Македонци ин Канада

  • Креатор на темата Hip.Hop_MKD
  • Време на започнување

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Секоја чест за реметот :pos: И да сум сакал да одам во Кенада, овие ме премислија :D

 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
363
Леле на ова сум се отепал од смеење од сабајле,браво за дечкиве стварно ми го разубавија денот,посебно кога вика на крај ова е sidewalk тука шетаме вака,тука we walk:pos:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
олимпија ти дали имаш изгледано некое видео до сега у животот или ова ти е прво... незнам зашто ти смета што си прави манџа жената
Немам изглеано видео до сеа, ова ми е прво.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Немам изглеано видео до сеа, ова ми е прво.
па претпоставував штом толку рипнавте да се смеете на едно клипче.... има време животот е пред тебе ке изгледаш и други еее ги има многу
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
па претпоставував штом толку рипнавте да се смеете на едно клипче.... има време животот е пред тебе ке изгледаш и други еее ги има многу
Tи наместо да ги просветлуваш останатите форумџии у подфорум за сеир, тркни напрај си некоја тетоважа
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Луѓево барем покажуваат дека ги негуваат традициите и убаво живеат, колку клипчиња има на јутуб од Македонци во Македонија што се 100 пати поглупи од ова. Да одеа да јадат во некој ланец на ресторанти, видеото ќе беше обично и глупаво. Иако тоа со пасошите е многу глупо. За вегетата не ми е многу чудно што ја покажуваат, бидејќи гледам дека од тука носат во Италија вегета па можеби и во Канада ја нема во продажба. Мое мислење 50/50, нека се твори па сега дали пародии или оди на глупоста не е важно.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Полна уста Македонија, а и му се потсмевате на девојчето кое зборува македонски толку убаво!

Ивана најверојатно оди на часови по македонски јазик и тоа се лекциите што се учат, т.е. како е во Канада, а како е во Македонија, како се вика платежното средство, разликите во пасошите, здравствена легитимација.

Девојчето вежба да зборува македонски, можеби има домашна задача да направи видео, а вие се фативте за утрето. :facepalm:

Наместо да ја пофалите што убаво зборува македонски, вие сте восхитени од Стефан кој си е ремет сам за себе, зборува македонски како Албанец. :facepalm:
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Девојчето не знае добро македонски што толку е смешно ај ти збори како неа англиски со таков акцент.
Многу затапено е преставено видеото мислеле дека ние овде уште овци пасеме.
Но многу позитивно видео и подршка до нив што иако живеат далеку од мак децата ги учат на нивниот мајчин јазик.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Tи наместо да ги просветлуваш останатите форумџии у подфорум за сеир, тркни напрај си некоја тетоважа
woooow ама ме зафркна не ми се верува човече :facepalm: МАЛОГРАЃАНШТИНА
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Првото видео,луѓето само сакаат да покажат дека и покрај тоа што се иселени во туѓина,не заборавиле дека се Македонци и дека децата нивни знаат да зборат Македонски.
Нормално дека знаат како живееме ние овде,помина тоа време кога мислеа дека немаме фрижидер,само сакаа да покажат дека се трудат да го задржат Македонското во нив,затоа ја покажа и вегетата.
И не се секирајте за нив таму,тие незнаат што е финансиски проблем,никој не им ги тепа децата по автобуси,нит па знаат кои се политичарите и партиите,за разлика од кај нас што Н.Г , Б.Ц се повеќе познати и славни отколку било кој актер,музичар или спортист во МК.
80% од вас сакате да сте на нивно место,а ги исмејавате овде иако тие ништо лошо не мислат со тоа видео.Ако веќе неможете да се гордеете со нив,тогаш не ни ги исмејавајте.
А и со нивниот голем бекјард и место за барбикју ли не ги заборавиле старите македонски вредности. Видеово е сеа ќе им го свирнеме на роднините од Смојмирово, ама да не биде ептен курчење ќе стаиме и делови од македонските традиции. I like playing on my Xbox :tapp:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Море ако не ти одговара не гледај,убаво си пишува на видеото како живеат македонците во канада ... не сум иселеник ама од такви као вас сезнајковци,далаверџии и сеирџии би станал
Сега ми е појасно, иста багра си бил и ти, само што уште бараш Австралијанка за да мигрираш... :pos:
Не се секирај бате. Ти не снимај вакви дебилни видеа, а ние нема да ти фаќаме сеир кога ќе отидеш за Австраија. Ти ветуваме :)

Човек кој бара жена само за да мигрира во друга држава нашол да дели памет за морал... Абе, оди јади и ти „манџа со утре“ :pos:

За сега, вива ла Паланка! :)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Очигледно дека тука на форумов многу луѓе се дојдени само за потсмев,да го тепаат времето без никаква смисла за дебата и доставување на факти, на нив им е битно да стават мислење у стилот "ХЕ ХЕ ХЕ ИЛИ ХА ХА ХА И ЕДЕН МИЛИЈОН СМЕШКОВЦИ" овие луѓе или се млади и незрели средношколци или НЕСОЦИЈАЛИЗИРАНИ ЛУЃЕ КОЈ
ПРЕМНОГУ ГИ ФУРА ТЕСТАТУРАТА
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Acid сеа гледаш зашо се спрдаваме со дијаспорава? :D
Немам изглеано видео до сеа, ова ми е прво.
:pos:

ALOOO SAKAM DA KAZAM DEKA MIE U AUSTRALIA SNE PODOBRI OD OVIE JAVORCANIVE NA ZNAME SO GO IMAAT TOA SMOKVATA IMAME I AJPODI I AJPATI AMA VIE GO NEMATE HEHEHE POZZ
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Ај не јади манџа со утре :pos:

Либерално е и да фаќаш сеир и да правиш пародии на видеа. Од друга страна, далеку попонижувачки е да правиш цела нација (Македонија) како паднати од Марс. Точно е, Македонија е далеку зад Канада, но видеата од овој тип се снимени во стил - небаре ние тука сме од палеолитско време. Затоа и стигнаа на главна страна. Уште еднаш, браво за пародијата на Стефан! :pos:

Тек па кога ќе дознаат дека и ние имаме XBOX... :eek:

Болд: НЕ. Девојчето се претстави себе и околината околу себе. Тоа се јазични вежби.Така се учи јазик. Прво зборуваш за себе, па за околината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom