Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

M

MrzaRules

Гостин
Исламски демонстранти во Македонија. Не знам дали е од овој протест но објавенa е фотографијата сега на Google пред 47 минути. Не ми личи ко центарот, но. Многу Волерс ќе се израдува со пречкртаното американско знаме на овој вахабија :) Бездруго :)

https://www.google.com/search?hl=en&tbm=isch&source=og&tab=ni&q=macedonia protests image&ei=1AekT-aVGYnprQfxoqDpBQ&biw=1280&bih=677&sei=3gekT4CmIcjVrQfC5PCCBg#hl=en&tbm=isch&sa=1&q=macedonia protests islamists&oq=macedonia protests islamists&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...3430.5640.0.6253.12.6.0.4.0.3.635.2156.2-2j2j1j1.6.0...0.0.XJ0GKu-fFXI&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&fp=7894db8f4e69e405&biw=1280&bih=677
не е од Македонија сликава
 

menthol

мириса убаво и лади
Член од
3 мај 2012
Мислења
7
Поени од реакции
7
Па кога ќе размислам до некаде паролите кои денес ги покажаа да ни бидат од корист...сепак против ова се борат и најголемите сили, Америка, Русија, Израел, и Нато земји....па редно е да добие земјава зелено светло за чистка.....
Ако го изгледа тоа видеото што го имаше постирано некој од италијанецот сигурно ќе сватеше дека секој си го гледа својот двор и го интересира само финансискиот аспект. Какви американци, каков нато човече :drk:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Мене ми е страв тие слики да ги испратам на странските новинарски агенции... Да не испадне пак “случајна“ грешка дека протестантите се Македонци. :(

Јас веќе праќам ;) Добра школа ми се грциве што прават постојано. Не само шо имаат дипломатија јака. На интерент се најјако лоби исто така, насекаде се напикани по нет......
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Мене ми е страв тие слики да ги испратам на странските новинарски агенции... Да не испадне пак “случајна“ грешка дека протестантите се Македонци. :(
Испрати и јасно и читливо напиши кој е кој....сепак државата и онака е оставена на нас граѓаните...политичарите не ни поможваат, полицијата ич - само не апси нас кога излезема на протест...останува ние самите да се снајдиме....раширете ова да се знае какви се има овде...и напоменете...сликата не е од Иран, Ирак, Палестина Бејрут...

Сликата е Скопје 2012

 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
M

Mr.InF3ction

Гостин
Е па штом немаш поим, не туку ме цитирај, отвори си го Уставот на Република Македонија, кој можеш и бесплатно да го симнеш од интернет и фино лепо прочитај си за какви права И ОДГОВОРНОСТ ти говорам.
Нема ништо апстрактно во мојот пост, се убаво си е заведено во Уставот, таму нема ништо апстрактно.
Покрај еднакви ПРАВНИ права, постојат и еднакви ПРАВНИ одговорности.
Не зборуваме за одговорност од типот заклучи бравите дома, биди точен на време.
Прочитај го Уставот на Република Македонија, како највисок правен акт и читај ги и другите работи освен зборот ПРАВА и ќе сфатиш за што ти говорам, во спротивно дискусијата со тебе нема никаква смисла. ;)
И тебе како еден обичен граѓанин ти смета што некои луѓе не ги вршат нивните ПРАВНИ ОДГОВОРНОСТИ . :pos:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Исламски демонстранти во Македонија. Не знам дали е од овој протест но објавенa е фотографијата сега на Google пред 47 минути. Не ми личи ко центарот, но. Многу Волерс ќе се израдува со пречкртаното американско знаме на овој вахабија :) Бездруго :)

https://www.google.com/search?hl=en&tbm=isch&source=og&tab=ni&q=macedonia protests image&ei=1AekT-aVGYnprQfxoqDpBQ&biw=1280&bih=677&sei=3gekT4CmIcjVrQfC5PCCBg#hl=en&tbm=isch&sa=1&q=macedonia protests islamists&oq=macedonia protests islamists&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...3430.5640.0.6253.12.6.0.4.0.3.635.2156.2-2j2j1j1.6.0...0.0.XJ0GKu-fFXI&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&fp=7894db8f4e69e405&biw=1280&bih=677
Не бе во Австралија некаде е таа слика.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Изгуби се тогаш во твојата татковина Србија, Бугарија, која и да е.
Утре пред плоштад да те видиме како во едната рака носиш МК знаме, во другата Албанско...и да промовираш соживот.....Лигушко еден
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.390
Поени од реакции
5.232
aaa pa ete gi cel svet skokna, na CNN da ne sakate da gi dadat....
Kaj sto ima Islam ima i Islamski radikalizam. Sekojdnevie koe ke go gledame se pocesto ako prodolzat da se zajaknuvaat. Nekoj branese nekogo 1999ta. Sega neka nabljuduvaat i neka ocenuvaat. Ama Evropa ke si trpi najmnogu zasto ostanaa pasivni nabljuduvaci....Albanskata mafija ja zameni Italijanskata, toa dovolno govori za vlijanieto sto go imaat.
 
Член од
22 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
20
Што збориш бе, температура ли имаш?
Кога удриле бугарски посланик?
Ај потсети ме молим те!
Амбасадорот на Мк е позван во Министерството надворешните работи на Бг во врзка со денескашниот напад врз амбасадорот на Бг пред црквата св. Спас! Денес преди 2,5 часа. Бугарскиот президент Плевнелиев (роден во Пиринска Македониа, да додам) исто реагира одма, како и министарот Младенов. Си задоволна, аз многу се пак опет спасихме Скопие от тепачка! Па замисли да беха тиа 50 Комити беха јурили не 30 бугари, а кренали врз Албанциве. Мислам дека иде добро се како си требе. НЕ знам зошто се лјутиш?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кој се разбира од надворешна политика и знае да состави еден текст со фотографии во кај без многу реченици ќе се опишат угнетениве па фино лепо сите заедно да ги испратиме насекаде низ светот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И тебе како еден обичен граѓанин ти смета што некои луѓе не ги вршат нивните ПРАВНИ ОДГОВОРНОСТИ . :pos:
Да, затоа што сите имаме ПРАВНИ одговорности кои мораме да ги извршуваме. Со тоа што некој ќе изврши прекршување на ПРАВНИТЕ одговорности, им ги крати правата на ОБИЧНИТЕ граѓани.
Се смееш како зелен, а го немаш прочитано ни највисокиот правен акт во државата, УСТАВОТ, прееска, а и се уште немаш појма што е тоа ПРАВНА одговорност.
Немам што повеќе со тебе да дискутирам, цитирај ме до задутре ако сакаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom