Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
dali si siguren vo toa sto go pisuvas ???, mislam deka gresis, jas sum ucesnik vo 2001, i spremen sum pak da ucestvuvam vo nesto takvo
Да не сум сигурен не би го напишал. И јас бев учесник....и зошто би учествувал пак?! Што доби ти од таа војна?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.383
Поени од реакции
10.826
dali si siguren vo toa sto go pisuvas ???, mislam deka gresis, jas sum ucesnik vo 2001, i spremen sum pak da ucestvuvam vo nesto takvo
Притоа во 2001 ви беше наредено да не напаѓате. Да ги гледаш како се спремаат а да не смееш да ги нападниш. Само мислам дека пак исто ќе биди ако би дошло до евентуална војна
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Молчењето е злато посeбено ако ти смрди здивот..
Гордано бркла, бркосана кој знае колку г*мна имаш изедено до сега! :mad: И држава да ти е*ам и полиција. Дајте резултати не си играјте к**ташак со народот...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
А за што треба да се осудува Милошевиќ ?
За тоа што си го бранеше сопствениот народ од Хрватските Усташи, Бошњачките Исламисти, Албанските Балисти ........ ?
Милошевиќ е легенда на овие простори бре луѓе, признајте си !
Немојте да ми кажувате прикаски за Сребреница, во тој регион(Ист.Босна) прв почна да тепа и коли Насер Ориќ, па потоа Србиве добро им вратија !
Инаку бандата на Насер Ориќ на 7.1.1993(Божиќ) го нападна, запали и масакрира српското село Кравица во Источна Босна, во регионот на Сребреница !
Незнам откаде тоа Милошевиќ, Караџиќ, Младиќ, Хаџиќ... биле виновни, биле убици, биле воени злосторници ......... виновни, виновни за што ????
Да не се лажеме, не беше никој ,,сосема невин,, во таа приказна. Својот народ не се брани со убивање на 80 годишен старец, ниту со силување жени.

Не дека тој самиот убил некого или силувал, него со неговиот ,,амин,,.

Колку и да си го сакаш народот, е ненормално да ги собереш 8 000 луѓе, од кои на децата им делиш чоколатца, а потоа ги селектираш и убиваш. (Младиќ, Сребреница)

Без оглед на сето тоа, јас се согласувам со тебе. Имам желба секого да го гледам како посебна личност, не сакам да генерализирам. Но поминаа 100 години, тие не се сменија.

Може треба да прашаме тоа Америте, зошто ние не сме погодни, а исљамистиве се.

Муабетот е ист, дал било Косово, Босна или Македонија. Исламистите добиваат пари да колат се што можат. Можда Америте се христијанофоби, кој ги знае.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.212
Поени од реакции
25.955
Не брате ова не е очајно,ова е поразително,зар ние треба да ја вршиме нивната работа:facepalm:
Граѓанска обврска е доколку некој има информација да ја сподели со полицијата, ама сепак ова покажува дека никој во државава (можеби и во регионов) нема поим што се случило.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Сите овие "патриоти" што се многу силни на тастатура, војна единствено виделе на филм или на интернет! Ниеден од нив незнае како е со месеци да неможеш да излезеш од соба.....да те будат експлозии и рафали! Никој од нив незнае каков е звукот на испуканото зрно.....Затоа толку ноншалантно и лесно повикуваат на војна! :tapp:
Се сложувам со тебе во целост,ама САМО така ќе имаме и ние шанса да возвратиме и од нив некој да отиде курбан ,вака во овие ситуации само ние го “јадеме“
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Некому не му се исплати нашиот мир и нашата желба да живееме во мир, оружјето мора да се продава бидејќи е направено за продавање.
Ајде Конспираси Киану,кој е warmogerot зад сцената?Илуминатите?Рептилоидите под земјата?масони?Темплари?Асасини?Фамилија Буш?

Дај ми доказ,цврст доказ дека конспираси булшит теориите се вистинска работа.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
6
Поени од реакции
4
Помислив и јас на ова и нели Србија има купено саталит од Израел за 30милиони која е функцијата на овие саталити????Америка може да се извади да каже не бил насочен кон Македонија но ете ја Србија...А можеби влагаме во SCI-FI филмови....
prijatelemi, se cini deka ona sto e po filmovite se vejke istroseni tehniki vo NASA i ostanatite Americki podrumi.
Sto se odnesuva do nasata zaednicka konstatacija(pretpostavka ili verojatnost),mi se cini deka Srbite i ne go koristat toj sistem zaradi toa sto nekoj pari bea manjak kaj Izraelcite, pa ovie passwordot ne im go davaat.A sto se odnesuva do Amerive, cinimi se da ako go snimaat celo Kosovo non-stop (od licni potrebi),a mislam deka i Nasava ambasada im e pod celosen nadzor, taka da ostanuva toa sto dali ke se zainteresirani za sorabotka, ili ne...
Inace se soglasuvam so gore eden post , deka DUI vo celina so ovaa likvidacija gubi doverba, i legitimitet kaj Makedonskite Albanci, pribidejki ako se slucese vcera BUNA, hmmm, polovina od niv ke prebegaa vo Kosovo i kaj nivnite po krv rodnini vo Turcija,..ali ajde da ne bide off-topic..
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Се сложувам со тебе во целост,ама САМО така ќе имаме и ние шанса да возвратиме и од нив некој да отиде курбан ,вака во овие ситуации само ние го “јадеме“
Теши се ти дека само така ќе возвратиш! Па очигледно е кому одговара конфликт, толку ли сте слепи?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
се повеќе мислам дека мноооогу повеќе луѓе и прсти се вмешани во случајов отколку што можеме да претпоставиме.Како бе од 18.30 се убиени...а најдени дури 4 часа подоцна во 22.30.А местово близу автопат???!!!!
Vcera sabajle kaj 5.30 pominav tamu i osven na 4-5 kamioni i 20-tina poliuciski vozila na nadvoznikot kaj ezeroto odma do avtopatot nemase nisto drugo po cela obikolnica.I vo normalen period ne e nisto poinaku...interesno bas odbrale mesto do nefrekfenten pat...
se izvinuvam za latinica :oops:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ајде Конспираси Киану,кој е warmogerot зад сцената?Илуминатите?Рептилоидите под земјата?масони?Темплари?Асасини?Фамилија Буш?

Дај ми доказ,цврст доказ дека конспираси булшит теориите се вистинска работа.
доказ е тоа што се случи Некој го купил тоа оружје оружјето се продава а инаку наменето е за убивање.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.383
Поени од реакции
10.826
Ајде Конспираси Киану,кој е warmogerot зад сцената?Илуминатите?Рептилоидите под земјата?масони?Темплари?Асасини?Фамилија Буш?

Дај ми доказ,цврст доказ дека конспираси булшит теориите се вистинска работа.
Брат така е.....зошто инаку би ги бранеле нив цело време? Зошто би сакале америте овде војна? Ние сме мирен народ и без причина не напаѓаме. Ама овие дај им оружје и одма пукаат
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
браво бре...темава станала зона на самракот
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Многу ми е сумливо. Многу.
Од една страна, можеби е начин да се креираат немири, со цел да дојди пак до воња, па да си ја продолжат стратегијата белокапциве.
Од друга страна, можи да е уште поголема политика во смисол, ова се случува пред самитот на НАТО, па сега, се случуваат немири, со што се покажува дека единствена опција за стабилизација на земјава е НАТО, а за да се влези таму, се знај што треба да се случи, т.е. името...не знам, стварно не знам. Ама сигурен сум, дека ова не е случајно, или туку така. Убијците и да ги најдат, макар што сумњам, тие се само извршители , платеници по мое, друг ги тегни конците.
Во секој случај, многу ми е жал за дечињата што мораа да платат со живот заради интересите на некој. Нека му е лесна земјата на починатите, Господ да си ги прибери во Царството Небесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom