Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172

Од 10:37 па натака, да се потсетиме....лепотанов пред да го отвориш видеово е Хабиб Амети, од снимките во МВР.Ете како работел во продавницата.Маскенбал можда праеле неколку месеци.
Леле, па се осмели Бродец да го спомне. Абе гитла назад у подрум скриј се и прај се дека не знаеш ништо.... врати се едно 100 страни наназад во дискусијава и пушти го документарецот кој го има во повеќе постови
 
P

Princ

Гостин
Море преувеличување на работите.
беше пронајдено еден тон оружје
1 калашњиков, 2 пиштоли, 1 кашикара, и нешто куршуми далеку од тоа да тежат еден тон + ниту едно парче од пронајденото оружје не било искористено во овој конкретен случај според вештачењето на МВР.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Че го симнувам секое славомакедонско знаме. Ако е ногу високо и немогу да го симнувам, че го правим на пола копље да биде. Па че го симнувам. И че го паљим.
Цитатот не е на Дардањија. Си дозволив малку слобода на интерпретација.

***
Прво пишуваше дека акцијата му наликува на акција за заплена на оружје. Малку оружје. За на пикњик. Таа теза падна со изјавата на Хаки Издајкиу, кој кажал дека ги возел десперадосите до езерото каде ги убиле децата. Сега гледам, ја изменил, па воопшто не спомнува оружје, кое итекако било запленето и се задржува на пласман дека е пронајдена само наивна геноцидистичка литература.
Па пишуваше дека маж полицаец не смее да допира муслиманка кога ја апси, во согласност со шеријатското право, кое овде има правна тежина колку "1001 Ноќ". Тие правила важат исклучиво за престрес, не и за апсење. Ако излегле 10 000 луѓе на протест во одбрана на достоинството на муслиманската жена, тогаш тие 10 000 луѓе имаат елементарно непознавање на правниот поредок. Настрана фактот дека на погрешна адреса бараат ослободување. МВР ги апси и ги прибира доказите, судот е тој кој ќе ги прифати или отфрли.
На крај пишуваше дарданинанајна дека за малку оружје и за само една поставена мина се апселе Албанци и им се монтирале случаи. Тука нема што да се коментира.
И нема што да му се замерува на ваквиот блам врз блам врз блам. На овој бламсепшн. Има човекот илузија дека живее во Талибанија. Затоа правната држава и правниот поредок на западниот цивилизиран свет му се нејасни и неразбирливи.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
262
Поени од реакции
34
Море преувеличување на работите.

1 калашњиков, 2 пиштоли, 1 кашикара, и нешто куршуми далеку од тоа да тежат еден тон + ниту едно парче од пронајденото оружје не било искористено во овој конкретен случај според вештачењето на МВР.
Како не ти е срам! Имале ли било каква дозвола за тоа оружје? Немале ! По само тој основ треба да гнијат у затвор а плус МАСАКРИРАЛЕ НЕВИНИ ДЕЦА! Да горат во пеколот треба не само затвор и исто сите што ги браните !
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Море преувеличување на работите.

1 калашњиков, 2 пиштоли, 1 кашикара, и нешто куршуми далеку од тоа да тежат еден тон + ниту едно парче од пронајденото оружје не било искористено во овој конкретен случај според вештачењето на МВР.
Нешто куршуми? Муниција за недозволено за цивилна употреба армиско оружје е само нешто куршуми? Демек, онака имало, ама ништо посебно. Кој нема муниција за снајпер дома...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Нешто куршуми? Муниција за недозволено за цивилна употреба армиско оружје е само нешто куршуми? Демек, онака имало, ама ништо посебно. Кој нема муниција за снајпер дома...

Абе што ти е куќа без калашников и еден сандак муниција?

Недомаќини се таквите...

:)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Абе што тие куќа без калашников и еден сандак муниција?

Недомаќини се таквите...

:)
Можеби си во право. А замисли побогатите албански семејства што имаат дома. Некој тенк во најмала рака. :)
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Море преувеличување на работите.

1 калашњиков, 2 пиштоли, 1 кашикара, и нешто куршуми далеку од тоа да тежат еден тон + ниту едно парче од пронајденото оружје не било искористено во овој конкретен случај според вештачењето на МВР.
А колку калашникови, пиштоли, кашикари и куршуми се потребни да убиеш 5 души? Цел арсенал?
Или сакаш да кажеш ако немаат мал хангар полн оружје, не се терористи?
Сакаш да кажеш дека има повеќе на други места? Дај јави се во полиција и кажи каде се, да се справат они и со нив.
Дали насочуваш дека има некоја имагинарна квота на тоа колку оружје треба да поседува еден Албанец за да биде класифициран како терорист?
Терористи не се само УЧКите што пукаат по планините.

Точно, оружјето што го нашле не е истото со кое е пукано, но еве тоа е плус за вашите миленици во притвор, нешто што ќе има во предвид судијата.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
И шо викаш Dardan-ia, криво ти е што на успеавте да ја искривите вистината и да прикажете на светов како тоа сте угнетени вие овде, а? И после акцијата немала смисла, па самата твоја изјава е доволен доказ за спротивното.

Едноставно треба да ти е јасно дека со оној протестон сами си заривте нож во грб, светската јавност не е толку наивна, fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me. Така да, песната за угнетеното малцинство во Македонија веќе никој не ја слуша.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.401
Поени од реакции
28.580
Море преувеличување на работите.

1 калашњиков, 2 пиштоли, 1 кашикара, и нешто куршуми далеку од тоа да тежат еден тон + ниту едно парче од пронајденото оружје не било искористено во овој конкретен случај според вештачењето на МВР.
Ситна роба. Исто ко зимница. Тотално безопасно.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ситна роба. Исто ко зимница. Тотално безопасно.
Тие оружја им се останати од 2001 кога војуваа, тие се многу мирни луѓе, злато, никој ништо не видел, никој ништо не направил, Принс и Дардано овде сега не убедуваат...Кого убедуваат незнам кога помина времето на верување во нив, веќе од 2001 повеќе ни збор никој не им верува, џабе им е...нека продолжи Полицијата со исто темпо и нека убјците трага да не им се знае дека постоеле, една егзекуција и толку....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Море преувеличување на работите.

1 калашњиков, 2 пиштоли, 1 кашикара, и нешто куршуми далеку од тоа да тежат еден тон + ниту едно парче од пронајденото оружје не било искористено во овој конкретен случај според вештачењето на МВР.
Еден пиштол и 5 куршуми се доволни за да се изврши убиство врз пет луѓе, а не па се што им било запленето. И не ги заборавај тромблоните кој се за војување против оклопни возила и останата воена механизација. Што значи дека истиве осомничени во иднина планирале пак да прават инциденти и кризи од поголем размер и да кренат оружје против државата. Незнам кај нас како е ама во САД на пример ако ти запленат такво тешко вооружување по дефолт си обвинет за тероризам.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.232
Поени од реакции
5.176
Тие оружја им се останати од 2001 кога војуваа, тие се многу мирни луѓе, злато, никој ништо не видел, никој ништо не направил, Принс и Дардано овде сега не убедуваат...Кого убедуваат незнам кога помина времето на верување во нив, веќе од 2001 повеќе ни збор никој не им верува, џабе им е...нека продолжи Полицијата со исто темпо и нека убјците трага да не им се знае дека постоеле, една егзекуција и толку....
Никој не рече дека 4 парчиња оружје се дозволени. Ноо работата е што МВР рече : пронајдено е гооолемо количество оружје.

Некој тука рече пронајдени се 1 тон оружје. Принц му објасни дека не се 1000кг туку 15кг оружје , и им порача да не манипулираат , нека остане само МВР да манипулира , ние другите да бидеме по објективини.

Мојот прв коментар во врска со оружјето и доказниот материал ви е познат.
Да претресеш 26 објекта на радикални исламисти , кои убиле 5 лица , војувале во Авганистан , биле дел од УЧК ( инфо:МВР) , а да најдеш 4 парчиња оружје , и истото да го окваливикуваш како ГОЛЕМО КОЛИЧЕСТВО , тоа не е ништо друго освен преувеличување на работите , и дава сомнеж дека МВР монтира случај ... кај е објективноста кај нив ? КУРАН ,се прогласува ли за доказен материал ?

Нека претресе МВР 26 објекти на радикални христијани - Франкфурстска мафија - бивши Лавови кои во 2001 беа пуштени од затвори итн .... и ќе видиш колку оружје ќе најдат.

Е ова е големо количество оружје , во само еден дом , замисли после 26 претресени објекти што ќе излезе.

http://www.plusinfo.mk/vest/2436/Arsenal-oruzhje-pronajdeno-vo-Veles
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Нека претресе МВР 26 објекти на радикални христијани - Франкфурстска мафија - бивши Лавови кои во 2001 беа пуштени од затвори итн .... и ќе видиш колку оружје ќе најдат.
Претресе и најде. http://press24.mk/story/makedonija/uapsen-mozokot-na-frankfurtskata-mafija-350-policajci-vo-akcija-dirigent
И никој, ама баш никој не протестираше против апсењата. Тоа е разликата помеѓу одговорен народ и ...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Никој не рече дека 4 парчиња оружје се дозволени. Ноо работата е што МВР рече : пронајдено е гооолемо количество оружје.

Некој тука рече пронајдени се 1 тон оружје. Принц му објасни дека не се 1000кг туку 15кг оружје , и им порача да не манипулираат , нека остане само МВР да манипулира , ние другите да бидеме по објективини.

Мојот прв коментар во врска со оружјето и доказниот материал ви е познат.
Да претресеш 26 објекта на радикални исламисти , кои убиле 5 лица , војувале во Авганистан , биле дел од УЧК ( инфо:МВР) , а да најдеш 4 парчиња оружје , и истото да го окваливикуваш како ГОЛЕМО КОЛИЧЕСТВО , тоа не е ништо друго освен преувеличување на работите , и дава сомнеж дека МВР монтира случај ... кај е објективноста кај нив ? КУРАН ,се прогласува ли за доказен материал ?

Нека претресе МВР 26 објекти на радикални христијани - Франкфурстска мафија - бивши Лавови кои во 2001 беа пуштени од затвори итн .... и ќе видиш колку оружје ќе најдат.

Е ова е големо количество оружје , во само еден дом , замисли после 26 претресени објекти што ќе излезе.

http://www.plusinfo.mk/vest/2436/Arsenal-oruzhje-pronajdeno-vo-Veles
Нека претресат у Тетово да видиме колку оружје ќе се најде по домовите. Не 15 кила туку ќе се најде оружје да се снабди цела армија :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom