Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Па тогаш не ти работи паметот бе друже. Кој е тој „нашиот“ начин на живот бе пиле? Криминалот во Кочани и во источна Македонија „ние“ ли го направивме? Ах бре малоумници..
Па види ја стапката на убиства во Кочани, види ја во Тетово. Види го етничкиот состав на убијците во Македонија и после кажувај прикаски.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Не ми е јасно зошто се правиш паметен? Од кај тоа дека е кај езерцето??? Клипот е од Љуботенски пат на местото наречено "три ораси" и клипот јас го ставив на нет, го испратив и до телевизиите само проблемот е што никој неќе да го објави имам усте 2-3 клипа но мислам дека е сеуште не е моментот да ги ставам на нет, кај што се гледа пред тоа како полицијата тепаше млади деца без причина. Бидете ми поздравени!
А кога ќе биде моментот ?
Претходно кога ппишав дека полицијата ќе ги нападне радишани ме нападнаа дека ширам дезинформации дека полицијата ги тепа тие што се собрале да протестираат.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
е ај сега прочитајго текстот уште еднаш.
или ајде уште подобро направи сценарио што би било кога би било.
излегува министерката или нема везе потпаролот на полицијата и кажува да децата ги отепаја албанци ради то и то.
и после што со таа информација???
ние ке одиме да ги одмаздиме пример.
тие ке ги извадат калашите од под визби, кој да се одбрани кој од други причини.
знаеш после уште колку такви деца ке заминат.
размисли малце.
сепак мислам дека другата варијанта е подобро решение.
тие деца отидоа, никој нема да ги врати без разлика дали сте добиле информација или не.
само работата е што дали ке страдаат само виновниците онака тивко и без многу врева или ке страдаат уште еден куп невини.
вака пред монитор многу храбри, ама кога ке ти профрчат куршуми е тогаш да ве видам. мислиш ова е кантер страјк.
да не спомнувам што после би се случило со македонија после се. ке се вратиме со векови наназат, и екномски и политички.
а рака на срце не сме баш опкружени со пријатели кои одма ке ни пририпаат на помош.
тука треба да се изигра мудро и професионално, без многу емоции. едноставно влогот е преголем.
Абе арно но пра .Убо ни е дај барем и власта да им ја дадеме ние да бидеме само едно мало малцинство без права .
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Добро бре будало генерализирачка, кој тоа НАС и ВАС! Само будали како тебе имаат потреба од партикуларна идентификација на човечкиот род.
што си напнат бе , што вреѓаш бе , да не те натепаја некој па сакаш да ја истуриш нервозата врз некој друг ... Јас немам проблем и да имам другар албанец , али во куманово дали има "вистински" албанци.Немам проблем од ВАС и НАС , него сите сте ми исти ... а ти за каури каков род го сметаш ??
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.078
Поени од реакции
7.875
Абе арно но пра .Убо ни е дај барем и власта да им ја дадеме ние да бидеме само едно мало малцинство без права .
одма ќе не згазат...нема да не чешлаат како што ние им правиме
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.232
Може ли некако да направам кога ќе кликнам на што е ново? да не ми се појавува оваа тема ? Се ежам кога ја гледам.

Сочувство до семејствата на жртвите. :place:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Не беше ти стариот добар Пикасо, пратен на доолг одмор од форумов?. Имај образ и повлечи се од дискусијава знаеме дека си начитан, образован и мудар се во едно врвот на остроумноста џоа лисец.
Picassooo !!!
Ne mi se veruva da e toj.:)

edit:Sega primetiv deka upotrebuva izraz pile, toj e .

Mariglen welcome :icon_lol:
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Ако почнеме со меѓуетнички тензии ќе ја имаме доблесета на лично задоволство и исполнување.
Евентуално, може да се случат пак немири како 2001та и слично, а ние ќе бидеме уназадени бар за 100 години и никогаш повеќе нема да имаме поддршка од ниедна голема сила.

Така да, ние во теорија имаме поголем избор, ама во пракса сме со заврзани раце.
тука не станува збор за лично задоволство туку за да можам да отидам до продавница сам без да се плашам да не ми излезе некој "ш.и.п.т.а.р" од грмушка и да не ми смета што ке се уназадиме ионака ништо не иде напред па за да се уназадиме... не дај боже некој да пушти девојче само по улица навечер
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Ај се кладиме нема да може да те разбере.
Ти си од тие што не разбираат, а дека се Албанци говори и еден друг факт.
Посетата на Амбасадорот на САД на седиштето на ДУИ. Оперативните информации што ги поседуваат Американците се најверодостојни во државава, така да одјеби од темава многу поарно за тебе и за твоите сонародници.
 
Член од
30 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
38
Ова дефинитивно може да се стави феил на векот....на сета жална ситуација..ме насмеа типче...браво!
Па нормално јас сум секогаш тука за да ве насмеам и фала ти на комплиментот,односно за тоа што сметаш дека имам добра смисла за хумор;) и камо сите да беа како мене да знаеа да се насмеат,да насмеат некого тогаш светот би бил мн подобро место за живеење но како велат смеењето е сериозна работа па за да насмееш некого ти треба добар коефициент на интелигенција.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
одма ќе не згазат...нема да не чешлаат како што ние им правиме
Епа ако де нека не испоубијат .Да испогинеме сите.Ете така сакале да нема многу информации за убиствата се да се заташкало
 

Kajgana Shop

На врв Bottom