Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Друже, тој што го има напишано ова е нелабилна психичка особа и нонстоп бара и кова завери во секакви глупости, мислам дека и неколку пати и во затвор има бидено поради лажни обвиненија.
јас само направив копи пејст од веста. кој е што е како е незнам и не ме интересира
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
НИКОЈ НЕ СПОМНА УНИФОРМА ПРИЈАТЕЛ СПОМНАТА Е ЛЕГИТИМАЦИЈА.. И ОВА НЕ Е ОД ИЗВОР НЕГО Е ОД СТРАНАТА НА ФБ КОЈА Е ОТВОРЕНА ЗА ОВИЕ 5 МИНА КОЈ ЗАМИНАА ПОРАДИ НИКАКВА ПРИЧИНА.
Ако дојдам јас во цивилна облека....дуксерка, куси пантолони и остало...и ти речам дај ваму бе лична карта да те легитимирам - ке ми ја дадеш?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.639
Поени од реакции
26.162
Заеби не се замарај,не вреди..легни си најпаметно,џабе нерви трошиме и здравје губиме од нервози,а ништо не правиме. Глуп народ сме и тоа свати го како факт,колку побрзо толко боље за тебе ќе биде.
Ај доста и ти со патетиката. Не е глупост да бараш мир пред било што, но ете не кај сите се прелева чашата, некој бара да бил таму на лице место, за да се докаже дека е тоа така. Не ги осудувам тие што сакаат мир. Војна е лоша работа, но за жал понекогаш е неминовна.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.429
А добро и зошто не се пратиле нуркачки екипи да го претресат езерото пизда им матер ?
Ќе се праам малце Хорацио,ама ми дојде на памет убијците да биле претходно таму,фрлале рецимо леш во езерото и убиените сосема “несакајќи“ и “случајно“ го виделе тоа,ги виделе и лицата на убијците и се случило тоа што се случило.
Тоа е тоа-го делиме истото мислење...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ај доста и ти со патетиката. Не е глупост да бараш мир пред било што, но ете не кај сите се прелева чашата, некој бара да бил таму на лице место, за да се докаже дека е тоа така. Не ги осудувам тие што сакаат мир. Војна е лоша работа, но за жал понекогаш е неминовна.
Да прашам уште нешто пред да си легнам и јас. Што ако испадне дека не се Албанци убијците?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.639
Поени од реакции
26.162
Да прашам уште нешто пред да си легнам и јас. Што ако испадне дека не се Албанци убијците?
Ќе се извинам, пред се на моите другари. Но све покажува дека е така. Јас не би бил толку изреволтиран да не беше така, за жал.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
STOP со глупите муабети и препукувања!!!

Дајте темава нека остане место каде што ќе протекуваат информации од настанот.


Еве на пример темава можеме да ја искористиме за да правиме анализи по кој пат е можно да имаат дојдено напаѓачите.....по кој пат би можело да бегаат(да направи некој принт скрин на мапата од тој реон)....потоа можеме да анализираме тој најстариот кој што бил сведок,зошто би одел толку касно на езерото со возило и сл.


И баталете лично препукување,ни најмалку настанов не е за на расправии да се троши енергијата.
Еден од ретките паметни постови на темава.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.639
Поени од реакции
26.162
Да прашам уште нешто пред да си легнам и јас. Што ако испадне дека не се Албанци убијците?
А јас да те прашам пред ти да си легнеш. Ти прави тебе разлика дали се Албанци или не? И дали е убиството само заради етнички причини?
 
Член од
9 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
20
STOP со глупите муабети и препукувања!!!

Дајте темава нека остане место каде што ќе протекуваат информации од настанот.


Еве на пример темава можеме да ја искористиме за да правиме анализи по кој пат е можно да имаат дојдено напаѓачите.....по кој пат би можело да бегаат(да направи некој принт скрин на мапата од тој реон)....потоа можеме да анализираме тој најстариот кој што бил сведок,зошто би одел толку касно на езерото со возило и сл.


И баталете лично препукување,ни најмалку настанов не е за на расправии да се троши енергијата.
Би кажал за некои работи кои не ми се логични од сознанијата кои се пласират во медиумите:
1. По мое не бил само стариот сведок туку сите се сведоци на нешто големо и затоа сите се ликвидирани.
2. Према Сител децата отишле по риба околу 19ч. (Во тоа време одат само криволовци по риба), значи пошто децата биле поштени тие нјаверојатно таму биле многу порано од 19ч, а истото го мислам и за постариот.
3. Викаат дека рибари ги пронашле околу 22ч??? Исто ми е сомнително?

Некој спомна предходно, покрај пребарување на траги во околните ниви, треба и езерото да се пребара детално.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Тоа е тоа-го делиме истото мислење...
Јбг,едно од многуте нагаѓања во темава,но да оставиме да открие полицијата (ако воопшто окрие нешто) да каже точно што како било,кој биле,зошто биле кога биле како биле,без лаги и извртувања на вистината да им олеснат барем малку на нивните родители кој што прерано се збогуваа од своите синови.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Би кажал за некои работи кои не ми се логични од сознанијата кои се пласират во медиумите:
1. По мое не бил само стариот сведок туку сите се сведоци на нешто големо и затоа сите се ликвидирани.
2. Према Сител децата отишле по риба околу 19ч. (Во тоа време одат само криволовци по риба), значи пошто децата биле поштени тие нјаверојатно таму биле многу порано од 19ч, а истото го мислам и за постариот.
3. Викаат дека рибари ги пронашле околу 22ч??? Исто ми е сомнително?

Некој спомна предходно, покрај пребарување на траги во околните ниви, треба и езерото да се пребара детално.
Јас секогаш одев пред да изгрее сонцето или откако ќе зајде. Барем од искуство ти пишувам дека повеќе шанси има да фатиш тоа време.
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Би кажал за некои работи кои не ми се логични од сознанијата кои се пласират во медиумите:
1. По мое не бил само стариот сведок туку сите се сведоци на нешто големо и затоа сите се ликвидирани.
2. Према Сител децата отишле по риба околу 19ч. (Во тоа време одат само криволовци по риба), значи пошто децата биле поштени тие нјаверојатно таму биле многу порано од 19ч, а истото го мислам и за постариот.
3. Викаат дека рибари ги пронашле околу 22ч??? Исто ми е сомнително?

Некој спомна предходно, покрај пребарување на траги во околните ниви, треба и езерото да се пребара детално.
Логично е, ама по твое видување, зошто на толку најсвиреп и најгрозен начин би биле убиени?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.639
Поени од реакции
26.162
Би кажал за некои работи кои не ми се логични од сознанијата кои се пласират во медиумите:
1. По мое не бил само стариот сведок туку сите се сведоци на нешто големо и затоа сите се ликвидирани.
2. Према Сител децата отишле по риба околу 19ч. (Во тоа време одат само криволовци по риба), значи пошто децата биле поштени тие нјаверојатно таму биле многу порано од 19ч, а истото го мислам и за постариот.
3. Викаат дека рибари ги пронашле околу 22ч??? Исто ми е сомнително?

Некој спомна предходно, покрај пребарување на траги во околните ниви, треба и езерото да се пребара детално.
2. Мајката на едното дете кажа дека отишле пред 17. И дека се јавило да ја разбуди во 18. Можно е да биле на враќање. А за постариот најверојатно или тогаш доаѓал или си одел, пошто бил извлечен од кола.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А јас да те прашам пред ти да си легнеш. Ти прави тебе разлика дали се Албанци или не? И дали е убиството само заради етнички причини?
Не. Тој што го сторил овој гнасен чин треба да одговара со нешто најблиску до смртна казна, затоа што сум против тоа. Најголемото мачење и казна да го снајде и да пати до крај на својот живот во најтешки услови, се надевам затворски!
Лека ноќ на сите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom