Македонци ин Канада

  • Креатор на темата Hip.Hop_MKD
  • Време на започнување

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
и што е толку смешно баш ме интересира
Aј молим те не глуми македонски иселеник.
Езеро ли не сме виделе и не знаеме како изглеа, па мора македонците ин канада да ни покажат :tapp: А може и супермаркет неаме :confused:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Многу сте глупави сите што го критикувате првото видеото,мислам дека страдате од некој синдром на мало граѓанштина... е за тоа не не бива нас македониците зашто сме сеирџиски народ... канада е најлиберална земја у светот и не е ништо чудно или смешно ако снимаш домашно видео и го ставиш на нет.
подобро да гледам вакви видеа отколку бранко и грујо да ги гледам на секој втор сајт како се плукаат и врегаат.
Изгледа дека уште има луге што мислат дека после београд и карај на светот
u jelly?? or just moral fag?? drugar domasno video e za doma...I za prijatelite ima opcija na youtube...a ne za nas site da go vidime od drugata planeta...vo vremenska masina nazad nekolku veka....

zasluzuvaat najgolem remet...poso ako zivees vo kanada ne te pravi covek so pogolemi vrednosti...tuku samo imigrant...
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Nikad ama nikad ne bi se iselil vo bilo koja drzava no matter what,bi rabotel toa da ali samo privremeno kako sto rabotam na brod eve poveke od 10 godini,,,fino e da se otide da se zaraboti i zastedi nekoja para ali da ziveam tamy ili bilo kade no freakin way.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Нафурани битија овие иселенициве..мислат они имале супермаркет,стрит,тенис курт и баскетбал филд.. како ние овдека камено доба да сме. Ме здоболе они како живеат таму.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Многу сте глупави сите што го критикувате првото видеото,мислам дека страдате од некој синдром на мало граѓанштина... е за тоа не не бива нас македониците зашто сме сеирџиски народ... канада е најлиберална земја у светот и не е ништо чудно или смешно ако снимаш домашно видео и го ставиш на нет.
подобро да гледам вакви видеа отколку бранко и грујо да ги гледам на секој втор сајт како се плукаат и врегаат.
Изгледа дека уште има луге што мислат дека после београд и карај на светот
Ај не јади манџа со утре :pos:

Либерално е и да фаќаш сеир и да правиш пародии на видеа. Од друга страна, далеку попонижувачки е да правиш цела нација (Македонија) како паднати од Марс. Точно е, Македонија е далеку зад Канада, но видеата од овој тип се снимени во стил - небаре ние тука сме од палеолитско време. Затоа и стигнаа на главна страна. Уште еднаш, браво за пародијата на Стефан! :pos:

Тек па кога ќе дознаат дека и ние имаме XBOX... :eek:
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Aј молим те не глуми македонски иселеник.
Езеро ли не сме виделе и не знаеме како изглеа, па мора македонците ин канада да ни покажат :tapp: А може и супермаркет неаме :confused:
Море ако не ти одговара не гледај,убаво си пишува на видеото како живеат македонците во канада ... не сум иселеник ама од такви као вас сезнајковци,далаверџии и сеирџии би станал
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.163
Поени од реакции
85.587
Треба темава да се преименува во "Македонци ин Кхенада"
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Море ако не ти одговара не гледај,убаво си пишува на видеото како живеат македонците во канада ... не сум иселеник ама од такви као вас сезнајковци,далаверџии и сеирџии би станал
Како живеат бре? Да ми покаже дека праи ручек? Па ние шо праиме? Пасеме трева? Или дека имале вегета :tapp: Па и пасош имале :eek:
И школо имаат у Канада и библиотека :icon_lol:
Тие шо го снимиле видеото кур ги заболе за Македонија. Сакале само да се пофалат шо они имаат као ние овде у Македонија да неаме. Затоа ко ќе отиде некоја певаљка од тука да пее за нашите иселеници прва песна шо и ја порачуваат е најмакедонската - И тебе сам сит кафано :tapp:
Ама ако треба ќе пратат 20 долара за Македонија.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Незнаев дека имаат вегета во Канада :confused:
И CEDEVITA :cautious: Само не знам што имаат Вегета и Цедевита врска со Македонија, све у свему јако глупо видео,се имаат само АЈВАР немаат, а штом тоа го немаат не се Македонци, туку само едни обични гастербајтери
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
Првото видео,луѓето само сакаат да покажат дека и покрај тоа што се иселени во туѓина,не заборавиле дека се Македонци и дека децата нивни знаат да зборат Македонски.
Нормално дека знаат како живееме ние овде,помина тоа време кога мислеа дека немаме фрижидер,само сакаа да покажат дека се трудат да го задржат Македонското во нив,затоа ја покажа и вегетата.
И не се секирајте за нив таму,тие незнаат што е финансиски проблем,никој не им ги тепа децата по автобуси,нит па знаат кои се политичарите и партиите,за разлика од кај нас што Н.Г , Б.Ц се повеќе познати и славни отколку било кој актер,музичар или спортист во МК.
80% од вас сакате да сте на нивно место,а ги исмејавате овде иако тие ништо лошо не мислат со тоа видео.Ако веќе неможете да се гордеете со нив,тогаш не ни ги исмејавајте.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Првото видео,луѓето само сакаат да покажат дека и покрај тоа што се иселени во туѓина,не заборавиле дека се Македонци и дека децата нивни знаат да зборат Македонски.
Нормално дека знаат како живееме ние овде,помина тоа време кога мислеа дека немаме фрижидер,само сакаа да покажат дека се трудат да го задржат Македонското во нив,затоа ја покажа и вегетата.
И не се секирајте за нив таму,тие незнаат што е финансиски проблем,никој не им ги тепа децата по автобуси,нит па знаат кои се политичарите и партиите,за разлика од кај нас што Н.Г , Б.Ц се повеќе познати и славни отколку било кој актер,музичар или спортист во МК.
80% од вас сакате да сте на нивно место,а ги исмејавате овде иако тие ништо лошо не мислат со тоа видео.Ако веќе неможете да се гордеете со нив,тогаш не ни ги исмејавајте.
Е браво друже, ми го зема зборот. Што има да го критикувате видеото, па и уште ке мериме сега кој поише ја сакал Македонија или кој бил поголем патриот :facepalm:. Децата веројатно се родени таму и никој не ни им налага да ја сакаат Македонија, ама ете и јазикот го научиле и македонски јадења си прават. Некои македонци што се родени таму не ни сакаат да стапнат тука или па ако дојдат еднаш никад повеке не се вракаат. Што да се каже за тие...Се гледа дека на лугево им е интересно и веројатно си живеат срекен живот и крај краева, that's all that matters, нели? :)
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
Aј молим те не глуми македонски иселеник.
Езеро ли не сме виделе и не знаеме како изглеа, па мора македонците ин канада да ни покажат :tapp: А може и супермаркет неаме :confused:
Еве ти си пример од Кина,и се иселуваш во Охрид.Решаваш да направиш видео за твоите сограѓани,кажи ми те молам од што ке се состои тоа видео?Нема да го снимиш езерото?Нема да снимаш како печеш мачки на роштиљ?Нема да го снимаш Канео,Плаошник итн? Имаш деца кои се родени таму,како ке зборат? Само Англиски или ќе ги научиш и Кинески па ке ги снимаш како зборат?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Како живеат бре? Да ми покаже дека праи ручек? Па ние шо праиме? Пасеме трева? Или дека имале вегета :tapp: Па и пасош имале :eek:
И школо имаат у Канада и библиотека :icon_lol:
Тие шо го снимиле видеото кур ги заболе за Македонија. Сакале само да се пофалат шо они имаат као ние овде у Македонија да неаме. Затоа ко ќе отиде некоја певаљка од тука да пее за нашите иселеници прва песна шо и ја порачуваат е најмакедонската - И тебе сам сит кафано :tapp:
Ама ако треба ќе пратат 20 долара за Македонија.
Ќеф бре да си се снимат да си се стават на нет. Сакаат да покажат дека не заборавиле барем некои од традициите на Македонскиот народ и ги пренесуваат на втората генерација која што не видела ни М од Македонија. Ти фаќај си сеир и онака не им прави тоа некоја разлика. А ако толку мислиш дека секое видео е наменето лично за тебе и авторот лично требал да се погрижи да не задира во твоите чувства далеку ќе стигнеш на интернетот. Што да ти речам, сними се и ти и испрати им го видеото како доказ дека си дека си поголем Македонец од нив.

Тешко е да се блокира цинизмот кога се живее во Македонија, знам, ама може да се вложи малку труд да се препрочита напишаното и да се размисли дали воопшто ќе поттикне некаков позитивен ефект мрчењето и лечењто на фрустрации.

Има и една друга тема соодветна за дискутирањето на ваквите сеири на интернет па таму е подобро да продолжи дискусијата.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Како живеат бре? Да ми покаже дека праи ручек? Па ние шо праиме? Пасеме трева? Или дека имале вегета :tapp: Па и пасош имале :eek:
И школо имаат у Канада и библиотека :icon_lol:
Тие шо го снимиле видеото кур ги заболе за Македонија. Сакале само да се пофалат шо они имаат као ние овде у Македонија да неаме. Затоа ко ќе отиде некоја певаљка од тука да пее за нашите иселеници прва песна шо и ја порачуваат е најмакедонската - И тебе сам сит кафано :tapp:
Ама ако треба ќе пратат 20 долара за Македонија.
олимпија ти дали имаш изгледано некое видео до сега у животот или ова ти е прво... незнам зашто ти смета што си прави манџа жената
 

Kajgana Shop

На врв Bottom