Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Кајгана и Вести 24 се бугарски ?!
Кајгана го следат младите што имаат интернет и што ги интересира малце повеке.Имаш еден куп постар што не се занимаваат со интернет.
Вести 24 само на телекабел го има.
Пак има цензура зашто на Сител Канал5 Мтв Алфа немаше вакви сцени пцуенја и заканувачки пораки.
Не ти идам контра само немој и ти да викаш дека имаме нецензурирани медиуми
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Абе што тропаш глупости, кој ги тепал жените бе ?!
Па немаа ни модрици ни ништо,зарем држење за рака и спроведување е тепање ! :facepalm:
а зошто воопшто се докажувате кога се знае дека никогаш не сте во право. Чекај муабет да ти свртат и за пакистанците што онака си поминувале по МК илегално, па за она детено што шитка крадени мобиљки и џандарот мамата негова заушка му удрил. Истите муабети од почетокот на темава, едно те исто верглање.
А бе множи се со 0. Не постои-не читам-не ме интересира.

Туку ме нервирате вие што им одговарате. :icon_lol:
 
R

Rigel Kent

Гостин
"Tepanata" zena izjavila deka bila siromasna i deka i platile da cuva oruzje.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Imase konfuzni , samo ve potsetuvam uste ednaska " Albancite se mnogu cuvstvitelni koga se zimaat Zeni po zatvori " ne im bilo na povekemina da gi branat ubijcite toa e ocigledno i mnogu jasno ..
P.S. ja sum musliman samo ne spagam vo taa verska grupa i ne gi znam site nivni pravila zatoa ne me prasuvajte mnogu okolu verata .

Очигледно тука е тоа што си ја покажаа картата за игра! А ако се работи за тероризам никој не е поштеден, макар тоа биле жени, деца или старци. Нема оправдување за тоа! Ти како муслиман дали ја оправдуваш војната на база на религија?
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
206
Поени од реакции
68
А иницијаторите,водачите ,организаторите на протестот покажаа лице или не?
Хаха баш и мене ме интересира кој е организаторот, ме зачуди тоа што човекот што збореше на канал 5 е брат на десната рака на градоначалникот на Чаир и висок функционер на ДУИ
 
R

Rigel Kent

Гостин
Очигледно тука е тоа што си ја покажаа картата за игра! А ако се работи за тероризам никој не е поштеден, макар тоа биле жени, деца или старци. Нема оправдување за тоа! Ти како муслиман дали ја оправдуваш војната на база на религија?
Genti i AliPasha mislam deka zastapuvaat umeren stav i ne se pripadnici na ovie strui tuku na Sunitite.A za Princ mi izgleda deka e navlezen kon taa struja.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Jas veruvam poveke na moite odkolku na tvoite .
А кои се тие твоите, тие муџахедините и талибаните кои денеска правеа циркус по Скопските улици ! :P
И што им требаа тие скандирања Аллаху Екбер и Текбир !
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Очигледно тука е тоа што си ја покажаа картата за игра! А ако се работи за тероризам никој не е поштеден, макар тоа биле жени, деца или старци. Нема оправдување за тоа! Ти како муслиман дали ја оправдуваш војната на база на религија?
Ja pa ic ne sum religiozen .
A religizniot jasno ti odgovaral : http://forum.kajgana.com/threads/Масакрот-кај-Смилковско-езеро-генерална-дискусија.59808/page-762#post-4974676
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Genti i AliPasha mislam deka zastapuvaat umeren stav i ne se pripadnici na ovie strui tuku na Sunitite.A za Princ mi izgleda deka e navlezen kon taa struja.
Па и Вахабиите се Сунити, ама далеку порадикални и поконзервативни од Ханефиите ! :X3:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Хаха баш и мене ме интересира кој е организаторот, ме зачуди тоа што човекот што збореше на канал 5 е брат на десната рака на градоначалникот на Чаир и висок функционер на ДУИ
Па и по тоа се гледа колкави кукавици се,па ако си организатор појави се јавно..да те видиме.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
35
Поени од реакции
35
Друже реално да правиме муабет му држи вода муабетов!
Денес ти од твој медиум дозна што се случувало низ центарот на Скопје или од бугари???
Neam nisto protiv Blgarite, vprocem i MNR-oto nivno gi demantirase uste sabajle u nivnite vesti sto sakaa da gi procurat niz eter. Jasen e motivot na tie sto se tuka, a toa e paricka platena od organizatorite na protestot, kaj go najdoa od fanaticite tamu onoj fanatikon sto davase izjava na Blgarski, toj e vrskata toj gi ima doneseno, znaete sto e za niv da izleze informacija nadvor e he , da se proverat kade jadat i spijat moze lesno da se vidi koj gi sponzorira,a jebi ga medium kao medium se pali na cigla, gi ima sekade vakvi i takvi, nek si terat rabota se dodeka MNR-to na Blgarija gi demantira nema opasnost od niv, takvite moze samo steta da napravat na dobro sosedskite odnosi.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
А кои се тие твоите, тие муџахедините и талибаните кои денеска правеа циркус по Скопските улици ! :P
И што им требаа тие скандирања Аллаху Екбер и Текбир !
Neznam zosto povikaa taka , najverovatno zatoa sto bese protest na vernicite , i licno ne veruvam deka site Albanci bea ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom