Македонци ин Канада

  • Креатор на темата Hip.Hop_MKD
  • Време на започнување
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.737
Поени од реакции
5.007
Македонците ин Канада се најголемите Патриоти, којшто се борат за зачувување на традицијата.

Од Православни преминале во Католици/Протестанти, уште во 70-тите години децата ги крштаваат со имиња - Жан, Жак, Жил, Пјер, Жист, Франсоа, Мишел, Алан, Ален...

Збор Македонски не знаат Поготово генерациите родени во периодот од 1978 - 1993 година... Ама и нашата земја на карта не знаат каде се наоѓа...

И не знаат дека нашата земја се наоѓа во континентот Европа...

Најчестата фраза на нашите од Канада им е „Мене срце ме боли за Македонија“... Ама ако те боли толку срце за Македонија од Ванкувер, Отава, или Торонто дојди си во Охрид, Струга, Битола, Прилеп...
Тие во Охрид, Струга, Битола и Прилеп...Гласаат за Северна Македонија за да добијат нато знаме пред 2 институции, Стануваат Северџани за еден одмор во шупа на егејско море, стануваат Бугари и го слават Ванчо М за полесно да регистрираат кола, пишуваат петки за едно нескафе а десетка за Бајадера, стануваат Албанци и Роми за 18000 плата како чувар, крадат од државата како што ќе стигнаат крадат и тоалетна хартија во државно ВЦ, кршат собрајќајни знаци, мочаат и серат кај што ќе стигнаат, плукаат на улица и не сакаат да се вакцинираат за да пијат кафе на Широк Сокак без да вадат хартија од џеб...ако им дајдат пасошите (Македонците од Канада) им се умилкуваат за да имаат секс со нив и да имаат деца за пасош а после на Кајгана јадат гомна за нив. Нели е вака? Знамеме добро се не сме и Оустралија и Кенада
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.135
Поени од реакции
11.201
Тие во Охрид, Струга, Битола и Прилеп...Гласаат за Северна Македонија за да добијат нато знаме пред 2 институции, Стануваат Северџани за еден одмор во шупа на егејско море, стануваат Бугари и го слават Ванчо М за полесно да регистрираат кола, пишуваат петки за едно нескафе а десетка за Бајадера, стануваат Албанци и Роми за 18000 плата како чувар, крадат од државата како што ќе стигнаат крадат и тоалетна хартија во државно ВЦ, кршат собрајќајни знаци, мочаат и серат кај што ќе стигнаат, плукаат на улица и не сакаат да се вакцинираат за да пијат кафе на Широк Сокак без да вадат хартија од џеб...ако им дајдат пасошите (Македонците од Канада) им се умилкуваат за да имаат секс со нив и да имаат деца за пасош а после на Кајгана јадат гомна за нив. Нели е вака? Знамеме добро се не сме и Оустралија и Кенада
Заборави да пишеш дека гласаат за ДУИ за грантови од 25000 евра.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.737
Поени од реакции
5.007
Заборави да пишеш дека гласаат за ДУИ за грантови од 25000 евра.
Е де за 300 евра плата се пишуваат Албанци они запнале за некој кој зема 3000 долари што си го сменил името зошто неможат да му го изговорат а труби нонстоп за Македонија и се изјаснува за Македонец. Секој си има цена само на локалците им е многу ниска.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
Заборави да пишеш дека гласаат за ДУИ за грантови од 25000 евра.
Да бе така е тоа јас на било кој парламентарни избори од кога се основа ДУИ од 2001 година, доколку гласав за нив на секои избори ќе имав вкупно заработка од едно 175.000 - 200.000 евра... Башка бонус ќе заработев доколку се пишев Албанец на пописот... И сигурно ќе добиев важно министерско место и градоначалник во Општина Чаир, Сарај, Велешта, Лабуништа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom