Марихуана?

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
zdravo decki ama moze li da se umre (zavrsi vo bolnica/ludnica) od marihuana i dali kje odis vo rajot poslem ako ne a ? (ne prasuvam za meeene)

inace site narkomani se glupi i ne znaat da nosat farmerki ubavo
ste videleli narkoman so ubavi farmerki? : ) ne , neli : )) panormal no ...[DOUBLEPOST=1445906533][/DOUBLEPOST]
Kanabisot ne ja remeti krvta tuku umot.
znam , neli
 
Член од
21 ноември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
9
Ej lugje kakva emisija sum nasol na Youtube. Ne mi se veruvase so gledam koga ja vidov za prv pat. Se vika GGN Hood News, ja vodi Snoop Dogg, a vo emisijata se pretstavuva kako Nemo Hoes ( kratenica za "Need More Whores" :D koj car ). Pokanuva razni gosti, najcesto raperi, si praat muabet, I MOTAAT TRAVA I PAVKAAT VO EMISIJA be, ne se normalni, :D :D. Verojatno e legalno u Kalifornija. Da se napravi vakvo nesto ovde , ke gi nadmine site ovie srpskive show-ua po gledanost milion posto. Check it out, you won't regret it.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Ej lugje kakva emisija sum nasol na Youtube. Ne mi se veruvase so gledam koga ja vidov za prv pat. Se vika GGN Hood News, ja vodi Snoop Dogg, a vo emisijata se pretstavuva kako Nemo Hoes ( kratenica za "Need More Whores" :D koj car ). Pokanuva razni gosti, najcesto raperi, si praat muabet, I MOTAAT TRAVA I PAVKAAT VO EMISIJA be, ne se normalni, :D :D. Verojatno e legalno u Kalifornija. Da se napravi vakvo nesto ovde , ke gi nadmine site ovie srpskive show-ua po gledanost milion posto. Check it out, you won't regret it.
Одамна е ова бураз , али добро е да се спомне. :D
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Cant make hoe into housewife :pos:

Ontopic:

 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
9
Одамна е ова бураз , али добро е да се спомне. :D
Pa i ne e bas ODAMNA da ti kazam,2-3 god e stara emisijata. Ama ako tebe ti e odamna,okej si e. Vremeto e relativna rabota.Se prasuvam kakov epitet bi i dal da bese 20 god stara.
Nejse, ja ja otkriv pred mesec dena, bas mi e interesna,uste se snima i redovno ja pratam. Niggaz rule. Peace.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Pa i ne e bas ODAMNA da ti kazam,2-3 god e stara emisijata. Ama ako tebe ti e odamna,okej si e. Vremeto e relativna rabota.Se prasuvam kakov epitet bi i dal da bese 20 god stara.
Nejse, ja ja otkriv pred mesec dena, bas mi e interesna,uste se snima i redovno ja pratam. Niggaz rule. Peace.
Ќе имаше врло заебан епитет а тој епитет ја држи ионака емисијава зашто Чика Снуп е луд! :) Мир!
 
Член од
21 декември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Maриуаната е дрога
врти сучи то е
Е сега деца мислат дека на финта “марихуаната лечи рак“ ќе можат да ја пијат легално и да се прат ненормални.
Мариуаната не лечи рак. Не постои медицинско и клиничко испитување кое тоа го потврдува. Таа ги олеснува тегобите при хемотерапии или ги намалува симптомите но не ја лечи - барем тоа не е научно докажано. Боб марли вдишал појќе мариуана во живот од колку кислород па умрел од рак.
Е сега дека е слаба дрога - е. Таа е заоволителна за чоек се дур не се жени, после не помага и мора да се премини на појаки. Најчесто ја пушат подпросечни деца на кои им треба стимул и помагало да напрат нешо креативно во животот, без мариуана ќе дремат в соба бези идеја и инспирација, а од ко ќе испафкаат 2-3 џојнти ќе седнат и ќе творат нешто некоја песничка или слика ќе нацрта, ко ќе помини дејството, пак стануваат неинтересни, така да тука мариуаната помага да и тие се најдат понекогаш во центар пажње. Неа ја гледам како помошно средство за неинвентивни луѓе, нешо како патерици за инвалиди.
Марихуаната е дрога. Но исто така и алкохолот и кафето, зборот наркоман е претерано употребуван од неупатените. Алкохолот е далеку далеку поштетен од марихуаната и едноставно нема причина на оние што користат марихуана да се мисли како дрогираши, клошари што се пукаат у вена итн, а на оние кои пијат алкохол да се мисли дека се нормални и дека ништо лошо не прават...Другарче пред неколку месеци се препи, што се не измешал и не само што се избрука пред сите и беше во кома 2-3 саати туку и му дехидрирал организмот па и дошло до животна опасност...А од марихуана не е возможно предозирање и досега нема ниедна жртва од марихуана, едноставно нема ништо лошо тука / нема ништо полошо од некои легални секојдневни дроги што ги користиме.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Марихуаната е дрога. Но исто така и алкохолот и кафето, зборот наркоман е претерано употребуван од неупатените. Алкохолот е далеку далеку поштетен од марихуаната и едноставно нема причина на оние што користат марихуана да се мисли како дрогираши, клошари што се пукаат у вена итн, а на оние кои пијат алкохол да се мисли дека се нормални и дека ништо лошо не прават...Другарче пред неколку месеци се препи, што се не измешал и не само што се избрука пред сите и беше во кома 2-3 саати туку и му дехидрирал организмот па и дошло до животна опасност...А од марихуана не е возможно предозирање и досега нема ниедна жртва од марихуана, едноставно нема ништо лошо тука / нема ништо полошо од некои легални секојдневни дроги што ги користиме.
званично е дрога и неја ја употребљаваат гангстери и мафијаши пред да одат во акција. Јас не знам дека полиција има проблеми со оние шо пијат кафе или лежат пијани на улици но ако му гибниш во марихуаната на дрогашите, тие стануваат агресивни и опасни. Секој ден некој во свет е убијен ради дрога али не и ради кафе
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ако прајме муабет за легализација кај нас хмм, треба стварно да се седнит и да се размислит, тие што пушат, не му менвит многу дали е легална или не, за болните и за оние кои ќе ја употребат во медицински цели и тоа како менува.. Но сепак не сме американци, балканци сме и незнам дали треба да ја легализираат за јавно пушење и одгледување, зошо кога би била достапна секаде и за секој со оглед на то какви луѓе сме мислам и дека не би ни делувала баш згодно .
Ако бирам да ме возит напушен или пијан ќе одберам напушен. Досега не сум чул да речат дека некој се вратил напушен и ја скршил женаму од ќотег, а за пијани имало и многу полоши случаи, значит меѓу пијан и напушен чоек полош е пијаниот според мене во секој случај, но легализација на тревава за пушење мислам дека не би донесла многу корист во нашево општество, а за болните на кој мојт да му помогнит греота е и срамота да не му се обезбедит тоа, сепак дар од бога е.
Дали си наркоман ако пушуш трева? Да, доколку си зависник, ако пушиш 1 или 2 пати месечно не мојш да станиш зависник и не си наркоман.

Ова е мое мислење не морат да се сложите со мене секако..
 
Член од
21 април 2017
Мислења
12
Поени од реакции
6
Тревче и тоа како за добро утро и за добра вечер кај мене е обавезно можи и со водка помешано од страна да си пиеш


:ojeaa::ROFLMAO:
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
Јас би заменал алкохол со марихуана ако би имал таква опција. Да можам да повлечам димче и после џус ќе си пијам ама што да се прави кога е нелегално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom