Македонци во Германија

Член од
15 септември 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ајде да видиме колку Македонци има во ГЕРМАНИЈА !
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.623
Поени од реакции
2.267
Ооооооо сеа глеам како си „налетал“ на мене (зборам за пораката што ми ја пиша прееска). Еве јас сум еден од оваквиве пациенти, живеам во Штудгарт :)

Ти каде си точно?
 
V

Vollstandig

Гостин
За дел од луѓето е фалба дека се некаде, но за поголемиот дел е дружење со македонци.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
и мене ме интересира, можи некој ќе ме земе?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.316
Поени од реакции
8.265
Ми требаат информации поврзани со миграција во Германија, па доколку некој од вас кои веќе живеат таму сака да ми објасни нека каже на темава или преку порака.
 

STARTER

Urbana ninja
Член од
31 август 2007
Мислења
904
Поени од реакции
40
Доколку има некој во Келн или околината слободно нека пише. Позз
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
859
Поени од реакции
1.145
Имам една прашање ,ако знај некој да ми одговори. Мајка ми е родена во Германија,на личната карта наша му пиши Берлин. Дали има некоја предност за да бара државјанство ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom