Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Нема причина за загриженост од било каква природа
Нема причина за загриженост од било каква природа
Нема причина за загриженост од било каква природа
Нема причина за загриженост од било каква природа
Нема причина за загриженост од било каква природа
Нема причина за загриженост од било каква природа
Нема причина за загриженост од било каква природа

Лигушко.....да ви се мочам во државата......Да даде господ да прочита некој од власта и нека чита

Да ви ебам државата пропадната!!!!
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Што не излегоја истиве кога ги убија децата на езерото!?

Ќе ги пеплоса ИЗРАЕЛ кај и да е! Корен нема да остане од исламот!!!
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Hahha na slikive se davat megjusebno , znaci kolku zaostanato pleme.
Не се дават, имало некој и кои ги смирувал од нив....некој со основно завршено....ова све друго е без ништо....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сега слободно раширете низ светот со кој ние овде живееме. Не смее никој да помисли дека ова се миротворци, па овие протестираа за убијци. Раширете насекаде нека види светот дека угнетените се прави лицемери и подржувачи на убијци. Подршката мора да им ја сопреме ги поминаа сите човечки граници.
 
M

Muranyi

Гостин
Па кога не дозволувавте да се образоваат, што очекуваш? Ваш производ е ова, на Македонците. Ама ќе се смени тоа, веќе се менува.
Дојди со мене дискутирај, нема да забележиш дека сум Албанец. Башка и убав сум.
Епа заради оваа твоја неблагодарност и дволичност лично сметам дека вие треба само по подруми да ве држат и ќотек да јадете секојдневно.Вие сте немале образование зашто Македонците не ви давале?Абе не ти е срам покрај толку права како мечка во планина,повеќе права од Македонците имате,да пишеш ваков бисер?Ако во мене имаше грам надеж дека сите Албанци не се исти и дека има луѓе меѓу нив со денешниов протест вие успешно ме убедивте дека грешам.Јас од денес па натака ниту купувам,ниту се шишам,бричам или било што кај албанец и не сакам да имам било каков контакт со некој од вас.Вие сте за мене Алкаеда и најдолно ѓубре на планетава и се гадам што воздухот го делам со вас.
 
Член од
2 мај 2012
Мислења
216
Поени од реакции
264
Sramota.... se sobrale iljadnici da oslobodat teroristi i nosat islamisticki simboli. A nasite se sobraa nekolku stotini od koi uapsija nekolku desetici.
Logicki: problemot e vo religija i razlicni narodi koi preku religijata se prepukuvaat, ubivaat se so cel za odzemanje na teritorija. Mozebi sega ne e jasno no za nekolku decenii ke se razjasni i toa.
Bog e eden za site lugje. Ako pretpostavime deka go ima. Mislite deka ima alah i gospod bog? ne, eden e bog ako go ima za site lugje na ovaa planeta, i ako ne stvoril kako so sme sigurno ne saka da se ubivame megju sebe. Od druga strana ako pretpostavime deka go nema togas edino so moze da ni se sluci koga ke umreme i crvci da ni izleguvaat od ocite.
Vo sekoj slucaj, zakljucok e deka vlasta ni e sranje, opozicijata isto sranje, a nie.... nie sme tolerantni i spremni na meguetnicki zivot. Samo dali drugata strana e spremna? Po demonstraciite i ostanatite slucuvanja vo istorijata ocigledno deka ne e spremna. I so ni ostanuva? ni ostanuva kako sekogas da spustime glava, trpime i vo sebe se nervirame. Site nasi revolucioneri i poistaknati licnosti taka pravele, pa ne gledam zosto nekoj sega bi bil poinkov. Ednostavno sme looseri i treba da se pomirime so sudbinata. I da uzivame vo drzavata koja mozebi uste nekolku decenii ke ja imame vo ovaa forma. Za zal toa e logikata. Amin
Не се замарам со религии нит ме интересираат. Али немам против , кој сака да си веруе негов проблем. Затоа само ќе пишам еден цитат од Џорџ Карлин:
Keep thy religion to thy self! ова треба да биде најважната заповест у секоја религија!
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.132
Поени од реакции
2.041
сте заборавиле во слатките да ставите цијанид... уствари што знаете вие за цијанид.
Не беше ли тоа слично на Цитрон, да ти правам една љимунада...усвари што знаеш ти што е љимунада.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Сега слободно раширете низ светот со кој ние овде живееме. Не смее никој да помисли дека ова се миротворци, па овие протестираа за убијци. Раширете насекаде нека види светот дека угнетените се прави лицемери и подржувачи на убијци. Подршката мора да им ја сопреме ги поминаа сите човечки граници.
Associated Press ni zbor nema za nivnite radikalni izvici. Valkanite pari si go pravat svoeto .
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Не ми е гајле воопшто светот да разбере со каква стока си имаме работа тука... најважно е Македонците кои живееа со илузии дека ете не се сите Албанци такви да согледаат со кого си имаат работа - поддржувачи на терористи сите до еден. И мило ми е што ги гледам конечно сложни Македонците во одбрана на своите затоа што кога ќе се сложиме ништо не ни може ни Америка во поддршка на терористиве.
Инаку да се разбереме, на сите ни е јасно дека се манипулирани муслиманите од повисоко ниво но тоа не ги оправдува никако нивните постапки. Имаат памет (барем теоретски) нека го искористат за да размислат за последиците од ова што го прават а тоа е крвав период и за нив и за нас, само нека не бидат толку сигурни во победата, есапот дома и на пазар никогаш не искача ист.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
Исламски демонстранти во Македонија. Не знам дали е од овој протест но објавенa е фотографијата сега на Google пред 47 минути. Не ми личи ко центарот, но. Многу Волерс ќе се израдува со пречкртаното американско знаме на овој вахабија :) Бездруго :)

https://www.google.com/search?hl=en&tbm=isch&source=og&tab=ni&q=macedonia protests image&ei=1AekT-aVGYnprQfxoqDpBQ&biw=1280&bih=677&sei=3gekT4CmIcjVrQfC5PCCBg#hl=en&tbm=isch&sa=1&q=macedonia+protests+islamists&oq=macedonia+protests+islamists&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...3430.5640.0.6253.12.6.0.4.0.3.635.2156.2-2j2j1j1.6.0...0.0.XJ0GKu-fFXI&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&fp=7894db8f4e69e405&biw=1280&bih=677
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Лигушко.....да ви се мочам во државата......Да даде господ да прочита некој од власта и нека чита

Да ви ебам државата пропадната!!!!
Изгуби се тогаш во твојата татковина Србија, Бугарија, која и да е.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мене ми е страв тие слики да ги испратам на странските новинарски агенции... Да не испадне пак “случајна“ грешка дека протестантите се Македонци. :(
Никаква грешка нема да испадне ако им спамираме на сите. Нека видат сите какво е правото лице, доста со тоа угнетени почнаа и деца да убиваат како из шала. Слики комплетно со документарецот во кој убаво се гледа дека ништо незнаат ако е за свој, а уста толкава дека биле малтретирани. Нека видат сите кој кого малтретира и убива.
 
O

Orion.

Гостин
Истрагата и сослушувањето во истражното оддделение во Основниот суд 1 на приведените за случајот „Монструм”, односно убиството на петмината кај Смилковското езеро минала мирно, брифираат за Макфакс извори од судот.

Според судските извори, еден од приведените кажал:„Не требаше децата, требаше да се удри по униформа”, појаснувајќи дека требало да се застрелаат полицајци. Ова било кажано од приведен во судската зграда пред неколкумина присутни. Не е познато дали повозрасниот од осомничените истото го повторил пред истражниот судија.

Приведените во судот биле распоредени во судници со силно полициско обезбедување. Истрагата ја водел судијата Владимир Туфегџиќ, а му помагале уште неколкумина други колеги истражни судии. Групата која не одговара за тероризам ги испрашувала друга судијка.

Најмногу интерес предизвикала постарата жена уапсена од селото Отља. Таа едвај се движела во судот и морало двајца под пазуви да ја држат и носат низ судот. Низ судот се проширила информација дека жената кај која во домот се најдени оружје муниција и радиоврски, е сестра на осуден за киднапирање на автобус на ЖАС Гостивар 2002 година. Поради лошата здраствена состојба, истражниот судија ја пушти да замине дома со тоа што и’ го задржа пасошот.

Проблем со кој се соочиле истражните судии било да се најдат адвокати за приведените. Никој од повиканите по службена должност, за оние кои немале повикано приватно адвокат, не сакал да се нафати да ги брани осомничените. Дури и познати адвокатски имиња не прифатиле да ги застапуваат.

Неофицијално Макфакс дознава дека дел од приведените кои решиле да зборуваат пред истражен судија тврделе дека биле дел од група која се занимава со нелегални активности, но за пари. Се правдале дека наводно биле многу сиромашни поради што прифатиле да чуваат дома оружје.

Полицијата приведе група од 20 луѓе кои ги сомничи за учество во убиството од 12-ти на петмина кај Смилковското езеро во близина на Скопје. Беа убиени четири момчиња и еден повозрасен маж. Сите, според МВР и обдуцентите, биле застрелани со по неколку куршуми.

Полицијата тврди дека има доволно докази за инволвираноста на приведените и ги сомничи за тероризам кој го извршиле како припадници на исламистичка радикална група за да предизвикаат немир кај локалното население и во државата./крај/мф/км

http://www.makfax.com.mk/#282781/ekskluzivno__ne_trebashe_decata__trebashe_da_se_udri_po_uniforma”__zboruval_priveden_vo_akcijata__monstrum”
 

Kajgana Shop

На врв Bottom