Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.231
Ако е точно она за телефонот (а и да не е), не знам зошто не го направат ова, го начекав на еден друг форум:

Вчера спомнав за IMSI броевите. Јасно е од самиот настан дека не се работи за еден човек туку за повеќе, затоа што на момчињата има видливи траги од насилство а не се врзани. Значи се работи за група и треба да се бараат IMSI броеви кои на една базна станица која го опфаќа тој терен престојувале ИСТО време.... Заедно дошле заедно си отишле и сигурно не оделе пешки. Значи мобилните им биле ИСТО време регистрирани на базната станица. Па од IMSI броевите ке се знае дали се странци или некој сака да помислиме дека мојата теорија е точна....
Убиството се случило во полу рурална средина каде преку пратење и елиминирање на IMSI броевите од логираните мобилни телефони на базните станици кои го опфаќаат ова подрачје (не би требало да е повеќе од две) многу полесно ке се дојде до можните убијци...

Не верувам дека денес има луѓе кои носат пиштол или пушка со што ли веќе се убиени децава а да не носат мобилен ....
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Милион верзии излегоа од ова, сигурно ли е вистина?
Јас знам дека она случајно му се јавила во моментот и они кренале, ова е информација од другар на еден од убиените и сестра му.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Баш ме интересира дали ке има одговор на сето ова или ке биде ко секое чудо за три дена..
 
H

HITCH

Гостин
Сега се сетив-вакво нешто прават и исламски милитанти кога ќе киднапираат било евреин/христијанин и ќе се јават на семејството за да можат родителите на киднапираниот да слушаат како го мачат и се изживуваат.
Да, и мене ми текна на ова, а во последниов период има многу дојдени радикални водачи од Арапскиот свет кои проповедаат за ослободување и обединување на угнетените муслимани. Самите од МВР пред некое време излегоа со известување за ваква појава.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
да бидам искрен не мислам дека че ги најда, требаше да се интервенира истата вечер, да се затворат граници,патишта, се да биди претресено проверено, вака можи само под голем притисок да си го окрка некој невин, пошто мора да се најде виновник..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
може ли некој да ми каже дали е вистина дека биле брутално утепани и дека едвај ги познале на погребот?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Да, и мене ми текна на ова, а во последниов период има многу дојдени радикални водачи од Арапскиот свет кои проповедаат за ослободување и обединување на угнетените муслимани. Самите од МВР пред некое време излегоа со известување за ваква појава.

Шеикот од Катар заедно со куќата на Сауд се основните финансиери за сите бунтови што ги имаше и што сеуште ги има на Блискиот Исток.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.960
Поени од реакции
57.698
Ако е точно она за телефонот (а и да не е), не знам зошто не го направат ова, го начекав на еден друг форум:
Не сфатив баш како е техникава со ова, но ваљда не мислат со цел памет овие дека сторителите се јавиле од нивните телефони...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Да, и мене ми текна на ова, а во последниов период има многу дојдени радикални водачи од Арапскиот свет кои проповедаат за ослободување и обединување на угнетените муслимани. Самите од МВР пред некое време излегоа со известување за ваква појава.
Ако учките се збратимиле со талибаните и сакаат да си прават џамахирии тука ова би можело да ни дојде ко кец у рукав.САД најмалку би сакал да има исламско влијание,не за друго туку не им треба губење на битни позиции пред иранската инвазија.Ако САД им откажат љубов на учките........
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.759
Уште пред некоја недела имаше информација дека во тој регион се појавиле униформирани лица и тогаш брко демантираше и таквите вести ги оквалификува како дезинформација. Потоа следеа смени во врвот на разузнавањето и командата на специјалните единици и војската...... А пред некое време и Нимиц кога беше овде многу јасно ни кажа дека што не одчекува а истото ни го кажаа и други дипломати. Нашите на сето оваа реагираа како ноеви со главата во песок.... И сега сигурен сум дека ги знаат извршителите на масакарот, сигурно ги знаат и каде се.... само им фуфка, им фуфка дури и да кажат кои се касапите, барем националноста... ке се кријат зад фразата ,,истрагата е во тек,, и привидно ке докажуваат дека се е мирно, се додека не ни се случи друг ваков настан.... Голем дел од одговорноста за ова што се случи е на душа на некадарниците и лигушите од државните јасли....
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.231
Не сфатив баш како е техникава со ова, но ваљда не мислат со цел памет овие дека сторителите се јавиле од нивните телефони...
Абе не дека би се открило се.. Али сигурен сум дека преку тоа може да се откријат некои детали кои во понатамошната истрага може многу да значат.
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
162
Поени од реакции
17
Да, и мене ми текна на ова, а во последниов период има многу дојдени радикални водачи од Арапскиот свет кои проповедаат за ослободување и обединување на угнетените муслимани. Самите од МВР пред некое време излегоа со известување за ваква појава.
Вообичаено, Вахабистите ако извршуваат убиство тоа документирано го прават и најчесто тоа завршува со обезглавување на жртвата.
Мое скромно мислење, децава се истепале со ватерполистиве и веројатно тука треба да се бара причината.....
Страшна трагедија за сите нас, но најтешко за семејствата.....
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Канал 5 тв, чао од мојот телевизор....светско во фудбал да освоиме нема волку да оптеретат со музики - на repeat - строго концерти, шабанарии....на ваков тажен ден....тоа уредниците полошо да ги снајде....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom