Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.327
Поени од реакции
11.166
:facepalm: E ova ti e najgolemata glupost voopsto vo zivot sto ja imam slusnato, a veruvaj se imam iznaslusano mnoooogu gluposti! Aj ako sakas prosvetli me kako moze da bide motiv takva teska glupost za vakvo ubistvo????? :facepalm::facepalm:
тоа ти е кога се иде во крајност... почекај малце нека ги соберат и датумите на раѓање верувам ке најдат уште нешто ...
додека јас и ти седиме со скрстени раце некои решаваат мистерии, шо си мислиш ти сите се како нас а? :unsure:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
Што можи да направи народот?Ај да се дигне масовно и да се врати 2001?

.Треба да се има муда за да му се одземе животот на некого а не на 5 души(а такви муда имаат само професионалци).

Жалосно....а уште пожалосно е дека кога тогаш ќе екскалира војна и нема да се престане да се провоцира истата...
----------------------------------------------------------------------------------------------------
- сега нешто почна да ми се тесни пенталониве
откога ова со нашиве деца се деси на езероно
без страв се пријавувам почнаа да ми растат муда
за да останам во живот и да ја чувам татковината
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
:facepalm: E ova ti e najgolemata glupost voopsto vo zivot sto ja imam slusnato, a veruvaj se imam iznaslusano mnoooogu gluposti! Aj ako sakas prosvetli me kako moze da bide motiv takva teska glupost za vakvo ubistvo????? :facepalm::facepalm:
Најверојатно ова е дело на вонземјан-сатанист кој има 3 раце(за сите орудија по 1) и 4 нозе....:вонзем:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
не може 5 души да убие некоја ретардирана будала.....да бил еден убиец...додека да пукал во првиот ,четвртиот ќе избегал...повеќе од јасно е дека биле повеќе убијци или пак штом се пукало во нив од непосредна близина биле врзани.
Кој рече дека бил еден ?Тие се ретардирани будали,монструми,нормален човек не го прави тоа.
Банда вооружена и ненормална,никакви професионалци,какви професионалци?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
Потврдено е дека се повеќе од еден убиец.. Пукано е од три врсти на оружје..
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
јас мислам дека тој не е во Македонија,можеби е на некое семејно патување за Велигден,како и да е Бог да не чува од вакви премиери
Некои злобни јазици вртат моабет дека се направени големи нарачки на Памперс...изгледа некој јако се усрал..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Има Логика ако ги им споиш првите букви од имињата се добива зборот САТАН.
Биле 3 оружја користени може некој со 3 раце бил.:confused:
Најверојатно ова е дело на вонземјан-сатанист кој има 3 раце(за сите орудија по 1) и 4 нозе....:вонзем:
Бан од тема за тролање.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
Еден апел наредните избори сите да гласаме за ДУИ.
ДУИ никогаш не бил послаб и поуплашен од овие последни два дена. Големиот командант од војната во 2001 после 11 години го изгуби теренот. Се случи масакар кој најверојатно го организира албанска вооружена група, а Али нема поим за тоа. Доколку случката е политичка нарачка е најмногу порака до ДУИ.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
се повеќе мислам дека мноооогу повеќе луѓе и прсти се вмешани во случајов отколку што можеме да претпоставиме.Како бе од 18.30 се убиени...а најдени дури 4 часа подоцна во 22.30.А местово близу автопат???!!!!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Смирете се малку. Сите сме гневни, полни со омраза и негативно наелектризирани. Случкава не е лесна. Читајте ги изјавите на сите и од овде и од надвор меѓу редови, сите повикуваат на внимателност и ги смируваат страстите. Овде големи работи се вмешани, мене ми мириса на група организирана да ги запали меѓуетничките односи кои изминативе неколку месеци не се баш добри. Како ќе го запалиш мирниот Македонец, освен ако не го удриш таму каде највеќе го боли. Настанов е добро планиран, 5 Македонци, брутално убиени, мирни луѓе без криминално досие, во пресрет на важен христијански празник, каде мнозинство од народот се верници. А тоа е директен атак и сценарио за влошување на кревките односи во општеството, се со цел да се дојде до граѓанска војна која ќе се префрли на одредени места. Ако тоа се случи ќе се појават некои паметни глави кои ќе вадат теории дека оваа држава е кревка и нема да опстане, ако од некои работи не се откажеме. Само нека ви текне на изјавата на Мирка (знам сеа дека некој ќе ме цитира зашто се повикувам на неа) како доаѓа самитот на НАТО, толку притисокот ќе биде поголем и со поголеми последици. Престанете со тие повикувања на војни. Се запрашавте дали таа војна е најдоброто можно решение во ситуацијава. Само нека ви текне дека на протест неможе 500 луѓе да се соберат, кој очекувате да војува ако дојде до тоа.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
Мислам дека мотивот ќе биде и најголема пречка за расветлување на случајот. Зошто баш тие деца? Зошто баш тој ден?
Според ваквиот чин ми изгледа на "ритуално" убиство, вообичаено за оние кои егзекутираат на Ал Џезеира, сечат глави, пресудуваат на не-муслимани и сл.
Можно е дури и да прикријат ако се муслимани, да не дојде до граѓанска војна. Се можеме да нагаѓаме сега за сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom