Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Овојпат скршиле и неколку прозори од владата.
Ова сериозно?

Ако е ова точно, ако тоа се мирни протести, јас сум кралица Елизабета.;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Toj sto bil so Turskoto zname ne bil Turcin, tuku Bosanec, bese identifikuvan i od turskata partija minatata nedela, nemojte so pogresni etiketiranja.
Кај се најде па ти?
Кого етикетирав јас? И како успеа постов да го сфатиш како напад према Турците?!
Секој би го сфатил како одбрана!!
 
S

Shaman

Гостин
Тоа што ги кршат прозорите под итно да се спроведе истрага за фирмата што ги менува прозорите.
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
Овојпат скршиле и неколку прозори од владата.
Овој пат верувам ќе има повеќе покриеност од медиумиве зошто знаеа денови претходно за протестов. Сакам да видам дали играат пендреци :).
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
„Етничка Албанија“, „Умрете каури“, со вакви извици демонстрантите се собраа пред зградата на Владата. Дознаваме дека Исламската верска заедница во изминатото денононоќие се обидувала да ги одврати луѓето од протести, биле организирани состаноци речиси во сите скопски џамии, но обидот за смирување на страстите и за откажување од демонстрациите на ИВЗ не успеал.
Пак си се местат на нога со Death to Christians пораките кои светот ќе ги чуе и ќе си го зацрвстува мислењето за нив. После некој им е крив, никој не им става зборови в уста. Уште едно страшно пукање себе си в нога ;-)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Овој пат верувам ќе има повеќе покриеност од медиумиве зошто знаеа денови претходно за протестов. Сакам да видам дали играат пендреци :).
очигледно полицијата има наредба да реагира само доколку самите полицијаци се физички нападнати. Кршење е дозволено.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ако бе нека кршат прозори на Влада. И онака ја спремаат за реновирање :icon_mrgr:
Трошиме пари на огради, имаме и за прозори, а цената на ова што сами си го прават себе е премала.....
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ова сериозно?

Ако е ова точно, ако тоа се мирни протести, јас сум кралица Елизабета.;)
Епа честитки my dear Queen:love:
Сигурен сум дека ќе ги прогласат за мирни протести сите наши медиуми. :(
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Toj sto bil so Turskoto zname ne bil Turcin, tuku Bosanec, bese identifikuvan i od turskata partija minatata nedela, nemojte so pogresni etiketiranja.

Ти почна и мене да ме нервираш. Јас сум турчин од село Држилово али ова веќе не се издржуе.


Anani sikerim!!!!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Абе какво тепање. Додека не напаѓаат луѓе остај ги, нема потреба после да испадне ,,полициско насилство врз кутрите протестанти,, ;)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Протестот во Куманово завршил според изјавите на некои од демонстрантите (кои не биле повеќе од неколку стотини) дел од нив ќе оделе во Скопје
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Photo0480.jpg Photo0481.jpg Photo0482.jpg Photo0483.jpg Photo0484.jpg Photo0485.jpg Photo0486.jpg Photo0487.jpg Photo0488.jpg
Иако ги има во голем број, мирно е, со повремени скандирања, само албански знамиња јас видов, и ептен е тивко, дури језа ме фати. Додека сликав двајца ми застанаа со заканувачки поглед демек не туку сликај мори, ама толку, сакам да кажам не ме растепаа :)
Значи научиле нешто од минатиот протест..

*матните слики се заради зумот на телефонов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom