Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
LoL:D Abe jas si ucam si znam se ama pak prepisuvam oti mi e interesno
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
на секој тест препишувам
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
И ко ке научам препишувам иксД :) за секој случај .
 
Член од
2 септември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
11
Ако повторувањето е мајка на знаењето, тогаш дефинитивно препишувањето е мајка на успехот и пат кон усовршување на снаодливоста.
:vozbud:
Јас си препишував и во основно и во средно и на факултет... добро, на факултет многу помалку, ама сепак ниту најдобро научената лекција не може да се спореди со еден добар препис. Не викам дека целосно треба да се откажеме од учењето, но многу е битно некои непотребни работи(физика :)) да бидат пренесени на ливче и да не ни го пополнуваат залудно делот од мозокот, кој може да се искористи за многу побитни работи :)
Сум имал и неуспешни обиди за препис и тоа онаму каде што сум се надевал дека без проблем ќе препишам, но тоа не ме спречува да продолжам:nenene:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
И кога ќе имам научно пак препишувам , зошто да не кога ќе си 100% сигурен дека одговорот ќе ти е точен
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Сум препишувал ама прилично многу ретко.
Ако не бев спремен не си ни обидував да извадам двојка го предавав листот празен и си излегував од училница.
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Ne mozam posebno koga neam nauceno se poveke si se krivam zasto ne sum naucila, bar toa mi bilo lesno, i si se nerviram na test i togas prepisuvam samo, i togas bas mi e gajle dali nekoj gleda ili togas iam pomalku strav enz zaso....:vozbud::toe::vozbud:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Си препишував во основно, па си продолжив и во средно, по навика и на факултет :) До сега фала му на горниов ме немаат фатено, г`злак сум ваљда :) Начини на препишување а? На математика обично препишував со помош на линијар, бел, не прозирен, од другата страна со молив и ситно ќе си напишам форули, прашања, триста чуда...на другиве предмети си препишувам со пенкалце :) начинот на препишување ќе го задржам за себе сепак :pipi:
 

ace_boy

BADBOY
Член од
28 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Hahaha ja sum majstor za prepisuvanje:kesa:Obicno slednive nacini gi upotrebuvam:
1. so livcinja
2. od toj/taa do mene/zad mene/pred mene
3.od mobilen(ne deka matematika i fizika davaat mobilni ali ke si sednam u posledna i nikoj ne me gleda)
4. so slusalki ke recam demek ladno mi e i ke si oblecam jakna i veke znaete:kesa:
5. zamena na test so nekoe devojce sto znae) site se soglasuvaat zaso sum fraer i najubav u klas)

Obicno ne me fakale ali ednas taa po matematika me fati(ova bese vo 8 odd) togas prepisuvav so livcinja i sea go stavam pod gz livceto i si prepisuvam i taa ide a ja zanesen u prepisuvanjeto i taa doaga do mene lele koa vikna:nesvest:Aleksandar davaj go livceto! Au kako sum se stresol:nesum:a edna losa so bese osobeno koga nekoi prepisuvaat go mrazese toa i mi go zema testot i mi sibna edinica:nesum:posle gi vikna moite ali niso ne mi rekoa deka sum mnogu razgalen:helou:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Во основно беше лесно а во средно е прав предизвик.
Вистински ќе видиш дали знаеш да препишуваш треба да праиш тест кај Нада физика во ЈБТ.Ако успееш целосно се да си препишеш како што сакаш ондак ти си невиден про по препишување.
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Во основно беше лесно а во средно е прав предизвик.
Вистински ќе видиш дали знаеш да препишуваш треба да праиш тест кај Нада физика во ЈБТ.Ако успееш целосно се да си препишеш како што сакаш ондак ти си невиден про по препишување.
Ај фамозната Нада физика.Ние прва година , втор тест правиме.Во кабинетот чешмата беше смрзната од шо беше ладно , влагаме и женава вика да се соблечеме.Мрзнеме и решаваме , ни проверува све живо и диво , пенкалца дигитрони.
Јас го бев скршил зглобот на левата рака и бев гипсиран до лакт.Ракава ме болеше ненормално , а женава ми пика внатре прсти да види нешо да не имам скриено.
Параноик невиден
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Нема везе и средно и основно исто ми е. Ако си знаеш да препишеш нема врска тоа.. Сепак се случува да препишувам и да мамам, али зависи од професорот и предметот по кој го правам тестот. :wink:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Сега за сега дека во Борис уште неаме пц... ранецот на маса и внатре листот.. или пак во комплет .. : )))
Така беше и во основно ама не секогаш :)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
не ме сумљат мене за препишување, оти мислат дека учам :smir: па често си препишувам, најчесто од телефон
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ај фамозната Нада физика.Ние прва година , втор тест правиме.Во кабинетот чешмата беше смрзната од шо беше ладно , влагаме и женава вика да се соблечеме.Мрзнеме и решаваме , ни проверува све живо и диво , пенкалца дигитрони.
Јас го бев скршил зглобот на левата рака и бев гипсиран до лакт.Ракава ме болеше ненормално , а женава ми пика внатре прсти да види нешо да не имам скриено.
Параноик невиден
Да сосема си у право.Гадно ме заеба таа.Праев у средата тест најдов перфектно место кај да го скријам ливчето вежбав цел ден секундаро да го вадам и враќам доаѓа оваа на час и ми вели ај позади седни и ме здупи пошто беше различна клупата и не ми успеа нишо.И ај план б стапи на сцена у џеб ставање ливчето али у на дуксерот не панталоните.И доѓа оваа вика ај ранецот дај го и додека го зема вика дај џебчињата да провериме и тап ме фати.Среќа беше почеток па не јадеше бурек.


Сега за сега дека во Борис уште неаме пц... ранецот на маса и внатре листот.. или пак во комплет .. : )))
Така беше и во основно ама не секогаш :)
За оваа погоре што пишувам ако те види така со ранец ти го префрла на 10 метри од тебе и така на сите им праи.Едноставно нема шанси да препишеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom