Македонско фудбалско првенство 2013/14

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    206
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Стигна некое инфо до мене дека Турново ја шитнале утакмицата со Брегалница, што значи немаат амбиции за титула...
Пелистер - Работнички, кој ја добие оваа утакмица ќе биде шампион.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Не сум тука да делам правда ама друг пат не гледај од авион, високо е, не се гледа убо.

Голот на Металург:
Прегледај го приврзокот 88088

Голот на Шкендија:
Прегледај го приврзокот 88089
Gledaj 4 sekundi pred momentot shto go davash, igrachot na Shkendija koga ja udira topkata so glava, imash dvajca igrachi vo ofsajd. Gledaj od 0:39 sekundi..
A za Metalurg si vo pravo, ne go primetiv igrachot na zemja.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Gledaj 4 sekundi pred momentot shto go davash, igrachot na Shkendija koga ja udira topkata so glava, imash dvajca igrachi vo ofsajd. Gledaj od 0:39 sekundi..
A za Metalurg si vo pravo, ne go primetiv igrachot na zemja.
Играчот до кој шо стигна топката не е во офсајд. Тие 2ца шо се во офсајд не влијаат на акцијата.

untitled.JPG

Едит: Издржи Ѓорче уште едно полувреме !
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Играчот до кој шо стигна топката не е во офсајд. Тие 2ца шо се во офсајд не влијаат на акцијата.

Прегледај го приврзокот 88098
Pa tie dvajca se vo shesterecot, kako mozhe da ne vlijaat na igrata...Ako igrachot shto igrashe so glava shutirashe direktno na gol ili pojdeshe vo solo akcija, OK, mozhesh da zboruvash za "psiven ofsajd" ili ako ovie dvajca bea na krilna pozicija nadvor od kazneniot prostor.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Pa tie dvajca se vo shesterecot, kako mozhe da ne vlijaat na igrata...Ako igrachot shto igrashe so glava shutirashe direktno na gol ili pojdeshe vo solo akcija, OK, mozhesh da zboruvash za "psiven ofsajd" ili ako ovie dvajca bea na krilna pozicija nadvor od kazneniot prostor.
Па така не влијаат. Ни му сметат на голманот ни играт со топката. Ко ја шутна топката овај шо не беше во офсајд, тие гледаш дека се на страна и не се на патот на топката.
Според мене исправен гол.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.163
Стигна некое инфо до мене дека Турново ја шитнале утакмицата со Брегалница, што значи немаат амбиции за титула...
Jas znam deka ovie od istocna Makedonija se pomagaat koga im gori...Lani a i godinava za istiov par mi kazaja ,makar i ovaa sega ce ja igrav 1 sekako...Istoto i so Sileks e Turnovo im dade pobeda lani mislam..
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Па така не влијаат. Ни му сметат на голманот ни играт со топката. Ко ја шутна топката овај шо не беше во офсајд, тие гледаш дека се на страна и не се на патот на топката.
Според мене исправен гол.
Znachi spored tebe timot shto napagja mozhe da ima igrach shto slobodno ke si shetka pred protivnichkiot golman dodeka trae napadot...nema logika.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Znachi spored tebe timot shto napagja mozhe da ima igrach shto slobodno ke si shetka pred protivnichkiot golman dodeka trae napadot...nema logika.
Едно е да биди пред противничкиот голман и да му смета за време на шутот друго е ова со Шкендија. Имаш многу примери со регуларни голчина во слична ситуација како ова.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Едно е да биди пред противничкиот голман и да му смета за време на шутот друго е ова со Шкендија. Имаш многу примери со регуларни голчина во слична ситуација како ова.
Vo situacija kako ovaa, vo momentot koga topkata e upatena kon golot dvajca napagjachi se vo nedozvolena pozicija, igrata se prekinuva.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Vo situacija kako ovaa, vo momentot koga topkata e upatena kon golot dvajca napagjachi se vo nedozvolena pozicija, igrata se prekinuva.
Џабе ќе се убедваме.
Според мене не е офсајд и никој неможи да ме убеди дека е.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Денеска потешко од очекувањата ги совладавме Ѓорче. Среќа дадовме на почетокот на вториот дел брз гол инаку тешко ќе беше.
Само незнам зашто толку беа напалени овие од Ѓорче,а посебно копчарот кој рипаше на секој прекршок и некој закани упатуваше.
Штом вака се запалени на гостински терен,само може да претпоставан какви се на домашен терен.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
228
Поени од реакции
102
Стигна некое инфо до мене дека Турново ја шитнале утакмицата со Брегалница, што значи немаат амбиции за титула...
Da tocno e ova. Mozese da se primeti po igrata koja ja pruzase Turnovo. No toa ne e se, pred pocetokot na natprevarot skoro site vo stip ja uplakjali 1 na po 3000-6000 denari, megju niv bil duri i onoj preveduvacot na Ali Gunes.[DOUBLEPOST=1396178172][/DOUBLEPOST]
Стигна некое инфо до мене дека Турново ја шитнале утакмицата со Брегалница, што значи немаат амбиции за титула...
Da tocno e ova. Mozese da se primeti po igrata koja ja pruzase Turnovo. No toa ne e se, pred pocetokot na natprevarot skoro site vo stip ja uplakjali 1 na po 3000-6000 denari, megju niv bil duri i onoj preveduvacot na Ali Gunes.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.163
^ A da go pokazese tiketot kaj sto ja imas 2-ka ? Zosto celo Tetovo od nokjooj ja igrase 2-ka i se rasiri ka virus deka e mestena :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom