Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Јас слушнав дека убијците биле платеници од косово намерно да убијат македонци баш за Велигденските празници со цел да предизвикаат граѓанска војна рече дека човекот пукал со калаш го чекале на аутопат и заминале за Косово. Така ми рече а баш нејќам да е така. Факт човек не добива по заслуга и какви ти се мислите таков не ти е животот и не знаеш што те чека следниот миг.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Како би избегале во Косово ако имаат сведок кој може да им го загрози патот доколку ги каже?
Зошто мораат да избегаат во Косово?
Имаат масовна поддршка од локалното албанско население, секој би ги скрил.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
И воедно се изживувале врз децата пред тоа.

Верници,колнете ме за навек,ама ај да кажеме ќе поверувам во бог.И ако верувам во него ќе поверувам во демони и ѓаволи.Дали вреди да се спогодам со ѓаволот да ми ги предаде сторителите и да се изживувам врз нив,како и со сите тие кои се поврзани со нив во случајот во замена за мојата душа?
- и јас ја давам мојата, ти се придружувам
и на крај кога ќе заврши твоето јас да ги докрајчам
реков неколку пати сега е време за р...............
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Не мие работа да ви давам ак'л, но во вакви случаи е редно Владата да даде изјава за случајот и да прогласи дни на жалостака медиумите ќе
ја земаат предвид жалости нема да има концерти и слични дивотии. Сочуствие на семејствата на загиналите.
пријател ти бе на марс ли живееш? македонија ти е соседна држава колку толку гледаш што се дешава. нели е толку очигледно дека кај нас апсолутно ништо не функционира како што треба. секоја изјава секој потег секоја власт се истемпирани наместени и добро упатени се со цел да му направат од лошото полошо на ова парче земја и на овој народ македонски. толку ли не гледате? ви завидувам што немате проблеми како што ние ги имаме кај нас во државава и дајбоже никад да не осетите вакво нешто.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Блокди и во Драчево за да се спречи насилството од копилињата од Студеничани.
Се цепаат ама на крај ќе ги снајде истото како и "невините" жители од Чифлик ;)
Кажав пак, и ние можеме да бидеме јаки тука ;)
Јас сум од Драчево. Блокадите биле направени синоќа и траеле неколку часа. Кој е од Драчево знае дека староседелциве особено, никогаш не дозволуваат ама баш никому да направи инцидент. И за време на конфликтот 2001 година си кажаа ладно што имаа да си кажат и се остана мирно. Знаат како. И другите треба да учат од нив.
 

levell5

Superlative Сasual Dating - Real-life Girls
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
Се трудев да ги разберам Албанците што и да се , но сега ги мразам повеќе од се. Им посакувам најмилото свое да си го вечераат за велигден. Стоки едни. Тркалото се врти, мислете му ја.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Абе , не се осеќате као да сме у зона сумрака?
Јас се осеќам како да сум во зона МРАКА.
Во зона сумрака ќе се најде по некој зрак светлина.
Ова што се случува е комплетен мрак, мачнина и темнина.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
„Стани сине, тато да легне… стани сине молим те!“


Да видат племето што прават!ОГАН ДА ГИ ГОРИ!
 
Член од
29 април 2009
Мислења
24
Поени од реакции
32
До сите Македонци и сите членови на форумов кој барем еднаш во животот овде или на било кое друго место се изјасниле како ДПМНЕ. Избришете ја од себе оваа додавка, оваа демократска лага за единство. Запомнете, сите сме Македонци. Отворете ги очите и признајте си самите на себе дека кога и да се ДПМНЕ на власт, оваа земја со крв плаќа. Да беше сега будалиот Бранко и неговите магариња на власт, денес крв ќе течеше по улиците зашто "патриотите" од ДПМНЕ ќе го извадеа народот на улица. Ќе се јавеше некој мрсул како Влатче и ќе проповедаше дека Албанците на Велигден не убиваат а Бранко нема сила за акција. Ајде сега власта е кај Вас, дали освен пензии на УЧК сега ќе им го дадете и тоа што го барате за шипциве и кога сте во опозиција? Е моја МАКЕДОНИЈО имаш судбина секогаш во клучните моменти да те водат пички кои се кријат зад политиката. Бранко=Грујо затоа сме овде. Јас сум Македонец и во својата земја со право барам одговорност, барам акција, барам Најмалку "пропорционален" одговор. Затоа што толку ви е дозволено, нели?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Зошто мораат да избегаат во Косово?
Имаат масовна поддршка од локалното албанско население, секој би ги скрил.
И да имаат од локалците помош пак се во МК,сепак сеуште би било ризично за нив оти се на несигурна територија.Во Косово би имале поголема сигурност,ем туѓа земја ем помош колку сакаш-или од таму избегале во некоја трета земја.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Јас слушнав дека убијците биле платеници од косово намерно да убијат македонци баш за Велигденските празници со цел да предизвикаат граѓанска војна рече дека човекот пукал со калаш го чекале на аутопат и заминале за Косово. Така ми рече а баш нејќам да е така. Факт човек не добива по заслуга и какви ти се мислите таков не ти е животот и не знаеш што те чека следниот миг.
Ова од сигурен извор или..?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
МВР со порака за мир до верниците на вечерашните групни собирање пред православните храмови. ????? DO VERNICITE?
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Ден на жалост?!? Што беше тоа? Што требаше да се случи за да нашите власти прогласат ден на жалост? Гневна сум на се. И на државата во која живееме и на политичарите кои мува не ги лази и лицемерно не повикуваат на мирен соживот. Па до кога бре на сите наши политичари коалициите со албанските партии ќе им бидат помили од млади животи. Оставка од министерката е најмалку што може во моментот да направи, ако има барем малку морал во себе.
Дај Боже да грешам, ама мислам дека и оваа петкратно убиство ќе биде заташкано и дека виновниците никогаш нема да излезат пред лицето на правдата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom