Марихуана?

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.085
Поени од реакции
19.940
Ајде не замарај имам си јас попаметна работа а не да се замарам со дрогираши. Вие наркоманите можете до утре да трвдете дека не е дрога но СЕПАК Е.

На дрогирашите само боксот во главата и тепај тепај.

Толку.
Така е Бајо мој, само нечурал. Батали ги наркоманиве, нека шмркет треви, ќе ги видам за некоја година кога ќе им запушат сите оториноларинголошки канали. :sneaky:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ајде не замарај имам си јас попаметна работа а не да се замарам со дрогираши. Вие наркоманите можете до утре да трвдете дека не е дрога но СЕПАК Е.
Тоа колегите твои (ако не и ти) што ги примате сите оние хемии у телото за боље резултати сте повеќе џанкери него ли конзумери на марихуана. Некој ќе пафка за здравје и опуштање, некој ќе пафка мускули со други хемиски срања.
Па секако дека не сум запознаен со марихуана, не сум јас наркоман па да бидам запознаен.
Не, пран си во мозокот ти, со Бонукс те миеле. Затоа не си запознаен.

Чисто за информација - не пушам ни јас марихуана. Но не значи дека не треба да се едуцирам за истото.

На дрогирашите само боксот во главата и тепај тепај.

Толку.
Да не ти пораснаа мудата откако пиша за тепање дрогираши?

Maриуаната е дрога
врти сучи то е
Ако ти воопшто знаеш што е дрога, да земам вени да сечам.

Е сега деца мислат дека на финта “марихуаната лечи рак“ ќе можат да ја пијат легално и да се прат ненормални.
Марихуаната има 160 други потенцијални и практични примени освен медицински (потврдени) и од лично задоволство и опуштање. Едини кој се прави, или е, ненормален тука, си само ти.

Не постои медицинско и клиничко испитување кое тоа го потврдува.
Нити постои релевантно медицинско исптување и заклучок дека марихуаната е дрога. Урбан мит кој се пропагира веќе децении.

Најчесто ја пушат подпросечни деца на кои им треба стимул и помагало да напрат нешо креативно во животот, без мариуана ќе дремат в соба бези идеја и инспирација, а од ко ќе испафкаат 2-3 џојнти ќе седнат и ќе творат нешто некоја песничка или слика ќе нацрта, ко ќе помини дејството, пак стануваат неинтересни, така да тука мариуаната помага да и тие се најдат понекогаш во центар пажње. Неа ја гледам како помошно средство за неинвентивни луѓе, нешо како патерици за инвалиди.
Може треба да фатиш и ти малце марихуана во раце, пошто целиот твој живот звучи потпросечен. Ај овие шо ги ругаш зеле творат нешто. Ти што ќе се пофалиш? Петцифрен post count на кајгана? Многу исполнет живот имаш гледам.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Тие се тие контраверзни теми, Microsoft vs Apple, ВМРО vs СДСМ и легализирање на марихуана.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Чекај коа ќе дојде на ред легализација на протитуција. Тек тогаш ќе почне да паѓа оган од небо.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ако ти воопшто знаеш што е дрога, да земам вени да сечам.
Со оглед на тоа дека си геј, не ме чуди и да исечеш еден ден вени без разлика дали знам или не шо се тоа дроги[DOUBLEPOST=1444933610][/DOUBLEPOST]
Нити постои релевантно медицинско исптување и заклучок дека марихуаната е дрога. Урбан мит кој се пропагира веќе децении.
.
Ко ќе те уапсат за поседување на марихуана побарај му на полицијата и истражниот судија црно на бело дека е дрога или мит
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Чекај сега кој кого овде прае будала,сега уште и ќе испадне дека била и корисна,дај не заебавајте.Ок немам ништо против они што ја користат,али пропагирање,дека била добра и разни глупости:tapp:.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Чекај сега кој кого овде прае будала,сега уште и ќе испадне дека била и корисна,дај не заебавајте.Ок немам ништо против они што ја користат,али пропагирање,дека била добра и разни глупости:tapp:.
хахаха мајсторе алал да ти е на секоја тема те има еј
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
хахаха мајсторе алал да ти е на секоја тема те има еј
хахах,не бе викам чек да видам што мака има некој па да отвори ваква тема у општи муабети.Инаку генерално освен у спортскиве теми каде што стварно ме има:D,и теми кај што има глупи дискусии не навлагам.Е сега ти ако се најде прозван,сори.
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Hahahha Abe i ja vlegov da vidam sho e rabotava so temata, I gleam nino komentiral...I mi bodes oci zaso u sportskive temi te ima na mnogu mesta (barem kaj so sum aktiven ja) pa si vikam dali se zanimava I so drugive oblasti

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Чекај сега кој кого овде прае будала,сега уште и ќе испадне дека била и корисна,дај не заебавајте..
Не заебавам. Прочитај, научи нешто ново.

Ко ќе те уапсат за поседување на марихуана побарај му на полицијата и истражниот судија црно на бело дека е дрога или мит
Закон ко закон јас ќе го почитувам. Како што реков, не конзумирам марихуана. Но законот не значи дека е правилно донесен. Апселе некој или не. И да, мит е :).

Со оглед на тоа дека си геј, не ме чуди и да исечеш еден ден вени без разлика дали знам или не шо се тоа дроги
Tough luck. I don't like blades. Ќе мора да ме трпиш изглеа.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Maриуаната е дрога
врти сучи то е
Е сега деца мислат дека на финта “марихуаната лечи рак“ ќе можат да ја пијат легално и да се прат ненормални.
Мариуаната не лечи рак. Не постои медицинско и клиничко испитување кое тоа го потврдува. Таа ги олеснува тегобите при хемотерапии или ги намалува симптомите но не ја лечи - барем тоа не е научно докажано. Боб марли вдишал појќе мариуана во живот од колку кислород па умрел од рак.
Е сега дека е слаба дрога - е. Таа е заоволителна за чоек се дур не се жени, после не помага и мора да се премини на појаки. Најчесто ја пушат подпросечни деца на кои им треба стимул и помагало да напрат нешо креативно во животот, без мариуана ќе дремат в соба бези идеја и инспирација, а од ко ќе испафкаат 2-3 џојнти ќе седнат и ќе творат нешто некоја песничка или слика ќе нацрта, ко ќе помини дејството, пак стануваат неинтересни, така да тука мариуаната помага да и тие се најдат понекогаш во центар пажње. Неа ја гледам како помошно средство за неинвентивни луѓе, нешо како патерици за инвалиди.
Марихуаната не влијае еднакво при вдишување и при користење на масло.
Можеш да пушиш по 15 џоинти дневно, нема да ти пројде ништо, најверојатно и ќе фатиш рак.


Што се однесува до долниот дел, тебе некој на лична база ќе да ти има згрешено.
Бидејќи тоа звучи многу повеќе на лечење комплекси отколку на став изграден на факти.
И кафето и алкохолот е психостимулативна супстанца.
И банана, додуша.
Знам дека сакаш да си ја задржиш репутацијата на вечно-инспириран форумски шут, меѓутоа ако сакаш да зборуваш дека не било фора марихуана да се пуши за стимулирање на креативност, нека не е нит кафе, нит алкохол, нит шеќери.
Не е магична билка која наеднаш ќе ти насади хумор или креативност во глава.
Жал ми е што не си имал позитивно искуство со истата, меѓутоа вакви тантруми немаат никаква нота на вистина.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Марихуаната не влијае еднакво при вдишување и при користење на масло.
Можеш да пушиш по 15 џоинти дневно, нема да ти пројде ништо, најверојатно и ќе фатиш рак.


Што се однесува до долниот дел, тебе некој на лична база ќе да ти има згрешено.
Бидејќи тоа звучи многу повеќе на лечење комплекси отколку на став изграден на факти.
И кафето и алкохолот е психостимулативна супстанца.
И банана, додуша.
Знам дека сакаш да си ја задржиш репутацијата на вечно-инспириран форумски шут, меѓутоа ако сакаш да зборуваш дека не било фора марихуана да се пуши за стимулирање на креативност, нека не е нит кафе, нит алкохол, нит шеќери.
Не е магична билка која наеднаш ќе ти насади хумор или креативност во глава.
Жал ми е што не си имал позитивно искуство со истата, меѓутоа вакви тантруми немаат никаква нота на вистина.
марихуаната е дрога
дечињата ја пушат за да им текни да напишат некоја пеcмичка и да се издигнат над својата здодевност која ја шират околу себе. Дур се издрогирани се интересни и можат и женска да си фатат но шом помини дејството стануваат тажни ќутливи и неинтересни. Најјаките песми Битолси ги компонираа под дејство на марихуана и други опијати а кога престанаа да се дрогираат се растури бендот ото нишо ново не им текнуваше да испеат
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
марихуаната е дрога
дечињата ја пушат за да им текни да напишат некоја пемичка и да се издигнат над својата здодевност која ја шират окочу себе. Дур се издрогирани се интересни и можат и женска да си фатат но шом помини дејството стануваат тажни ќутливи и неинтересни. Најјаките песми Битолси ги компонираа под дејство на марихуана и други опијати а лога престанаа да се дрогираат се растури бендот ото нишо ново не им текнуваше да испеат
Ти мора да си форумската инкарнација на Бошко Томовски.
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Факт е дека марихуаната е дрога, разликата е во нијансите која дрога поинтензивно или помалку интензивно влијае на психата.
А околу креативноста тоа е мит дефинитивно, ти колку сакаш дувај ако не си креативен ни мара ни дара не ти помага.
Исто како и митот за абсинтот како демек ја потикнувал креативноста кај уметниците а уствари во тоа време абсинтот бил актуелен како пијалок и ете ти чиста коинциденција.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom