурно имала...
Автоматски споено мислење:


Ова иронија ли е или вистина?

daj ne zaebavaj, neznam dali si od SK ama toa deka nekoja kremka izrasnata so pari i cuda okulu nea tek taka ke se druzi so decava od radisani malku potesko... ne me sfakaj gresno mrazam kremci ama ovie godini toa se poizrazeno e taka da mene mi e smesno u ista recenica da gi stavis a ne pak na isto separe nekade. verzijata kruzese i tuka uglavno od luge sto poima nemaat ni koja e kerkata na trajko ni deckite koj bile. obezbeduvanjeto nema da ja oddeli od drustvoto ama sigurno nema da ja ostavi pa i redenka nekade da i udrat, daj misli malku, ti da si trajko kakvi instrukcii ke im dades ako treba da ja pazat kerka ti?

film ima, KOGA DENOT NEMASE IME, samiot fakt deka ne go znaes sto ti kazuva? ne mora da e oficijalno zabranet dovolno e da nemas pristap do nego, eve sega istoto so RUGANJE NA HRISTA, povtorno po baranje na DUI
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Има реални шанси да е вистина. Наводно ја дрогирале, па ѝ удриле една реденка...
Има 0 посто шанси да е вистина. Децата живеат у сосема различен круг од ќерката на трајко, под знак прашалник е дали би можеле на улица да ја сретнат а не па да ја начекаат негде пијана.
Целата работа излезе од тоа што го фатија син му со дрога на граница и потоа секоја приказна беше поврзана со него, те син му газел луѓе те ќерка му ја дрогирале.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не знам како може некој да помисли дека навистина се познавале. Ваквите како неа само на инстаграм може да ги видиш, а во живо пак нема да ја препознаеш дека е таа освен ако не ја знаеш од маало.
Уште помалку па да дојдеш до до таква личност кога не знаеш во кој круг е и каде се движи. Сигурно нема да се сретнете на каса во Кам или Тинекс.

Ја дрогирале, па на крај сите по ред.
Абе филмови.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
а нит децата беа рибари ко кано филм шо напраи дека немале пари за до велешко да отидат па ловеле таму
по чуден сплет на околности тој ден биле таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Комуњарите беа толку залетани во тој период, што се што ќе им се сервираше го јадеа.
За повеќето од нив, до брзо им беше верно и дека Грујо го направил Диво Насеље.
Ама сеа видоа дека за да се спаси Груки нема потреба од диви населби и војни.
Ова со дрогираната ќерка и реденките може да поверува само некој што гледа премногу тинејџ американски филмови.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
а нит децата беа рибари ко кано филм шо напраи дека немале пари за до велешко да отидат па ловеле таму
по чуден сплет на околности тој ден биле таму


Sent from my iPhone using Tapatalk

jas kolku sto se sekavam sekade pisuvase deka bile otideni po riba... poima nemam sto barale tamu ama pak za veligden da si tamu kazuva deka zivees u drug svet so kerkata na trajko koja garant bila u grcija ili negde podaleku za praznicite...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.755
Децата биле таму по риби а беа убиени само за тоа што се православни Македонци на Велики Четврток.Нивните убијци се оние кои беа уапсени а денеска се на слобода.Убијците беа муслимани.Од која причина го направиле тоа не знам,најверојатно биле исламска ќелија или пак е планирано убиство како одмазда на двајцата убиени Албанци од страна на полицаецот Јаким во Гостивар.За жал тоа најверојатно никогаш нема да го дознаеме а лично јас не верувам дека убијците некогаш ќе бидат вратени во затвор.Јас мислам дека овие неколку работи што ги пишав се точни и само некој партиски бот може да поверува во такви смешни приказни како што некој успеа да ги рашири помеѓу народот.Да не седеаа дома тогаш сите големи патриоти и да ја пибараа правдата на улица сега можеби некој и ќе беше одговорен за убиствата и ќе лежеше доживотно во затвор,вака сега џабе е муабетот.
Знам само дека Заев ги искористи родителите на децата во најгнасни политички игри и ги уби по втор пат.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Самото тоа што воопшто се спомна таква приказна, а не па да се прошири е доволен показател за тоа каде се наоѓа и како функционира нашево општество. Цело време само рекла-казала, ситење и онакво убедување „чекај брат ја да ти кажам како било“. И нормално капакот на се е што и овој случај се искористи за почитички поени кога беше потребно, со фарсата кога се врати на повторно судење од почеток и слично.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Сабајле на работа ми доаѓа една девојка, многу ми беше позната. На врв на јазик ми беше да ја прашам од каде ја знам, си велам ај батали. И завршив работа, и ја прашувам колешката кое беше девојчето ( зашо си направија муабет се знаеја ), ми вели сестра на едно од утепаните деца. Некогаш е попаметно да се молчи.

Дали некој од куртониве каурски што пишуваа дека децата правеле реденка, би ја прашал девојката дали е можно брат и да го направил тоа?

А на овие куртониве комуњарски би им простил и промена на име, ама што си поиграа курот со оваа тема и злоупотребија никогаш.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Сабајле на работа ми доаѓа една девојка, многу ми беше позната. На врв на јазик ми беше да ја прашам од каде ја знам, си велам ај батали. И завршив работа, и ја прашувам колешката кое беше девојчето ( зашо си направија муабет се знаеја ), ми вели сестра на едно од утепаните деца. Некогаш е попаметно да се молчи.

Дали некој од куртониве каурски што пишуваа дека децата правеле реденка, би ја прашал девојката дали е можно брат и да го направил тоа?

А на овие куртониве комуњарски би им простил и промена на име, ама што си поиграа курот со оваа тема и злоупотребија никогаш.
Знам дека и мене ме вбројуваш во таа група, ама јас само пренесов што се зборуваше и какви верзии кружеа. Ниту тврдам, ниту негирам дека е така. Веќе напишав дека сите работи ги земам со резерва...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Убиството е професионално и по нарачка изведено. Нема никаква врска со тероризам, терористички напади се на јавни места и цел е што повеќе жртви.
дпмне набрзина го заташкаа, изнајдоа виновници, а сдсм си поигруваше со чувствата за да добие политички поени.
Што точно и како било никогаш нема да се дознае, затоа што намвр и владата не им е за цел случајот да се расчисти.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.096
Ако пренесе човек, виновен е. Овде некои така гледаат на работите. Инаку муабетите од типот дека овие се исклучиво виновни, дека никој не искочил да протестира, дека едина цел било верска порака до христијаните,бла бла... се е тоа чиста "вистина". Уште треба и да знаеш како точно било, уште еден од перверзните обиди кои се користеа да се заќутат што повеќе луѓе на темава. Па м70 колку пукал во секунда, глупости. колку што ок знаеш што све може да погоди на 30 метри.
Наводната снимка сега што е извадена од нафталин, нели е поигрување со народ врз душата на овие деца? Ако ова не е од комуњарите (како што гледам, не е), кој сега ги злоупотребува? И тоа со тегнење чамче телефонски муабет, кој сега се сити со истото?
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.147
Поени од реакции
35.182
Јас имав соученици меѓукои и девојчиња од Бутел кои беа другари со сите од децата. Такво плачење немам видено за некои деликвенти и силувачи како што ги претставувате, и си праите приказни.
Само ај, полеснo ви е да верувате дека лошите каури направиле злодело па ги стигнала казната, одколку вашите ценети мирни сограѓани убиле Македонци на најголемиот христијански празник за влевање страв меѓу населението.
 
Последно уредено:

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Убиството е професионално и по нарачка изведено. Нема никаква врска со тероризам, терористички напади се на јавни места и цел е што повеќе жртви.
дпмне набрзина го заташкаа, изнајдоа виновници, а сдсм си поигруваше со чувствата за да добие политички поени.
Што точно и како било никогаш нема да се дознае, затоа што намвр и владата не им е за цел случајот да се расчисти.
Па додбро и тие во ИСИС се професионални платеници. Можеби половина од нив се религиозно задоени другото се е за кеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom