Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ако не се сите муслимани терористи,зошто сега на вестите на Канал 5 гледам безброј зелени арапски знамиња и црни џихадски ?

Ебати племето глупаво и затуцано.
 
S

Shaman

Гостин
А зожто на нас ни беше забрането да идеме накај судот и да го преминеме мостот а на браќава сега слободно им даваат кај сакаат да доат слобдно можат и накај соброна да тргнат никој нема да ги спречи.
Искрено не знам. Така најверојатно одлучило раководството на акцијата дека е безбедносен ризик да ве пуштат преку мостот.
Не само за ваше туку за сечие добро. И јас сакав цел народ од пред влада да оди пред суд, тоа ти е добра поента.
Ама не сакам да ме поистоветат со мајмуни што фрлаат камења по полиција и што лечат фрустрации со кршење излози.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
http://www.makfax.com.mk/283230/skrsheni_dva_prozora_na_vladinata_zgrada

Скршени два прозора на владината зграда

Два прозора од објектот каде што е сместена Владата на Република на Македонија, скршени се попладнево, откако групата демонстранти започна да фрла камења и дрвени талпи, јави репортерот на Макфакс.

Протестите започнаа по петочната молитва во скопската џамија Јаја паша, по што демонстрантите преку Бит пазар најнапред се упатија пред Основниот суд Скопје 1, по што пристигнаа пред Владата.

Дел од демонстрантите извикуваат пароли „УЧК“, „Приштина, Тирана - етничка Албанија“, а кон припадниците на силите за безбедност, кои се во голем број, беа извикувани пароли „Убијци“.

Меѓу неколкуте транспаренти може да се заблежи и написот „Јанкулоска радикална христијанка“./крај/со/ап/.
ДРВЕНИ ТАЛПИ?:eek:
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Прегледај го приврзокот 43179Прегледај го приврзокот 43180Прегледај го приврзокот 43181Прегледај го приврзокот 43182Прегледај го приврзокот 43183Прегледај го приврзокот 43184Прегледај го приврзокот 43185Прегледај го приврзокот 43186Прегледај го приврзокот 43187
Иако ги има во голем број, мирно е, со повремени скандирања, само албански знамиња јас видов, и ептен е тивко, дури језа ме фати. Додека сликав двајца ми застанаа со заканувачки поглед демек не туку сликај мори, ама толку, сакам да кажам не ме растепаа :)
Значи научиле нешто од минатиот протест..

*матните слики се заради зумот на телефонов.
Може некој да ги конвертира у 3D?
Имам очила, не за нешо туку да биде поинтересно :icon_lol:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
220
Поени од реакции
264
Незнам зошто али имам впечаток дека нашиве медиуми пак ни праат филмови. Ставаат слики под некој мост со 50-60 луѓе за потоа да се појават снимки од кров на некоја зграда каде што фино се гледаат 2000+ Се надевам за кратко ќе имаме инфо што точно се случува пред влада пошто ја неверувам дека е мрирно како што не информираат!
 

juve_persempre

▐ I am VIKING▐
Член од
17 февруари 2010
Мислења
296
Поени од реакции
83
Заврши протестот на албанците ајде да видиме утре македонците сега ке се напреваруваме :pos:
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
тие довикуваат УБИЈЦИ? О до каде стигнаа овие манипулатори и несовесници и неверници!?!
Јанкуловска радикална христијанка?!!!??? Не знам дали треба да биде смешно или тажно?!
Како ја извртуваат вистината!!!!
Ма какви верници, какви џамии... овие се обични лажови, изманипулирани манипулатори ....
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Озбилно кажале РАДИКАЛНА ХРИСТИЈАНКА?!!!

What the hell is that??!!
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Како еден од камењата не го погодил Грујо? И така тој е најголем виновник што дојдовме до ова дереџе. Им даде премногу права, па сега прават што сакаат.
Оваа тема колку што знам не е за мешање политика туку за убиство на деца. Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom