Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Imase konfuzni , samo ve potsetuvam uste ednaska " Albancite se mnogu cuvstvitelni koga se zimaat Zeni po zatvori " ne im bilo na povekemina da gi branat ubijcite toa e ocigledno i mnogu jasno ..
P.S. ja sum musliman samo ne spagam vo taa verska grupa i ne gi znam site nivni pravila zatoa ne me prasuvajte mnogu okolu verata .
А замисли и да осудат жена Албанка. ете кај која нашле муниција униформи, радио станици... Јас не знам на кој начин може жена Албанка да биде предмет на истрага?! Испаѓа дека што сака нека праи не смее да се уапси, затвори (апсолутно сум против било какво насилно испитување и ако имало такво - мора да се земи на одговорност) али истрагата не смее да застане или не се обавува ако била во прашање жена. Сепак во прашање е најтежок злочин ете тие што се уапсени а не им е докажана вината се пуштени, ако имало физичко малтретирање, си има процедура да се одговара и за тоа. Немири и тензии на малкумина му донеле добро , а на секојдневниот работен човек, на земјоделец, на семејствата - никогаш ништо добро. Секое подгревање на тензии, секој збор упатен против некој народ или вера - е продолжување на планот на оние кои ги убија децата. Нив не им е гајле дали албанци или македонци први ќе почнат со палење и кршење, нив им е битно да се почни хаосот.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Кајгана го следат младите што имаат интернет и што ги интересира малце повеке.Имаш еден куп постар што не се занимаваат со интернет.
Вести 24 само на телекабел го има.
Пак има цензура зашто на Сител Канал5 Мтв Алфа немаше вакви сцени пцуенја и заканувачки пораки.
Не ти идам контра само немој и ти да викаш дека имаме нецензурирани медиуми
За Сител не знам , не ги гледам .. Канал 5 даваа нешто , ама не беше премногу . МТВ и АЛФА исто не гледам.
Али на Вести 24 цел ден се емитува !
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
А замисли и да осудат жена Албанка. ете кај која нашле муниција униформи, радио станици... Јас не знам на кој начин може жена Албанка да биде предмет на истрага?! Испаѓа дека што сака нека праи не смее да се уапси, затвори (апсолутно сум против било какво насилно испитување и ако имало такво - мора да се земи на одговорност) али истрагата не смее да застане или не се обавува ако била во прашање жена. Сепак во прашање е најтежок злочин ете тие што се уапсени а не им е докажана вината се пуштени, ако имало физичко малтретирање, си има процедура да се одговара и за тоа. Немири и тензии на малкумина му донеле добро , а на секојдневниот работен човек, на земјоделец, на семејствата - никогаш ништо добро. Секое подгревање на тензии, секој збор упатен против некој народ или вера - е продолжување на планот на оние кои ги убија децата. Нив не им е гајле дали албанци или македонци први ќе почнат со палење и кршење, нив им е битно да се почни хаосот.
Ne , ne e tocno toa , da bese kriva ne veruvam deka nekoj bi protestiral , tuku tie se zemeni samo zatoa sto bile religiozni ! Gi imas nivnite izjavi posle osloboduvanjeto ..
"SAMO ISTOTO PRASANJE (VELEA),ZASTO STE TOLKU VERNICI I TOLKU VERSKI KNIGI DOMA "
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495

Малку е оффтопик, ама сепак погледнете го клипчево и тоа втората половина од клипов ! :pos:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Neznam zosto povikaa taka , najverovatno zatoa sto bese protest na vernicite , i licno ne veruvam deka site Albanci bea ..
Да не имаше и по некој талибанец? :) Ама гарант не биле сите радикални исламисти, имаше и пиромани ( тој Скопје што ќе го палеше), имаше и основци, средношколци, пензионери, гарант имаше и таксисти и бербери.:LOL:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Да не имаше и по некој талибанец? :) Ама гарант не биле сите радикални исламисти, имаше и пиромани ( тој Скопје што ќе го палеше), имаше и основци, средношколци, пензионери, гарант имаше и таксисти и бербери.:LOL:
I jas mislam deka okolu 20% samo bile vernici , samo sto tie bea na celo , niven protest i taka se glease toa od daleku .
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Ne , ne e tocno toa , da bese kriva ne veruvam deka nekoj bi protestiral , tuku tie se zemeni samo zatoa sto bile religiozni ! Gi imas nivnite izjavi posle osloboduvanjeto ..
"SAMO ISTOTO PRASANJE (VELEA),ZASTO STE TOLKU VERNICI "
Види во вакв тежок злочин па било каде во свет ќе бидат приведени или испрашувани и земани изјави и од круг на приатели, роднини можеби и комшии и колеги од работа. Историјата ни кажува дека и жени и деца и старци можеле да имаат учество и да се дел од нелегални дејствија или во движењата на отпор во разни земји и во разни периоди. Едноставно мора да се расчисти која беше улогата, ако од повеќе извори се види дека немала никаква врска едноставно била тука присутна но не знаела за што се работи - ќе ја пуштат. Можеби кај неа не нашле ништо освен религијата и сакале да испитаат дали и таа е наклонета кон радикални идеји. Радикален ислам е опасност не само овде туку и сегде во светот каде се шири. Зписниоци од испитувања а можеби и снимки сигурно има и не ми се верува дека баш тоа ја прашувале, можеби се задржале на тоа прашање затоа што некој кажал дека негде нешто изјавила а што заличило на радикализам или верска екстрем,ност.. не можеме да ги знаеме сите детали од истрагата но чисто се сомневам дека некој во цела таа работа напнатост и гужва чисто ради ќеиф и злурадост ќе уапси жена да си губи време да ја прашува детски наивни прашања
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Vahabizmot e edna struja razlicna od sunizam, sufizam i siizam
Вахабизмот сепак е дел од Сунитизмот и тоа во неговата изворна форма, инаку Сунитизмот е поделен на: Ханафи, Шафи, Малики и Ханбели мезхеб ............. инаку Вахабизмот строго го осудува Шиитизмот и Суфизмот ........ според Вахабизмот Шиитите и Суфиите се тешки ќафири/неверници !
 
K

kalimer0

Гостин
Tie izlegoa deka imale razlog .
Nemozes da zemes Zeni , da gi tepas i da gi pustis posle nekolku saati kako nevini , bar de bea krivi ke rece covek .
Кај се тепани бе? Јас не видов ниедна модринка. Зошто не тужат? Нека извадат лекарско.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Maските паднаа...многу мал процент во кој за среќа се и тие пријатели што ги имам Албанци се градски луѓе ... Најголемиот број се ова ?! Толку грдо одвратно и неписмено племе собрано на едно место јас немам видено !! Што не казни Господ овие комшии да ни бидат бе пу !!!! Се се ''Љепи'' башка и модерни со цвик-мик ццц !! Викаат бараме правда ?! Овие стварно мислат дека се у право ... ГИ ЖАЛАМ !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom