Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Се знај како хихихи .Во средно носеф кратка сукна и чорапи и под сукната лист со информации .Седнуваф заднја клупа и си читаф под сукна ,малце со рака или лакт ке ја поттргнеф сукната и милина хихихи. Немаше промашај.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
JeCILaDy напиша:
Последен препис шо сум го манала беше пред една недела на писмената по француски. Абе сите глаголи во сите времиња ги имав изнапишано на едно ливче и се препишав. И нормално, 5ка добив, па уште и пофалена :):)
Инаку, се договараме со другарка ми шо седи до мене, пола материјал таја го учи, пола јас и си кажваме.
Француски ли бе.... Tu dois apprendre les verbes. Ils sont très importants. СЕ случувало да препишам, да си покажеме со некој, ама ретко.
 
B

BushMan

Гостин
Ретко препишувам,а може да се каже и оти не препишувам.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ах, се сеќавам на латински кога ги препишував деклинациите од глаголите и тоа од големи "ливчиња" (А4 ФОРМАТ), и тоа во прва клупа без никој да ме забележи. После на сите следни тестови латински сите сакаа да седат со мене, не дека знаев туку дека можев да прпишам,а они од мене да препишат.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Aj sega aj ne lazete sekoj barem ednash imam prepis napraeno :) da ne se lazime:P I jas spagam vo niv. ihihihih
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Po matematika odam nespremna sekogas a sekogas dobivam 5
Ama tajnata vo to so jas so testovite (oti nie prajme pismeni od tematski testovi) si gi zemam gi klavam vo atlaso i demek atlasot za potpiranje i sekogas se si prepisuvam.
a isto i po informatika prepisvam od tie do mene so sedat no i si pravam livcinja.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.679
Поени од реакции
4.794
kaj se pogodi temava bas denes pram test po makedonski znaci poima neam nisto .. pa ke vi kazam kako sum pominal utre ili vecer
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Јас утре полагам и фино-лепо цела книга ја смалив на фотокопир...и така ќе идам утре на испт
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Секогаш кога можам да мамам на тестови мамам ама кога неможам да препишувам не препишувам али тоа често се случува
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
па се дешавало ама не многу едно 20-30 пати
:icon_lol: :icon_lol:
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Ретко НЕ препишувам. До сега ме имаат фаќано неколку пати, ама за среќа без последици.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
se desavalo onaka da si napraam "materijal" za prepisuvanje ali toa samo ako ne sum epten sigurna deka znam... abe za svaki slu4aj....:)
 

SUDBINA

Boss
Член од
20 мај 2006
Мислења
85
Поени од реакции
0
Никогаш скоро неам мамено на тест - Ептен е глупо а гледам дека на часот и најсолидните како мене ученици препишуваат као плачепички
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne mnogu cesto ama normalno deka sum prepisuval.Kako i da e obicno pravam malo livce samo so formuli_matematika,fizika)a isto imam prepisuvano i na godisen test biologija(mnogu mi bese za ucenje).Ama nikogas ne sum pisuval makedonski pismena od doma pa da prepisuvam.
 
N

NightFuneral

Гостин
Cel zivot prepisuvam,jebiga kniga ke izdadam:)))Inace sum prepisuvala i so ogromni listovi i toa na masa izvadeni,a lani se izvadiv so prepisuvanje formuli koi gi napisav na belata guma od starki converse.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom