Македонци во Германија

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Rocky990, 15 септември 2011.

 1. Rocky990

  Rocky990

  Член од:
  15 септември 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ајде да видиме колку Македонци има во ГЕРМАНИЈА !
   
 2. Bibo

  Bibo

  Член од:
  9 април 2006
  Мислења:
  2.954
  Допаѓања:
  1.101
  Ооооооо сеа глеам како си „налетал“ на мене (зборам за пораката што ми ја пиша прееска). Еве јас сум еден од оваквиве пациенти, живеам во Штудгарт :)

  Ти каде си точно?
   
  На Rocky990 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.051
  што е со темава?
  ИЗГУБЕНО- најдено?!:mad:
   
 4. Bibo

  Bibo

  Член од:
  9 април 2006
  Мислења:
  2.954
  Допаѓања:
  1.101
  Коментаров стварно не ти требаше, демек да се напраиш паметен/на ти само се изглупира со ова што го кажа...
   
 5. Rocky990

  Rocky990

  Член од:
  15 септември 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ako ovaa grupa ne vi odgovara neznam ni shto pishuvate !!!
   
 6. Vollstandig

  Vollstandig Гостин

  За дел од луѓето е фалба дека се некаде, но за поголемиот дел е дружење со македонци.
   
  На Rocky990 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rocky990

  Rocky990

  Член од:
  15 септември 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Jas mislam deka poveketo se za druzenje , a se rabira ima i nekoj so si se za falenje :P
   
  На Farscape му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rocky990

  Rocky990

  Член од:
  15 септември 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Taka e ! :D
   
 9. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.917
  Допаѓања:
  31.127
  и мене ме интересира, можи некој ќе ме земе?
   
 10. Ivica^

  Ivica^ Confident Liar

  Член од:
  14 август 2007
  Мислења:
  8.059
  Допаѓања:
  7.730
  Еве го Роки, дежурен на темава е си праи муабет сам со себе :D
   
  На @cool@ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rocky990

  Rocky990

  Член од:
  15 септември 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Hahahah kolku si vickast :D
   
 12. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.917
  Допаѓања:
  31.127
  знам
   
  На Фил Ајви му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Спојлер

  Спојлер

  Член од:
  12 декември 2007
  Мислења:
  3.615
  Допаѓања:
  4.679
  Ми требаат информации поврзани со миграција во Германија, па доколку некој од вас кои веќе живеат таму сака да ми објасни нека каже на темава или преку порака.
   
 14. STARTER

  STARTER Urbana ninja

  Член од:
  31 август 2007
  Мислења:
  903
  Допаѓања:
  40
  Доколку има некој во Келн или околината слободно нека пише. Позз
   
  На Kaufmann му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ZelenoBel

  ZelenoBel Нова Битола

  Член од:
  30 април 2013
  Мислења:
  751
  Допаѓања:
  765
  Имам една прашање ,ако знај некој да ми одговори. Мајка ми е родена во Германија,на личната карта наша му пиши Берлин. Дали има некоја предност за да бара државјанство ?
   

Сподели преку: