Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.185
Поени од реакции
26.860
Според мене албанскиов „радикален ислам“ е само параван зад кој добиваат силна поддршка од некои вистински радикално исламистички структури, па на чија сметка ја градат националистичката кауза за освојување нови територии под Албанско знаме.
Тешко дека ќе успеат да го контролираат ова. Од глава ќе им се врати, кога ќе почнат да им земаат деца за бомбаши самоубици....
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
епа сега што да правиш кога имаме идиоти. можеш да замислиш какви имбецили имаме посебно оние од сдсм кои пред 2 дена ми рекоа абе режирано е тоа 100%. не бе требало на нив деца да им убијат за конечно да се освестат мамата нивна антимакедонска. да си знаете сите протестот е одобрен и од сдсм.

Таа жената у жолта маица можно е и да е Македонка..........
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
408
Поени од реакции
210
Најкултурно да го растури протестот со образложение дека не е регуларно и прописно организиран - си има таму прописи и одредници: најавување толку и толку саата денови претходно, одговорни лица чуда ..........
Абе се убаво ама како и да е неможат полицајците да тепаат врз нив пред камери, како и да е Македонија се декларира како демократска држава.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Какви одговорности ?
И тоа болдираното..некако е многу абстрактно..нешто како ти се обидуваш магла да продаваш.
Нешто во стил добро ние сме сите одговорни ама кај вас има неколку што не се одговорни и ете..само тоа не курчи....уште само тие да беа одговорни ( одговорни-немам појма за што зборуваш ) и ќе живеевме сите заедно, среќни, без омраза.
..yeah right.
Е па штом немаш поим, не туку ме цитирај, отвори си го Уставот на Република Македонија, кој можеш и бесплатно да го симнеш од интернет и фино лепо прочитај си за какви права И ОДГОВОРНОСТ ти говорам.
Нема ништо апстрактно во мојот пост, се убаво си е заведено во Уставот, таму нема ништо апстрактно.
Покрај еднакви ПРАВНИ права, постојат и еднакви ПРАВНИ одговорности.
Не зборуваме за одговорност од типот заклучи бравите дома, биди точен на време.
Прочитај го Уставот на Република Македонија, како највисок правен акт и читај ги и другите работи освен зборот ПРАВА и ќе сфатиш за што ти говорам, во спротивно дискусијата со тебе нема никаква смисла. ;)
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
odmnogu raboti sho ne mi se svigaa vo protestot kako na primer tie prosti vehabisti shto gi ima vo skopje i za koi drzavata nikogas ne prezemal da najde nacin da gi neutralizira...a namesto toa tie gi okupirat dzamiite vo skopje i pokraj najavite na IVZ...
jas sum sigurna protestot e poveke poradi nepokazuvanje pocit kon zenite od strana napolicajcite
...
golem humanski akt napravija tie luge sho go spasija toj policaec koj se naogal vo sredina na protestantite i koj zasigurno mozel tesko da nastrada od nekoj od familiata na uapsenite zeni...
Абе најголем ! Да им е*ам жените ЈАС ЛИЧНО нив, ќе тепале тие оти му ја фатиле женатаму со пиштоли и информации... Шо требаше да направат бе фамилиите на убиените деца ? Да пробаат да убијат некој па да дојдеше некој хуманитарец да ги спречува ?
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Абе се убаво ама како и да е неможат полицајците да тепаат врз нив пред камери, како и да е Македонија се декларира како демократска држава.
уште еднаш ќе те потсетрам: Швицарска!
--- надополнето: 4 мај 2012 во 17:15 ---
Абе се убаво ама како и да е неможат полицајците да тепаат врз нив пред камери, како и да е Македонија се декларира како демократска држава.
уште еднаш ќе те потсетрам: Швицарска!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
spored standartite na EU zena treba da uapsi zena ili da ja kontrolira... a tie muslimanki so shamija da gi dopre drug maz e strogo zabraneto, iskreno jas cekav pogolema katastrrofaza ova...
policijata mora da ima predvid mnogu raboti koga pravi vakvi uapsenja ama kako sho imam kazano i porano policiata e totalno amaterska..
Најди ми црно на бело напишано да ги прочитам ја тие стандарди што ги промовираш ти. Жените кои беа апсени во Парис беа апсени од полицајци. Според тебе и француската полиција е аматерска ? И пак не ми одговори на прашањето а ти наведов примери.
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
Леле кога ги слушам како кукаат за тоа како нусињата биле апсени и држени ми се повраќа!
АЛОООО АБЕ ВИЕ ЗАТУЦАНИ СИ ГИ ТЕПАТЕ ЖЕНИТЕ СО СТАПОВИ, НЕ ИМ ДАВАТЕ ОД ДОМА ДА ИЗЛЕЗАТ И БЕЛ ДЕН ДА ГИ ВИДИ, ГИ ТЕРАТЕ ДА СЕ ОБЛАКААТ КАКО ЦИРКУСКИ НАКАЗИ, ГИ ТРЕТИРАТЕ КАКО СЛУГИНКИ И УШТЕ КУП СРАЊА НЕДОСТОЈНИ ЗА ДА СЕ КАЖАТ, И ВИЕ ЌЕ ЗБОРИТЕ ЗА ОДНОС ПРЕМА ЖЕНИТЕ???? МОРЕ МРШ У ПИЧКУ МАТЕРИНУ, ОГИН ДА ВЕ ИЗГОРИ!!!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
spored standartite na EU zena treba da uapsi zena ili da ja kontrolira... a tie muslimanki so shamija da gi dopre drug maz e strogo zabraneto, iskreno jas cekav pogolema katastrrofaza ova...
За тоа ли се собраа десет илјади? Оти ја држел цајкан за лактот?
За тоа ли викаа УЧК УЧК?
За тоа ли скандираа "полиција убијци"?
За тоа ли вееја исти знамиња како оние јавно што сечеа глави пред камера?

Каква поголема катастроффффаза ова очекуваше? Да убијат барем уште пет-шест деца? Туку, тоа не е катастрофа за вас, кога веќе сте решиле да излезете да ги браните убијците. Празник е.
 
T

Tetro

Гостин
Дали ова значи дека некој од рамковниве модератори на форумов е радикален муслиман т.е. исламист т.е. терорист и/или подржувач на терористи?
за жал, точно е.

И за бројката гледам 10.000, некако не е многу 10.000 за една вака мала група?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Да не беше трагично, ќе беше смешно.
Знаете што е најтрагично?! Што на сликиве гледам копуци, а не луѓе кои имале барем 20 години во 2001. Нивните учкарски гробишта имаат повеќе умрени 1981-2001 него постари. Нивните деца умираа на 18-20 годишна возраст, па макар за момент можеле да се стават во ситуација на родителите.
Очигледно ни за свои деца не жалат, а не за туѓи.
На болен човек не можам да му се лутам, само да го жалам. Ама се лутам на сите можни наши и туѓи институции, што ги оставаат слободно да шетаат. Човек кој не е способен да сочувствува, кој брани монструми, тој човек не е способен да живее слободно во едно општество. Затоа што е штетник, затоа што е болен.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
толку ли ниско паднаа комуњарите ???

Па незнам претпоставка само, не ја познавам дотичната....Не видов ниедна друга жена .....
--- надополнето: 4 мај 2012 во 17:20 ---
за жал, точно е.

И за бројката гледам 10.000, некако не е многу 10.000 за една вака мала група?

10.000 е една хала на Скопски саем па ти сега види да не постирам музички концерти на темава нема смисла...... прегледај на јутуб побарај па спореди........ нема шанси 10.000....
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
9
Поени од реакции
33
Jas sum musliman ama potpolno gi poddrzuvam makedoncite vo ova.Mnogu od albancive ne se luge,i veruvajte ne se vaka samo vo Makedonija,tuku i vo stranstvo.
Ne samo sto se gnasat sebesi tuku go gnasat i Islamot,nosejki znaminja vo protest sto nema nikakva verska vrska a ne znaat ni sto znaci Jihad.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom