Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

T

Tetro

Гостин
Која корист Франција има од ова? Што сака да постигне?
Прво немири, па после се друго.
Шпекулации (кои држат вода) има дека тајна структура оперираше на теренов и обучуваше паравоена формација.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Кој ја избриша темата
уапсени македонци зошто протестираат

? ? ?
Таман да пишав на дечкото што беше напишал дека тој го поставил клипот на јутуб и имал други како полицајци тепаат некој ја избриша темата и не му ни видов никот на корисникот ?
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Кој збори за семејствата на загинатите БРЕ !

Човек без мозок ебате !

Оди реши го што дремеш на форум и јадеш кикирики???
Да серете први сте мајку му стара,а на дела нигде ве нема.

Јас бев денес на блокади ти кај беше?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Кој ја избриша темата
уапсени македонци зошто протестираат

? ? ?
Таман да пишав на дечкото што беше напишал дека тој го поставил клипот на јутуб и имал други како полицајци тепаат некој ја избриша темата и не му ни видов никот на корисникот ?
Темата е споена никот му е
~~KASAP~~
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
19
Барем ќе пробаме да се одбраниме, а вака ќе бидеме егзекутирани без можност за одбрана....
Види,јас израснав во Бутел и никогаш ништо лошо не ми се случило.Точно, Албанците донекаде самите си се виновни за лошиот глас што ги бие. Мораме да сватиме дека постојат запалени глави кои не размислуваат тревезно како кај нас, така и кај нив. бесот не заслепува и не прави неразумни. сакаш да кажеш дека ќе бидеме егзекутирани. од кого? се дур не се дознае вистината ти целиш во анонимен непријател. зарем толку брзо го заборавивте убиството во Гостивар кога полицаец уби две момчиња? тоа резултираше со немири но не и со крвна одмазда како што сите очекуваа! зарем тоа не ви беше доволен доказ дека не можете истите карактеристики да им ги препишете една цела нација? сакаш да ми кажеш дека ти лично си подготвен да убиеш некого без причина жена, дете или маж само поради тоа што се Албанци? размисли, не верувам дека си толку свиреп.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Јеби га бар е жив....
А Мујо како е , добар е ?
Не збори вакви глупости за мртви луѓе, не е у реду само така да ти кажам. И не јади гомна за некој што лично не си познавал.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Еве уште еден прдеж. Успеаја да ви имплантираат таква логичка конструкција и резонирање, што секогаш кога Македонец ќе биде убиен/натепан тоа мора да го сторил Албанец, и обратно. Еј ум, ум.
За разлика од вас ние не носиме ножеви и палки во училишта/работа , не верувам дека македонец би го сторил тоа освен ако не се докаже ...
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
Види,јас израснав во Бутел и никогаш ништо лошо не ми се случило.Точно, Албанците донекаде самите си се виновни за лошиот глас што ги бие. Мораме да сватиме дека постојат запалени глави кои не размислуваат тревезно како кај нас, така и кај нив. бесот не заслепува и не прави неразумни. сакаш да кажеш дека ќе бидеме егзекутирани. од кого? се дур не се дознае вистината ти целиш во анонимен непријател. зарем толку брзо го заборавивте убиството во Гостивар кога полицаец уби две момчиња? тоа резултираше со немири но не и со крвна одмазда како што сите очекуваа! зарем тоа не ви беше доволен доказ дека не можете истите карактеристики да им ги препишете една цела нација? сакаш да ми кажеш дека ти лично си подготвен да убиеш некого без причина жена, дете или маж само поради тоа што се Албанци? размисли, не верувам дека си толку свиреп.
Ај се кладиме нема да може да те разбере.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Што кур ќе ми е јас да си ја знам историјата. Тоа ќе ја поправи мојата „нереализираност“? Ебати историјата ако си дудук.

Не беше ти стариот добар Пикасо, пратен на доолг одмор од форумов?. Имај образ и повлечи се од дискусијава знаеме дека си начитан, образован и мудар се во едно врвот на остроумноста џоа лисец.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
Slusajte ja ovaa izjava.

Koga bese ubien Albanec vo Gostivar ( potvrdeno od Makedonec ), vie tuka imavte SVADBA ! Ova sto se sluci ( moze da bide delo od Albancive ama ima mnogu sansi da se Makedonci ).

Nie Albancive ne se kaeme za nisto ;) Ke umreme ako e vo potreba, ne se krieme na forum, da pisuvame 100 strani, i da ne izleze nikoj nisto. Vie tuka imate VLAST, kako da ne IMATE !!
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Многу ми е жал за децава и нивните фамилии :place: Чуствувам и сакам да дадам некоја подршка и помош, ама како??? Да ги вратам неможам :place: :place:
 
Член од
5 септември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
30
За разлика од вас ние не носиме ножеви и палки во училишта/работа , не верувам дека македонец би го сторил тоа освен ако не се докаже ...
Добро бре будало генерализирачка, кој тоа НАС и ВАС! Само будали како тебе имаат потреба од партикуларна идентификација на човечкиот род.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom