Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Нејќам да мешам политика, ама ајде не ја криви власта.
Успешно крие за масакарот што се случи во Македонија, празни информации дава само.
Најмалку што можеше како за почеток да прогласи ден на жалост.
Еве сега ги нема СДСМ, не го злоупотребуваат случајот за партиски цели, зашто вмро крие дека кучиња албанци терористи ги масакрираа нашите деца ??
Каде се изјавите на радишанци што ги дадоа за телевизиите, ниту една снимка не пуштија од нивните комнетари затоа што им забранија на телевизиите да даваат подетални информации за да не се крене на големо работава.
СРАМОТАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
Не е срамота, туку паметно изигра владата.
Според мене, УЧК-и или луѓе по наредба на УЧК-и го извршија масакрот, но не за да испратат порака, да беше таков случајот немаше сведоци да убиваат.
Сакаат провокација, сакаат ние први да пукнеме за да го искористат тоа во придобивање на меѓународната јавност, ‘борба за човекови права‘ нема по вторпат да им запали.
Ова е само мое мислење, никакви шпекулации.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Тоа е тоа,кога не казнил Господ да живееме со ваква стока нема што да се прави..Златна држава ке бевме без таков гнасен народ..
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Не мие работа да ви давам ак'л, но во вакви случаи е редно Владата да даде изјава за случајот и да прогласи дни на жалостака медиумите ќе
ја земаат предвид жалости нема да има концерти и слични дивотии. Сочуствие на семејствата на загиналите.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.960
Поени од реакции
57.698
Море матер да им е*ам на медиумиве кои пренесуваат зборови што жалеле родителите, заради гледаност. Тоа останува во фамилијата, приватност е тоа, глупаци едни!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
„Стани сине, тато да легне… стани сине молим те!“

14 апр 2012 15:14

„Стани сине… стани аман… стани сине тато да легне, молим те, сине“, лелекаше над мртовечкиот сандак таткото на деветнаесетгодишниот Александар, еден од петте Македонци што завчера беа брутално убиени на Железарско Езеро, кај скопското село Смиљковци.
:(:place::(:place::(:place::(:place::(:place::(

жалосно жалосно жалосно.... срце ми плаче несакам ни да помислам како ли му е на овој човек. скршен од тага и болка. целиот свет му се срушил над глава. да го надживее своето родено чедо...

се воздржувам да не заплачам но неможам - неможам ни да помислам колкава болка трпат семејствата и роднините во овој момент.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.666
Неверојатно е колку ме напна работава. Ни во 2001 не сум бил олку гневен. Треба некој да им влезе на телевизииве и малце повеќе да ги потсети кај се наоѓаат. Плачат за воспитна. И баш да видам кој од нашава позициско-опозициска „елита“ ќе има образ да пали свеќи вечерва .........
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Да, Реален., навистина во темава САМО ТИ СИ БИТЕН и твоите 2 мислења што беа избришани. СТВАРНО ти си битен, не се битни децава, ја отворивме темава за да се расправаме со тебе до задутре и да ти бришеме мислења. Имај почит, замолкни те молам, доволно е тешко и болно ова!

Навистина е тешко да се предвиди ЗАШТО СУМ нервозна. Убија 4 деца и еден човек, ЗАШТО БИ БИЛА НЕРВОЗНА???????????
Зашто сме можда едини народ на планетава што имаат уште нешо ронка срце, па затоа се ни се враќа у тимба
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
ок ајде нека биде така, а иначе и мене мие многу жал што загинаа децата, најискрено,СДСМ да беше на Власт можеби и немаше да загинат,затоа што за време на СДСМ, МКД беше безбедна земја за секој.. Секогаш ВМРО кога е на власт или војни има или убиства и кражби..
Ете толку од мене,повеќе не планирам да пишувам драги мои лажни патриотки и патриотчиња.
За вакви ко тебе има една специјализирана установа. Се е бело таму. Ќе ти се свиѓа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не мие работа да ви давам ак'л, ново вакви случаи е редно Владата да даде изјава за случајот и да прогласи дни на жалост.Такамедиумитеќе
ја земаат предвиджалости нема да има концерти и слични дивотии.
Зарем медиумите треба да чекаат да им каже дека ова е трагедија и дека не треба да пуштаат музика и концерти??
На страна тоа што треба да се прогласи ден на жалост. Зарем не треба да имаат доволно ЧОВЕЧКА доблест да не пуштаат ора, концерти и музика?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Не е срамота, туку паметно изигра владата.
Според мене, УЧК-и или луѓе по наредба на УЧК-и го извршија масакрот, но не за да испратат порака, да беше таков случајот немаше сведоци да убиваат.
Сакаат провокација, сакаат ние први да пукнеме за да го искористат тоа во придобивање на меѓународната јавност, ‘борба за човекови права‘ нема по вторпат да им запали.
Ова е само мое мислење, никакви шпекулации.
Како би избегале во Косово ако имаат сведок кој може да им го загрози патот доколку ги каже?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
:(:place::(:place::(:place::(:place::(:place::(

жалосно жалосно жалосно.... срце ми плаче несакам ни да помислам како ли му е на овој човек. скршен од тага и болка. целиот свет му се срушил над глава. да го надживее своето родено чедо...

се воздржувам да не заплачам но неможам - неможам ни да помислам колкава болка трпат семејствата и роднините во овој момент.
Nemoj te molam dovolno bese tazno i bez ova :place:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ете толку од мене,повеќе не планирам да пишувам драги мои лажни патриотки и патриотчиња.
Се разбира дека нема да пишуваш. Баниран си од тема.
Со здравје нека ти е.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.723
Поени од реакции
71.192
Блокди и во Драчево за да се спречи насилството од копилињата од Студеничани.
Се цепаат ама на крај ќе ги снајде истото како и "невините" жители од Чифлик ;)
Кажав пак, и ние можеме да бидеме јаки тука ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom