Македонски фудбалски приказни

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
@џимеј немој не ги оговарај Лешанци, дан те наполнет брату во вратот со тупајнци :) И нија сме прав сеоски фудбал не сне нишо поарни од оније шо ги клавет на сранана, алал да ти е за мислењево сум се изнасмеал до безсвест.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Бев сведок неодамна на еден куриозитет од нашава лига во Кадино Село (Не знам како им се вика тимот)...Возам со точакот и ја фатив утакмицава на полувреме.
Домаќините влезени во едни соблекувални направени од бетонска цигла и се пресоблекуваат нешто и чистат од калта, додека гостите на една пољана од спротива ги оставиле надвор да го прават тоа.
Публикава застаната од страна му викаат Уа на гостиве и со смеење покажуваат со прст колку биле направени бербат.

Бечка школа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Мал сликовен преглед на ОФС Тетово :D

Навивачите на Шар од Теарце.


Како се вклопува дечконо со маица СССР? :pos:

Welcome to hell, со букви во пламен, да се знае што те чека ако победиш :icon_mrgr:
Ултрас Теарце или Балисти? Малку Шкендија оооо, малку Шари ееееее :kruna:



Со маици Балисти, навиваат за Шар од Теарце :icon_mrgr:

Лузерите на векот, Мергимтари од Стримница, Желино.
Цела сезона беа прво во ОФС Тетово, на почетокот правилото било дека бараж ќе играат со вториот од ОФС Гостивар, на крај играат бараж со вториот од ОФС Тетово и иако завршуваат пред нив на табела, го губат баражот. Примаат гол во продолжение за израмнување и губат на пенали за да си останат во четврта лига :pos:
А претходно се шинале од славје, си направиле и маици ШАМПИОНИ :pos:

Че го пукам со пиштољ бре :D

Кадетите на Ливерпул, овај на Мергимтари... :D


Ливерпул дресови со зелено-црна чарапа. ЕПА ЧАО...:pos:
Изгледа бело-црни биле, ама им ги испрале со некоја друга комбинација и пуштило боја. Задолжително ТУЛУМБА фризура, сите кај исти фризерат одат изгледа. Тренеров е како хорсајлија застанат :kuracc: Фаца пропусница :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
E

Epsilon

Гостин
Шо приказна... кај со 9 души им игравме, при едно наше изведување корнер (само јас и другар ми, шпиц е тој) бевме во противничкиот 16тик, тој шо ме чуваше ко ми тресна еден бокс во нос, ми се стемни и мавтав на спротивната страна, наместо кон судијата.

и носо ко полнета пиперка со месо.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
по некоја логика дека веб сајтовите се приказни, ќе пишам тука.

направив едно истражување околу тоа кои македонски клубови имаат интернет страни и нормално резултатот е разочарувачки, но наидов и на некои изненадувања.

на пример четвртолигашот Горски Единство има активна веб страна. :D Овче Поле, Саса, Фламуртари и други до лани ја апдејтувале нивната, сеа така им строи. еден полјак направил сајт за Цементарница, со години го работел и уште постои иако неактивен. и други.

http://macedonianfootball.com/index.php?option=com_content&view=article&id=8281:which-macedonian-clubs-have-a-web-site&catid=1:domestic&Itemid=63

ако знаете некој ашто сум ја пропуштил, пишете да ја додадам.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
edna slucka kako pomal, vo pionerskite kategorii...
Igrame protiv najjakite rivali :D utakmicava se igra kako da e finale na ls, a se igra za bukvalno nisto.. ama inaetot e biten..
i vodime celo vreme so 1-0 e arno ama kapnavme na krajot... kondicija 0.Ovie napagaat od site strani , golot vo vozduh visi... cela sreka na svetot i uspevame da ne primime gol...i celo vreme se prasuva sudijata uste kolku ima???sekundite se brojat :D Vika uste 2 minuti.... vleguvaat gostive vo 16tnikot,pajga spicot nivni i situacija 50-50...moze da e penal moze i da ne :D e arno ama sudijata sviri penal... i tuka nastanuva cirkuzot..

Vleguva nashiot trener vo terenot i se deri i se nervira mislam pred mozocen udar ko da bese :DJebem ti sunce tvoje,jebem ti ova jebem ti ona... Potta na decata mu ja jadis.. daj ja topkata nema penal vika.I se pravda sudijata mu objasnuva.. i nasiov abe mrssssss nema penal daj topkata.. fino posteno nemase penal mu ja zede topkata i zavrsi utakmicata :D
Posle 1-2minuti trenerov izvade pari i mu plati 100 DENARI za odsvirenoto(dnevnica) :pos::pos:Ovaj sudija vo opstinskite niski ligi so 100denari vo race onaka razocarano: pa ne se dogovorivme za olku mu veli , 500denari trebase.. ABE KOJ 500 mrs tamuu tatko ti mi vika zemaj go sin mi neka sviri neka se uchi tamu po edno pivo kupuvaj mu samo i dosta e :pos::pos::pos:Togas i ne mi bese taka smesno.. imav nekoi si 10-12 godinii ama sea vaka koga ke mi tekni sudija od 30godisna vozrast,odsviril 2-3 utakmici ,temeto mu puknalo od zeskovo na 45 stepeni vo 2sato :D :D i na krajot 100denari dnevnica :D :cuc::cuc:
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Да ја освежиме темава :D

Општинска лига, Славија со Зелениково. Доаѓа гостинскиов голман, ќор пијан.
Пола утакмица се расправа со сите. Оди топкава во гол аут, ја мести да дегажира и во еден момент му вика на судијата со дерење:
- Дојди бе овде покажи ми каде е линијата, ништо не гледам :D
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
74
Леле каква тема... Трета смена на работа и урлам од смеење :lolzz:
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
На времето кога сеуште имаше селска лига, сите играчи зи земаа опремата од дома и тргнуваа порано на утакмица а по пат застанувавме у продавница да спремаме тактика какоке се игра денес, што играчи што публика сите експерти.Додека седевме у кооперација на еден наш играч му го замениле кесето со копачки и идеме у соблекувална се спремаме и сите вадат копчки облекуват овој нашиов играч отвара кесето и вади пирот опинци со раменчиња нови гланц. кога пукна една смеа:pos:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515

Kajgana Shop

На врв Bottom