Македонски фудбалски приказни

Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Ranjo - DELEGAT !!! :))))
Sto propustam jas toa od mojata mila Makedonija :pos:

Abe imas igrano ti protiv nego? Na vremeto edna bugarska verzija na Copa Mundial nosese Ranjo (Mite Mitev gi shvercuvashe :P)
Ti ebam kopackite, na Ranjo kao u vid na srp mu bea podvitkani. Uste tolku strav da te fati. Ti vlaga so dve noze klizachi, ti se vitkas, fakjas dali negde ima krv ... Ranjo vekje nad tebe za kosa te fakja i te diga - igra produzuva.

Tamu u Butel, uste pred da pocne natprevarot tolku pritisok se pravi vrz gostinski igraci i sudija, sto najserizono ti se odmiluva i fudbal i se. Sudiite ednas tolku se zbunija, pomosnicite se namestija na ista strana, na razlicnipolovini, da digaat offside.
Neznav dali da se smeam ili da placam.:confused:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.304
Рањо сеуште е фаца во третата лига, од такви како него пропаѓа фудбалот во Македонија :)

Има казна од две години условно, не смее да биде доле на терен, али он на трибини е уште поопасен.
Лани во Бутел влезе во терен, зошто еден наш играч (Славија) направил поостар старт врз играч за Бутел и сакаше да се пресмета со нашиот играч. Како поминавме годинава несакам ни да зборувам, боксови, клоци, маја герици, гол со рака на кој и Марадона може да му позавиди, на крај на меч Славија 6 жолти картони, Бутел 1, а пола состав ни го повредија.
Што е уште потрагично Рањо е делегат во лигата :rolleyes:
Пред некоја година изедоа таков ќотек во Драчево, што на ССК не им текна веќе да гостуваат во Бутел :D
Имено Бутел воделе, фановите на ССК и домашниот состав се пуштија да се тепаат со гостите од Бутел кои играа претерано остро. Јадеа ќотек како магариња гостите, а да биде апсурдот поголем во записник делегатот напиша дека гостите ја прекинале утакмицата и ССК победи со 3-0 службени :icon_mrgr:

Чекич Сурла се фураше на домашен терен, ама на гости беше помирен од јагне :)
Едино може тогаш против Бутел се курчел, пошто он живее во Бутел и не смее да го пипнат таму.
Али дома газеше, на мечот со Скопје што го спомнав погоре му влезе на еден со крената копачка директива во јајца :icon_mrgr:

Сурла последно играше за ССК некаде во 2008 или 2009. Кога играа Славија-ССК за 5 минути во игра успеа да добие жолт, беше на раб на црвен, направи пенал и го извадија од игра :)

Што е најжалосно беше тренер на млчадите катеогории на ЈСП :D Мислам дека на еден што тренираше успеа да му скрши нога на тренинг :facepalm:

Заборавив уште некои моменти хахаха
Сурла успеа во ист ден да закаже пријателски утакмици со две екипи за пионерите хахаха
Договорено беше да играме пријателска ЈСП-Балкан, и во исто време на стадион доаѓаат и Балкан и Вардар, Сурла заборавил дека прво во ист термин закажал пријателска и со Вардар хахаха
Па прво изигравме со Балкан, и без пауза изигравме пријателска и со Вардар :icon_mrgr:
ми текнува на ова беше и во балкан тренер на млади категории (не си живвел у чаир ако барем еден ден немаш тренирано во балкан) после ги повлече сите во ЈСП. Пола другари тренираа таму (јас морална подршка во публика бев ). па после даваше некои потврди од јсп со кои се правдавме кога бегавме од часови. :) времиња еј ....

рањо делегат ма немој да ме јебеш бре :S
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Втора лига, порано Воска играше во втора лига. Има сигурно над 12 години од тогаш :D
Не бев сигурен, во трета се нели регионално поделени, па напишав и втора :) Одамна е бидено, стариот ме носеше на утакмица детиште уште.Добри примери од модерен фудбал , зато го памтам ко вчера:pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.602
Поени од реакции
70.001
Ranjo - DELEGAT !!! :))))
Sto propustam jas toa od mojata mila Makedonija :pos:

Abe imas igrano ti protiv nego? Na vremeto edna bugarska verzija na Copa Mundial nosese Ranjo (Mite Mitev gi shvercuvashe :P)
Ti ebam kopackite, na Ranjo kao u vid na srp mu bea podvitkani. Uste tolku strav da te fati. Ti vlaga so dve noze klizachi, ti se vitkas, fakjas dali negde ima krv ... Ranjo vekje nad tebe za kosa te fakja i te diga - igra produzuva.

Tamu u Butel, uste pred da pocne natprevarot tolku pritisok se pravi vrz gostinski igraci i sudija, sto najserizono ti se odmiluva i fudbal i se. Sudiite ednas tolku se zbunija, pomosnicite se namestija na ista strana, na razlicnipolovini, da digaat offside.
Neznav dali da se smeam ili da placam.:confused:
Таман работа да сум играл против него, 30 и кусур години е постар од мене :icon_mrgr:
Он е сега алфа и омега во ФК Бутел и газда и тренер, ама повеќе е влезен во теренот отколку што седи на клупа/трибини.
И само се заканува, ќе дојдеш во Бутел, ќе видиш вака, ќе видиш онака.
Во Бутел не се игра фудбал, исто како и во Арачиново, па и Синѓелиќ. Тоа се однапред изгубени средби, освен ако не се пријателски договорени клубовите па за мерак да изигараат еден фер меч :D
Воглавно сите им нудат на овие екипи три за три, ти им ја пушташ на нивни, они на тебе на ваш терен :icon_mrgr:
--- надополнето: 18 октомври 2012 во 20:11 ---
ми текнува на ова беше и во балкан тренер на млади категории (не си живвел у чаир ако барем еден ден немаш тренирано во балкан) после ги повлече сите во ЈСП. Пола другари тренираа таму (јас морална подршка во публика бев ). па после даваше некои потврди од јсп со кои се правдавме кога бегавме од часови. :) времиња еј ....

рањо делегат ма немој да ме јебеш бре :S
Балкан беа единствени послаби од нас во лигата :icon_mrgr:
Добро како ви се викаше тој што ви беше тренер, еден висок, некаде околу 40 години имаше во 2000+, темен тен, исушен целиот?
Сурла во тек на сезона 10 пријателски закажуваше со него :icon_mrgr:

Еве ти една слика од пред 8 години отприлика, може ќе препознаеш некој другар :D Со тие потврдите што ги даваше цело маало се правдаше во школо :icon_mrgr:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Таман работа да сум играл против него, 30 и кусур години е постар од мене :icon_mrgr:
Он е сега алфа и омега во ФК Бутел и газда и тренер, ама повеќе е влезен во теренот отколку што седи на клупа/трибини.
И само се заканува, ќе дојдеш во Бутел, ќе видиш вака, ќе видиш онака.
Во Бутел не се игра фудбал, исто како и во Арачиново, па и Синѓелиќ. Тоа се однапред изгубени средби, освен ако не се пријателски договорени клубовите па за мерак да изигараат еден фер меч :D
Воглавно сите им нудат на овие екипи три за три, ти им ја пушташ на нивни, они на тебе на ваш терен :icon_mrgr:
Se nema mnogu smeneto od pred nekoi 15 godini.
Istata prikazna. Samo sto Ranjo pominuvase povekje vreme na teren legitimno, odkolku sega izgleda.

Gledam tuka ima dosta so "tertoligashko iskustvo" :)))
Nekoj ima igrano vo Chegrane be ili Murgovec? :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.602
Поени од реакции
70.001
Nekoj ima igrano vo Chegrane be ili Murgovec? :pos:
За разлика од другите екипи ЈСП одлично минуваше во Чегране кај Арсими :D
Незнам зошто али секогаш ги плескавме и дома и гости, една година мислам дека и едно 5 комада им пикнавме во Чегране.

П.с. погоре го спомна Мите Митев...
И он беше тренер на ЈСП едно време, ама го избркаа дека си намести неколку утакмици и парите во џеб си ги пикна :icon_mrgr:
Син му Аце играше напад кај нас :icon_mrgr:

Еве уште една интересна случка :D
Одат ЈСП во Шишево да играат пријтелска утакмица со Треска. И на стадионов нема жив човек...
Оди тренерот го прашува еден што беше на трактор качен, каде е екипата од селото?
Овој рипање, вика абе заборавив дека имаме пријателска :icon_mrgr:
Собра неколку од нива, неколку од кафана и ајмо на пријателска :pos:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
256
Поени од реакции
184
Пред некоја година изедоа таков ќотек во Драчево, што на ССК не им текна веќе да гостуваат во Бутел :D
Имено Бутел воделе, фановите на ССК и домашниот состав се пуштија да се тепаат со гостите од Бутел кои играа претерано остро. Јадеа ќотек како магариња гостите, а да биде апсурдот поголем во записник делегатот напиша дека гостите ја прекинале утакмицата и ССК победи со 3-0 службени :icon_mrgr:
На ова се сеќавам како вчера да беше. Тогаш возвратната утакмица се играше во Драчево, а они не истепаа таму прво. Повеке од една недела пред да почне утакмицата во Драчево се договаравме цело ССК да ги тепаме, па дури и од Батинци имаше луѓе што дојдоа само за да се истепаат како магариња. Со еден збор катастрофа.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
16.272
Кажуате за пониски лиги, ама никад нема да го заборавам првиот полуфинален куп меч помеѓу Тетекс-Скопје у сезоната коа Тетекс стана шампион.

Утакмицава заврши 0-0, а претпоставувам знаете што се дешава коа Скопје има предност на некој натпревар, се шутираат топки у терен, се легачи по земја итн.
При еден таков прекин на натпреваров, играчов на Скопје кој според реакцијата стварно беше повреден лежи се витка на терен. Судијава вика медицинска екипа, никој од клупава на Скопје не станува да поттрча, дојда болничарите, го ставија на носилка играчов и го однесоа позади гол. Лежи играчов на носилка и уште никој не доаѓа, видоа не видоа болничариве, го истркалаа играчов од носилкава и си заминаа. После 2-3 мин лежење, стана играчов со судни маки отидна на клупа и не се врати у игра поише :pos:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.817
да се надополнам сега се сетив за еден јак бисер исто така од публика :D
јас голман сум и бранев игравме на гости во село Дедебалци Битолско..недела наутро во 10 часот утакмицата
и како се погоди есен беше вака...ладно крв капи, на отворено теренот ништо околу него на сред ниви и едно бате паркиран со тракторот зад гол ми вели море голман ако не беше ова мрежата завет да ти држи ќе замрзнеше :D и јас шо да прам само се изнасмеав
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кај нас болничарите цареви се бе.

Пред две три години ми се чини беше, Напредок играше во втора лига и незнам не ми текнува со кој тим играше ама се повреди играчов и има еден Бањаре го викаат болничар е. Тој и уште еден што ги викаат од децата што тренираат во тимот демек болничари да изиграваат на меч, појдоа да го кренат повредениов. Го кренаа што го кренаа и го носат го носат и им падна сред терен пак. Го доповредија мајката му ебаа на чоекот.

Поодамна било ова незнам баш точно, исто пак се повредил некој и болничарот незнаел што да му прави и нашол во кутијата некое ѓеврече и го прашал повредениов
-Сакаш ѓеврече? :facepalm: Едно десет минути се смееле и играчите и тренерите.

Пак исти случај, се повредил некој и побарал вода. Ама за несреќа им била расипана чешмата на стадион и фатил болничарот зел струмка му понудил на повредениот.
хахахахахаа какво црно ѓеврече, тоа треба да биде еден пластичен прстен за прва помош да му дадеш на некој ако недајбоже му висат органите од стомакот скраја да е. Хахахахаха јака темава еј
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.368
Поени од реакции
25.099
хахахахахаа какво црно ѓеврече, тоа треба да биде еден пластичен прстен за прва помош да му дадеш на некој ако недајбоже му висат органите од стомакот скраја да е. Хахахахаха јака темава еј
Кај нас имаше само еден болничар што беше уствари на сите спортски "настани". Кога некое дете ќе се повредеше овај му одеше и го прашуваше:
- Те болит нешо?
И овај другиов: - Да.
- Не се секирај ајде ќе ти поминит.

Мислам дека со овај муабет излечи многу играчи по општински лиги и турнири во мал фудбал :D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Кај нас имаше само еден болничар што беше уствари на сите спортски "настани". Кога некое дете ќе се повредеше овај му одеше и го прашуваше:
- Те болит нешо?
И овај другиов: - Да.
- Не се секирај ајде ќе ти поминит.

Мислам дека со овај муабет излечи многу играчи по општински лиги и турнири во мал фудбал :D
Toзо?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Кај нас имаше само еден болничар што беше уствари на сите спортски "настани". Кога некое дете ќе се повредеше овај му одеше и го прашуваше:
- Те болит нешо?
И овај другиов: - Да.
- Не се секирај ајде ќе ти поминит.

Мислам дека со овај муабет излечи многу играчи по општински лиги и турнири во мал фудбал :D
:pos::pos::pos:игра на карта психологија, како не им давал по некое лижавче не знам. А јас па 200 курса морав да завршам за спасувач на базен ццц , за овој сум Доктор Хаус !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom