Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
А зошто ја мрзат толку таа автобуската пред влада може да објасни некој? Сигурно Дарданија и за тоа има објаснување :)
Иначе почнале да си одат од пред влада назад во зоолошка, пардон дома.
 
S

Shaman

Гостин
Таман работа да не ги ценам...туку мора малце да им дадат простор да реагираат а не да им ги врзуваат рацете тоа ми веше муабетот...иначе утре ако скрши некој стакло од нашиве (што не сакам тоа да се деси ) има пендрак да игра
Минатиот пат пред влада и на мост Гоце Делчев, не играше пендракот зашто се кршеа прозори,
туку затоа што толпата сакаше со сила да го пробие кордонот на ЕБР на мостот.
Да бидеме јасни и да не се лажеме.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Pa se poznava deka si od Selo, od odnesuvanjeto, ne mi e gajle sto si, turcin makedonec albanec itn, cim si od SELO, tuka e zavrsena rabota za mene, zaradi toa postojano velam, ne smee da se dozvoli na vselanite da vlezat vo gradovite. Niv gi mrazam naj mnogu..:facepalm:

A inace neznam ova PurplePumpa zosto pocna tolku so napadi protiv mene>? Barem jas nemam nikakvi problemi so nikogo, odma ko sto se logirav i hhoooppp odma napadi..:гомце:
Аман мораш ли СЕКОЈА ТЕМА да ја однесеш во оф-топик?
Престани или коментирај за тоа што е темата или стварно ќе бидеш баниран од тема.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.679
Поени од реакции
5.954
Минатиот пат пред влада и на мост Гоце Делчев, не играше пендракот зашто се кршеа прозори,
туку затоа што толпата сакаше со сила да го пробие кордонот на ЕБР на мостот.
Да бидеме јасни и да не се лажеме.
А зожто на нас ни беше забрането да идеме накај судот и да го преминеме мостот а на браќава сега слободно им даваат кај сакаат да доат слобдно можат и накај соброна да тргнат никој нема да ги спречи.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Во гостивар демонстрантите се движат накај полициската станица.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
А зожто на нас ни беше забрането да идеме накај судот и да го преминеме мостот а на браќава сега слободно им даваат кај сакаат да доат слобдно можат и накај соброна да тргнат никој нема да ги спречи.
Наводно тоа е за наше добро...дај боже да е така само не сум видел некој од овие што се глупираат некогаш да одговарал за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom