Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Препишував на големо и уште препишувам, шо да праам у крвта ми е.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Ретко препишувам од друг, почесто си правам ливчиња (за секој случај).
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Ете последниот тест биологија(ги дава истите тестови од лани)...го земав од сестра ми...а другата група ми ја дадоа...отрчав дома на одморот...си ги искуцав текстовите со најмали букви....на школо го препишав цел тест и прв го дадов тестот со сите поени....е на крајот кога ни ги даваа тестовите некој од другите одделениа ме наместија и оставиле лист на столо и ме потпишале....ама пак добро...немало многу работи на листот и пак ми стави пет таа
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Абе лесно е за препишување во основно.
 

MaCk0

The Worlds Greatest
Член од
19 октомври 2005
Мислења
117
Поени од реакции
1
Офчар напиша:
Никад не сум препишувал, а увек сум бил 5.00

:D
i ja kako dechkovo nikad ne prepishuaf ali pameten sum be :bip:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Nikogas ne sum prepisuvala, kolku znam ke napisam. Me mrzi da se vrtkam levo-desno i da si zirkam pod suknja.:kez:. Vremeto potroseno na spremanje livcinja na kompjuter go trosam na ucenje na seto toa sto treba da go napisam an livceto. Ne ucam za otcenki, tuku za sebe, taka da vazno mi e da go naucam celiot materijal.
 
B

BushMan

Гостин
Се случувало не да мамам туку тој што седи пред мене да препишувам
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
до ден денеска се чудам како 3 години по ред петка вадам по шпански, а два реда не знам да кажам на тој јазик...али ваљда се е благодарение не тие што седат до мене :icon_lol:
али по други предмети никоаш не ми требало да препишувам малку да послушам на час и ми влева у глава. ама некоаш ако иам потреба, снајди се па живеј :je:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
ne ni se trudam da prepisuvam na testovi zosto znam deka ke me fatat,ne me biva za prepisuvanje
 
Член од
8 април 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
Јас на пример само препишувам на англиски оти немам појма од предметов.:kez:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Ми се свиѓа темава, некако се пронаоѓам у неа :)!
Сега сум трета год средно и цел живот препишувам и досега ме имаат фатено само еднаш!Најчесто препишувам математика, сметководство, англиски....
некогаш работите ги пишувам на клупа, на ливчиња искуцани на компјутер(фонт5), а некогаш се служам со новава технологија т.е мобилниот и слушалките....ке ја снимам лекцијата на voice recorder една слушалка во уво и кулирај....
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
За препишување да е праиме ич муабет. До сеа што сум одел у школо од 1-во одд. до 3-та година средно ме имаат фатено само еднаш. А имам препишувано по сите предмети и тоа мн.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zasto da ne bi se mamelo, onoj koj znae barem nesto toj i znae kako prepise, i koj mu e kriv ako ne go vidat ili nesto slicno. Ke si dobie poveke.
Pa i jas koga i da prepisuvam toa go praam so usul, ne mozes da prepisuvas, a nekoj da ne te vidi. Toa e apsurd
Si ima thniki za prepisuvanje
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Јас не препишувам. Јас поткажувам.
Ама сега поретко пошто сум на факултет. :kez:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Последен препис шо сум го манала беше пред една недела на писмената по француски. Абе сите глаголи во сите времиња ги имав изнапишано на едно ливче и се препишав. И нормално, 5ка добив, па уште и пофалена :):)
Инаку, се договараме со другарка ми шо седи до мене, пола материјал таја го учи, пола јас и си кажваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom