Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Друже, тој што го има напишано ова е нелабилна психичка особа и нонстоп бара и кова завери во секакви глупости, мислам дека и неколку пати и во затвор има бидено поради лажни обвиненија.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Ајде да се кладиме јас и ти во Бан од форумов дека за 45 дена ќе нема ништо од убијците, и дека ако случајно ги најдат дека не се Македонци?
Е баш на ова мислев
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.613
Поени од реакции
26.133
Чекај сега, ти знаеш нешто што полицијата не го знае? Па дај бе човече оди во МВР и кажи им, нека се расветли случајот. Не јади гомна на форум. Оди.
Не знам ништо повеќе од полицијата, и Америчкиот амбасадор, кој го одбра случајно денешниот ден за посета на Алија.

Зошто на пример не го спомнеш соопштението на АНА, или меморандумот за Илирида, кај што се повикуваат Албанците на војна за ослободување на териториите? Што е егзекуцијата ако не е ослободување на териториите, ослободување од нас. Германските агенции не објавија од памет дека убијците се Албанци.

Ама не,
Ти најде да сереш и да бараш докази за очигледното. Ете тоа се Албанците кај нас и нивниот сенс за соживот. Едноставно не смееш ни да помислиш да се браниш, одма се они загрозени.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ајде да се кладиме јас и ти во Бан од форумов дека за 45 дена ќе нема ништо од убијците, и дека ако случајно ги најдат дека не се Македонци?
Види сега како ми ја потврдуваш тезата од мојот претходен пост. Во едно прашање ми постави две претпоставки налик на Баба Ванѓа. Многу лесно си земате право да правите теории па и математики. И сега имаш 45 дена, нема да ги најдат убијците, па после ама ако евентуално ги најдат немало да се македонци. Па нели поентата е да ги најдат и да се казнат и да се и да не се македонци. Јас барем тоа го барам од системов, за тебе не знам, не можам да кажам.
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
Не знам ништо повеќе од полицијата, и Америчкиот амбасадор, кој го одбра случајно денешниот ден за посета на Алија.

Зошто на пример не го спомнеш соопштението на АНА, или меморандумот за Илирида, кај што се повикуваат Албанците на војна за ослободување на териториите? Што е егзекуцијата ако не е ослободување на териториите, ослободување од нас. Германските агенции не објавија од памет дека убијците се Албанци.

Ама не,
Ти најде да сереш и да бараш докази за очигледното. Ете тоа се Албанците кај нас и нивниот сенс за соживот. Едноставно не смееш ни да помислиш да се браниш, одма се они загрозени.
Ништо не можам јас тука батче. Ништо. Не ти фаќа кликерот. Имаш една дупка! Се влегува низ неа и се излегува низ неа. И ај сега, оти веќе замарате фашистчиња мали. Продолжете ја оргијата што ја имавте започнато, а јас ви ја прекинав. Колете ги сега Албанците. ;)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Од кај ти е ова...извор? добро толку е лесно да се најде униформа МВР да се убие со неа и никој да не те најде?
верувај лесно е да се најде униформа,многу лесно.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Ништо не можам јас тука батче. Ништо. Не ти фаќа кликерот. Имаш една дупка! Се влегува низ неа и се излегува низ неа. И ај сега, оти веќе замарате фашистчиња мали. Продолжете ја оргијата што ја имавте започнато, а јас ви ја прекинав. Колете ги сега Албанците. ;)
Bez fashizam nema revanshizam ....
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Види сега како ми ја потврдуваш тезата од мојот претходен пост. Во едно прашање ми постави две претпоставки налик на Баба Ванѓа. Многу лесно си земате право да правите теории па и математики. И сега имаш 45 дена, нема да ги најдат убијците, па после ама ако евентуално ги најдат немало да се македонци. Па нели поентата е да ги најдат и да се казнат и да се и да не се македонци. Јас барем тоа го барам од системов, за тебе не знам, не можам да кажам.
Кој систем господине ??? Кој
Како може по убиството на двајцата Албанци тие да се соберат на протест и пред себе да кршат и тепаат се во тетове, да извикуваат УЧК УЧК, Смрт Каури, и да носат учк маици, како може по 100000 тепачки низ автобуси во Скопје, да фатат двајца Албанци и да ги пуштат по една недела, како може на протест да идат граѓани на Косово и да извикуваат против Македонија, палење на 100 знамиња овде, во Косово и во Албанија, тепачки насекаде во рок од 1 месец...

12.04.2012
Убиство на 5 мина Македонци, се зборува дека се убиени од Албанци со кои претходно се расправале, Македонци одат на протест ги апси наша Полиција, Медиумите не известуваат навремено освен рака на срце 24вести алал нека им е, прее одам да се стрижам и на радио таму КАНАЛ 77 радио и кажува вести, криза Грција, Русија прави нов космодром и НАЈВАЖНАТА вест државата незнам кој забранува да се омаловажува делото на пророкот Мухамед, за децава ништо....По Фејсбук Албанци јавно се исмеваат со убиените кажувајќи колку било добро тоа, каде е сега ИНТЕРНЕТ АРМИЈАТА на МВР да им врачи пријави нив како што им правеше на Македонците со тоа со Јаким.....За кој ситем ми зборуваш за СЕЛЕКТИВНИОТ....Како млад граѓанин на земјава сакам да се расчистат многу работи овде оти е никаква државата а и системот, ако не да даде господ да заминам негде надвор оти секој млад ко мене го посакува ова, овде тие што не нападнаа во 2001 ни се газди сега...ЈАС НЕ ВЕРУВАМ во системов- ми го дкажал ова многу пати.....ти како сакаш.....
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.613
Поени од реакции
26.133
Ништо не можам јас тука батче. Ништо. Не ти фаќа кликерот. Имаш една дупка! Се влегува низ неа и се излегува низ неа. И ај сега, оти веќе замарате фашистчиња мали. Продолжете ја оргијата што ја имавте започнато, а јас ви ја прекинав. Колете ги сега Албанците. ;)
Ние ја имаме започнато ? Дај те молам, колку и да се трудиш да правиш пародија, жално е, не е смешно. Нека дојде било кој мој другар Албанец со кој сум израснал од детство нека ме погледне у очи денеска и нека ми каже дека ова не е дело на Албанци. Ти може да сереш тука, колку сакаш, ама јас ве знам, ви го знам јазикот, ве слушам што зборите наоколу, знам што мислат за мене комшиите што ми се смешкаат и знам дека тоа го мислат само дека сум Македонец.
Поербап од вас излегоа дури и Брадите, ниту тие не се способни да напрват вакво злосторство, најкрвнички народ излеговте. Никаква осуда, никакво иниција, ништо, мртвило.

Можеш ти тука многу, да излезеш во јавност и да кажеш, да прозбориш да тоа што се работи на ваш очиглед, да си го искритикуваш ѕверовите од твојот народ. Но не вие ги браните. Си ги чувате. Епа чим си ги чувате, тогаш генерализацијата е неминовна.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
43
Поени од реакции
5
Од кај ти е ова...извор? добро толку е лесно да се најде униформа МВР да се убие со неа и никој да не те најде?
НИКОЈ НЕ СПОМНА УНИФОРМА ПРИЈАТЕЛ СПОМНАТА Е ЛЕГИТИМАЦИЈА.. И ОВА НЕ Е ОД ИЗВОР НЕГО Е ОД СТРАНАТА НА ФБ КОЈА Е ОТВОРЕНА ЗА ОВИЕ 5 МИНА КОЈ ЗАМИНАА ПОРАДИ НИКАКВА ПРИЧИНА.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.838
Кој систем господине ??? Кој
Како може по убиството на двајцата Албанци тие да се соберат на протест и пред себе да кршат и тепаат се во тетове, да извикуваат УЧК УЧК, Смрт Каури, и да носат учк маици, како може по 100000 тепачки низ автобуси во Скопје, да фатат двајца Албанци и да ги пуштат по една недела, како може на протест да идат граѓани на Косово и да извикуваат против Македонија, палење на 100 знамиња овде, во Косово и во Албанија, тепачки насекаде во рок од 1 месец...

12.04.2012
Убиство на 5 мина Македонци, се зборува дека се убиени од Албанци со кои претходно се расправале, Македонци одат на протест ги апси наша Полиција, Медиумите не известуваат навремено освен рака на срце 24вести алал нека им е, прее одам да се стрижам и на радио таму КАНАЛ 77 радио и кажува вести, криза Грција, Русија прави нов космодром и НАЈВАЖНАТА вест државата незнам кој забранува да се омаловажува делото на пророкот Мухамед, за децава ништо....По Фејсбук Албанци јавно се исмеваат со убиените кажувајќи колку било добро тоа, каде е сега ИНТЕРНЕТ АРМИЈАТА на МВР да им врачи пријави нив како што им правеше на Македонците со тоа со Јаким.....За кој ситем ми зборуваш за СЕЛЕКТИВНИОТ....Како млад граѓанин на земјава сакам да се расчистат многу работи овде оти е никаква државата а и системот, ако не да даде господ да заминам негде надвор оти секој млад ко мене го посакува ова, овде тие што не нападнаа во 2001 ни се газди сега...ЈАС НЕ ВЕРУВАМ во системов- ми го дкажал ова многу пати.....ти како сакаш.....
Заеби не се замарај,не вреди..легни си најпаметно,џабе нерви трошиме и здравје губиме од нервози,а ништо не правиме. Глуп народ сме и тоа свати го како факт,колку побрзо толко боље за тебе ќе биде.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.163
Поени од реакции
25.670
Ништо не можам јас тука батче. Ништо. Не ти фаќа кликерот. Имаш една дупка! Се влегува низ неа и се излегува низ неа. И ај сега, оти веќе замарате фашистчиња мали. Продолжете ја оргијата што ја имавте започнато, а јас ви ја прекинав. Колете ги сега Албанците. ;)
Твоиве постови се една од работите што тезата „да ги убиеме сите Албанци“ ја прават симпатична...
 
B

Black Guard

Гостин
Кој систем господине ??? Кој
Како може по убиството на двајцата Албанци тие да се соберат на протест и пред себе да кршат и тепаат се во тетове, да извикуваат УЧК УЧК, Смрт Каури, и да носат учк маици, како може по 100000 тепачки низ автобуси во Скопје, да фатат двајца Албанци и да ги пуштат по една недела, како може на протест да идат граѓани на Косово и да извикуваат против Македонија, палење на 100 знамиња овде, во Косово и во Албанија, тепачки насекаде во рок од 1 месец...

12.04.2012
Убиство на 5 мина Македонци, се зборува дека се убиени од Албанци со кои претходно се расправале, Македонци одат на протест ги апси наша Полиција, Медиумите не известуваат навремено освен рака на срце 24вести алал нека им е, прее одам да се стрижам и на радио таму КАНАЛ 77 радио и кажува вести, криза Грција, Русија прави нов космодром и НАЈВАЖНАТА вест државата незнам кој забранува да се омаловажува делото на пророкот Мухамед, за децава ништо....По Фејсбук Албанци јавно се исмеваат со убиените кажувајќи колку било добро тоа, каде е сега ИНТЕРНЕТ АРМИЈАТА на МВР да им врачи пријави нив како што им правеше на Македонците со тоа со Јаким.....За кој ситем ми зборуваш за СЕЛЕКТИВНИОТ....Како млад граѓанин на земјава сакам да се расчистат многу работи овде оти е никаква државата а и системот, ако не да даде господ да заминам негде надвор оти секој млад ко мене го посакува ова, овде тие што не нападнаа во 2001 ни се газди сега...ЈАС НЕ ВЕРУВАМ во системов- ми го дкажал ова многу пати.....ти како сакаш.....
Ќути патлиоти се на власт бе...ги гледаш на дело.

Скопје стана бејрут,пардон и во бејрут е побезбедно.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ништо не можам јас тука батче. Ништо. Не ти фаќа кликерот. Имаш една дупка! Се влегува низ неа и се излегува низ неа. И ај сега, оти веќе замарате фашистчиња мали. Продолжете ја оргијата што ја имавте започнато, а јас ви ја прекинав. Колете ги сега Албанците. ;)
ти си „скок пук“ со залет, или без !?

и ти замараш. Колку што другит замараат со колење на оваквото, толку ти замараш со твоето лицемерие.

Пишав, некому изгледа му е поважно да си ја истера својата политика преку случајов отколку да се реши убиството... За се се збори освен за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom