Мак баскет плеј оф

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktoranius

Гостин
Утре ли ќе се играт вторите средби од полуфиналето ? И некој ако знае да каже која ќе ја дават пренос.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Утре ли ќе се играт вторите средби од полуфиналето ? И некој ако знае да каже која ќе ја дават пренос.
во сабота се игра
МЗТ - Струмица 17:30
Фершпед - Фени 19:30 (МТВ Пренос).
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
abe momci kako ne vi e sram da lazete deka ne go udrile pa zosto ne go udrija miki nego jane vidovte deka vi vlegovme vo igra i nemozevte da napraite nisto pa moravte jane da go povredite deka znaete bez nego ke ja izgubime utakmicata...toa im bese strasen pederski poteg na ustasot i na seljakot bugarski
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
abe momci kako ne vi e sram da lazete deka ne go udrile pa zosto ne go udrija miki nego jane vidovte deka vi vlegovme vo igra i nemozevte da napraite nisto pa moravte jane da go povredite deka znaete bez nego ke ja izgubime utakmicata...toa im bese strasen pederski poteg na ustasot i na seljakot bugarski
Е од таков Античко Македонски речник најмногу се нервирам до вчера беше идол на Аеродром сега е селјак бугарски.Браво за кажаното,се гледа оти грам мозок немаш.А за Латович од кај го извади усташ не знам тој е Србин.
Пази на речникот.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Е од таков Античко Македонски речник најмногу се нервирам до вчера беше идол на Аеродром сега е селјак бугарски.Браво за кажаното,се гледа оти грам мозок немаш.А за Латович од кај го извади усташ не знам тој е Србин.
Пази на речникот.
Е вака сеа ја да ти кажам на тебе главната причина поради која Грне е во Струмица се неговите корени кои се од таму. Сум разговарал со него и затоа знам, пред да игра во вардар ај нека ви текне кај играше и токму од истите причини(неметали огражден - за тие што покасно почнале да следат кошарка) па после зборете дека бил идол кај нас кога само 2 сезони беше во мзт.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
Е од таков Античко Македонски речник најмногу се нервирам до вчера беше идол на Аеродром сега е селјак бугарски.Браво за кажаното,се гледа оти грам мозок немаш.А за Латович од кај го извади усташ не знам тој е Србин.
Пази на речникот.
e se gleda kolku znaes deka e srbin...procitaj malku i togas pisi
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
I PLUS DECKO AKO SI VIDEL TI DAMIR DA E SRPSKO IME ODNOSNO PRAVOSLAVNO DOBRO...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
ABE GO VIDOV JA TOA I ON MOZE ZIVEE VO SRBIJA AMA NIKOGAS NEMOZES DA ME UBEDIS DEKA E SRBIN TOJ NEMA SRPSKO IME TOA E HRVATSKO RAZBERI EDNAS
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Е вака сеа ја да ти кажам на тебе главната причина поради која Грне е во Струмица се неговите корени кои се од таму. Сум разговарал со него и затоа знам, пред да игра во вардар ај нека ви текне кај играше и токму од истите причини(неметали огражден - за тие што покасно почнале да следат кошарка) па после зборете дека бил идол кај нас кога само 2 сезони беше во мзт.
Ne samo zatebe i za mnogu aerodromci sto se falite deka ste razgovarale so Grncarov.De svesti se...Pa sto mislite deka covekot ke ve vidi na ulica prv pat vo zivot i ke si gi kaze site svoi iskreni custva.Mislis te videl prv pat vo zivotot i ti se doveruva ko da te znae cel zivot.Aj molimte...Ako tolku go saka MZT zos ne dojde zavas da igra???
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
abe momci kako ne vi e sram da lazete deka ne go udrile pa zosto ne go udrija miki nego jane vidovte deka vi vlegovme vo igra i nemozevte da napraite nisto pa moravte jane da go povredite deka znaete bez nego ke ja izgubime utakmicata...toa im bese strasen pederski poteg na ustasot i na seljakot bugarski
Дај не навредувај на такво ниво(без бугари)..Јане никој не го удри во соблекувалната..туку има добиено лакт во жарот на играта..Вакви работи не и требаат на македонската кошарка...исценирани ситуации и намерно дигање тензија..ако неможете да ја победите Струмица на терен..немојте да се натпреварувате....Мујо цело време провоцираше, и тој е најголемиот виновник за настанатата ситуација..а за тоа колку ќе победевте со Јане во игра..можеш да им правиш приказни на децата на форумот..тој што се разбира во кошарка му е јасно дека ова беше невозможна мисија за МЗТ.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
:pos2::pos2::pos2: Во весниците пишува дека Латовиќ и Грнчаров сакале да го тепат на Тачи ... а Јане по што сакал да ги спречи си добил подарок ... :pos2::pos2::pos2:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Да имало препирка меѓу Мујо и Грне..но само вребална...Јане не само што не бил удрен туку не учествувал во истата..Така да еден удар со лакт кој се случи пред полувремето(во жарот на борбата) го заменија со прекин од 30 минути..и закани дека нема да го продолжат натпреварот....за на крајот да излезе Јане како човек-слон...ко да го прегазил воз..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom