Македонци во Германија

Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Не е баш така, некогаш има моменти кога си принуден да се "гибаш" затоа што нема друг избор. Плус најчесто вакви ликови тука напаѓаат девојчиња и жени, не е животот само покриен газ никој не го плука иако е највредно нешто, некогаш ете не знаеш што носи денот. Јас сум убеден каква била приказната ама небитно е веќе, жално за дечкото, уште еднаш нека почива во мир.
Види не викам дека не е така, некогаш и на погрешно место ќе се најдеш во погрешно време и толку треба.
Ама најчесто за беља потребни се две страни, ова не го зборам за случајот општо кажвам.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.799
Види не викам дека не е така, некогаш и на погрешно место ќе се најдеш во погрешно време и толку треба.
Ама најчесто за беља потребни се две страни, ова не го зборам за случајот општо кажвам.
И со ова не можам да се согласам, бељата секогаш е започната од една страна, се натаму е веќе тема за дискусија ама секогаш проблемот е започнат само од една страна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
И со ова не можам да се согласам, бељата секогаш е започната од една страна, се натаму е веќе тема за дискусија ама секогаш проблемот е започнат само од една страна.
Ако ликот е вмешан во некои срања, на тоа алудирам
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Sum nemal dosega problemi i generalno bezbedno e. Sepak treba oset i opsto vardenje i vo najbezbedni mesta moze da se desi losa situacija.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
а ако не е ? или мора да сереш против се македонско ?
Ликот мислам дека е гласач на ДУИ.
Сега полесно ти е ??? @пунтер
Ми е гајле од која националност е, кажав мислење дека покриен газ никој не го гиба.
Претходно имале вербална расправија, значи со Еритрејци да стигнеш до вербална расправија одма ствара слика дека ликот е матен
Никој не ти ја толчи главата со шише од пиво туку така
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Сега полесно ти е ??? @пунтер
Ми е гајле од која националност е, кажав мислење дека покриен газ никој не го гиба.
Претходно имале вербална расправија, значи со Еритрејци да стигнеш до вербална расправија одма ствара слика дека ликот е матен
Никој не ти ја толчи главата со шише од пиво туку така
Pa ne sum bas siguren, ima eden kup videa kade sto luge se napagani bez potreba od strana na africkive zivotini niz evropa, vo mnogu situacii se pretepuvani / napagani i zenski osobi, taka poleka so zaklucokot, moli se i ti nekade da ne si go dobies niz Svedska za badijala pa posle nie da mislime deka gazot ne ti bil pokrien.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Pa ne sum bas siguren, ima eden kup videa kade sto luge se napagani bez potreba od strana na africkive zivotini niz evropa, vo mnogu situacii se pretepuvani / napagani i zenski osobi, taka poleka so zaklucokot, moli se i ti nekade da ne si go dobies niz Svedska za badijala pa posle nie da mislime deka gazot ne ti bil pokrien.
Шо имам јас со Шведска побогу ?
Знам дека се без потреба напаѓани секаде низ светот поготово жени силувани ама овој случај на друго ме асоцира. Нормално јас си дадов само мое мислење, не значи дека навистина е така
Досега сум немала никаков проблем низ цел свет кај шо сум одела, нормално имало места кај шо не сум се осеќала безбедно ама досега никој ме нема нападнато. Шансите некој да те нападни без причина се многу мали иако постојат и тоа можи секаде да ти се случи дури и пред врата дома во роден град.

Јас ако ме прашаш не сакам да живеам во големи градови, метрополи кај шо има свашта, секакви народи, поготово племиња како овие шо ги спомнавме
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Шо имам јас со Шведска побогу ?
Знам дека се без потреба напаѓани секаде низ светот поготово жени силувани ама овој случај на друго ме асоцира. Нормално јас си дадов само мое мислење, не значи дека навистина е така
Досега сум немала никаков проблем низ цел свет кај шо сум одела, нормално имало места кај шо не сум се осеќала безбедно ама досега никој ме нема нападнато. Шансите некој да те нападни без причина се многу мали иако постојат и тоа можи секаде да ти се случи дури и пред врата дома во роден град.

Јас ако ме прашаш не сакам да живеам во големи градови, метрополи кај шо има свашта, секакви народи, поготово племиња како овие шо ги спомнавме
Ti nemas nisto so Svedska, jas onaka zemav za primer.
Ti si kaza mislenje, na sto imas I pravo, ama znaejki kakvi glupi desavki ima ima, mislenjeto ti e malku izbrzano, vo red rekoa imalo verbalna raspravija, ne sekogas moze da se izbegne raspravija.
 

Schmetterling ʚїɞ

Ein Leben ohne dich ist wie eine Reise ohne Ziel.
Член од
14 февруари 2024
Мислења
61
Поени од реакции
129

едно интересно прашање дечки.. дали се чувствувате безбедни во Германија!?

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Да, за сега.
Не ми се допаѓа што е толку либерте, што секоја мајка која го изгубила синот, во Германија ќе го најде, што олабавија со пасошите и двојните државјанства, што и шуто и рогато се најде овде...
Ќе видиме утре како ќе биде, за сега се чувствувам безбедно.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317

едно интересно прашање дечки.. дали се чувствувате безбедни во Германија!?

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Да. Живеам во град со 9к жители, на граница со Данска. Доминира германско население и има од нас и по некој Араб/Еритреец. Често знајме и со отворени врати да заспиеме или на од кога има бура да ја отвори надворешната. Пола од мебелот во новата куќа ме чекаше пред врата цел ден спакуван и ништо не фалеше.

Градот после 17.30/18.00 е град на духови додуша Фелснбург е блиску и Sylt на некои 20 минути ама тоа е тоа.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.309
Поени од реакции
7.299
Да. Живеам во град со 9к жители, на граница со Данска. Доминира германско население и има од нас и по некој Араб/Еритреец. Често знајме и со отворени врати да заспиеме или на од кога има бура да ја отвори надворешната. Пола од мебелот во новата куќа ме чекаше пред врата цел ден спакуван и ништо не фалеше.

Градот после 17.30/18.00 е град на духови додуша Фелснбург е блиску и Sylt на некои 20 минути ама тоа е тоа.
Јебига, никој не е будала да шета по ветер и дожд, зато то така
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Јебига, никој не е будала да шета по ветер и дожд, зато то така
До дождот е :D

Море мајтап на страна како поминавте со бурата во останатите делови од Германија?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
До дождот е :D

Море мајтап на страна како поминавте со бурата во останатите делови од Германија?
На југ дуваше ама ништо посебно били и полошо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom