Македонски фудбалери во странство

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Селце кај што живеат најбогатите од Домжале. Seems logic (y)
Прошетај се малце со чичко гугл, па кажи колку стари куќи видиш. Не е ова како кај нас, кај што сите сакаат да се набутани во центар, за да не ги викаат сељаци.
Ок друже, еве одма.

Си ми ја промашил поентата, ама ок, карактеристично за кај нас да извртуваат мислења и изјави.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Селце кај што живеат најбогатите од Домжале. Seems logic (y)
Прошетај се малце со чичко гугл, па кажи колку стари куќи видиш. Не е ова како кај нас, кај што сите сакаат да се набутани во центар, за да не ги викаат сељаци.
А што има врска вредноста на имотот на жителите во селото со квалитетот на фудбалот кој се игра таму?
Последната екипа во словенија :pos:
1.10 дека и таму ќе биде џокер од клупа МАКСИМУМ.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Алиоски растура за Лугано, 15 гола и 11 асистенции има направено најчесто како десно офанзивно крило и последните неколку натпревари и како напаѓач.
Иначе Херта се загреани по него.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Ф

Флеш

Гостин
избор за најдобри 11 на сезоната во 1.ХНЛ:

http://www.goal.com/hr/news/7037/prva-hnl/2017/05/26/35854072/izaberite-najbolju-momčad-hnl-a?ICID=HP_BN_1&utm_referrer=https://l.facebook.com/

десен бек: Стефан Ристовски (Ријека)
лев бек: Леонард Жута (Ријека)
десно крило: Мирко Ивановски (Славен Белупо)
напад: Музафер Ејупи (Славен Белупо
Кога ќе видиш пак споредба на иронија поради постојаните негативни критики на македонската публика,која ги истураше врз овие играчи,а пак овие играчи се меѓу најдобрите во Хрватската лига,лига која вади секогаш играчи за на Запад според добри квалитети.Иронијата е вчера ги пљукавме овие играчи,Ејупи,Ивановски,Жута.....а еве ги сега,Хрватите ги ценат,кажано,свое не,туѓо да.Смешно ми е навистина за потсмев е.Толку ги правевме инвалиди,а еве пак уште еднаш не знаеме да признаеме дека има добри играчи,само ни треба добар селектор со добра организација на игра.Барем да признаевме,наместо да пљукаме.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
i sto sega, deka se dobri vo hrvatska toa znaci deka se igracista koga e vo prasanje reprezentacijata? hrvatskata liga internacionalno gledano e maksimum prosek. tocno deka redovno od tamu izlagaat dobri igraci, no toa najcesto se igraci ispod 23 godini koi vo hrvatska uste kako mladi rasturale, takvite mozat uste da se podobrat. nasite koi se dobri vo hrvatska imaat 25+ godini taka da prasanje e do kade ke stignat. za dolgorocno da imas uspeh potrebno e da imas igraci vo evropskite top5 ligi ili od vrvni klubovi od dobrite ligi, a takvi nemame mnogu
 
E

ElMacedonio'98

Гостин
Елиф Елмас у Фенербахче, Барди најверојатно од наредна недела у Леванте.
 
Ф

Флеш

Гостин
Елиф Елмас у Фенербахче, Барди најверојатно од наредна недела у Леванте.
Друже не знам дали знаеш,но сега иронично се потсмевам,кога гледам шо мерак ми се праи на срце ....Дојдоа деновите кога велев дека има македонски таленти за во големи екипи.Дека има играчи НО НЕМА АСАЛНИ ТРЕНЕРИ,исклучок сер Боби,Васовски,Мутибарич,Мачки и компанија .....Сите од форумов,членови,тропаа дека сме ништо,тролаа ..... Дојде време,Митревски-Спортинг Лисабон,Секулов-Јувентус,Елмас-Фенербахче,Барди-Леванте,Бавунски-Јокохама,Илиев-Арсенал итн,уште пуно млади копиљаци ....:uzi::oeoeoe:[DOUBLEPOST=1500242064][/DOUBLEPOST]
Елиф Елмас у Фенербахче, Барди најверојатно од наредна недела у Леванте.
За 5 годишен договор Елмас,500к евра,
За Барди 3 години,2,5 милиони евра.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Друже не знам дали знаеш,но сега иронично се потсмевам,кога гледам шо мерак ми се праи на срце ....Дојдоа деновите кога велев дека има македонски таленти за во големи екипи.Дека има играчи НО НЕМА АСАЛНИ ТРЕНЕРИ,исклучок сер Боби,Васовски,Мутибарич,Мачки и компанија .....Сите од форумов,членови,тропаа дека сме ништо,тролаа ..... Дојде време,Митревски-Спортинг Лисабон,Секулов-Јувентус,Елмас-Фенербахче,Барди-Леванте,Бавунски-Јокохама,Илиев-Арсенал итн,уште пуно млади копиљаци ....:uzi::oeoeoe:[DOUBLEPOST=1500242064][/DOUBLEPOST]
За 5 годишен договор Елмас,500к евра,
За Барди 3 години,2,5 милиони евра.
Ovaj Mitrevski gledam dobra minutazha vo mladite na Sporting Lisabon.. valjda dobar e ? Za drugive Bardi, Elmas mozhi da stanat super igrachi, Babunski mu davam ushte 1-2 godini, dodeka Iliev teshko da dobie nekoja sansa vo Arsenal ..
 
Ф

Флеш

Гостин
Ovaj Mitrevski gledam dobra minutazha vo mladite na Sporting Lisabon.. valjda dobar e ? Za drugive Bardi, Elmas mozhi da stanat super igrachi, Babunski mu davam ushte 1-2 godini, dodeka Iliev teshko da dobie nekoja sansa vo Arsenal ..
Викаш ?!



За Елмас највеќе мрзам,шо не отиде во Хеервен ....Во Фенер,ќе се заебе ....Општо познато е дека Турците прегоруваат млади таленти ....Немаат поим од развој на младина ....Требаше во Холандија,во Хеер,има Македонец во раководството,ќе помогнеше доста ....Митревски е екстра ....Еднашка го гледав во живо,после една утакмица,сестра ми играше за женска фудбалска репрезентација,беше феноменален,као Елиф е слика имај на техника .....[DOUBLEPOST=1500243837][/DOUBLEPOST]http://www.ntvspor.net/video-galeri/elif-elmas-ntv-spor-a-konustu-596bdd4fed4ea02a10fbd0f8
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Викаш ?!



За Елмас највеќе мрзам,шо не отиде во Хеервен ....Во Фенер,ќе се заебе ....Општо познато е дека Турците прегоруваат млади таленти ....Немаат поим од развој на младина ....Требаше во Холандија,во Хеер,има Македонец во раководството,ќе помогнеше доста ....Митревски е екстра ....Еднашка го гледав во живо,после една утакмица,сестра ми играше за женска фудбалска репрезентација,беше феноменален,као Елиф е слика имај на техника .....
Dobro Elif e mlad, 1-2 god ako ne mu davaat shansa vo Fener ushte ke ima shansa da si ja spasi karierata na 19 god, inache ovaj Deni Iliev zosho ne go imaa zemeno u21 na evropskovo ? Da ne go machese povreda nekoja?
 
Ф

Флеш

Гостин
Dobro Elif e mlad, 1-2 god ako ne mu davaat shansa vo Fener ushte ke ima shansa da si ja spasi karierata na 19 god, inache ovaj Deni Iliev zosho ne go imaa zemeno u21 na evropskovo ? Da ne go machese povreda nekoja?
После Европско се опорави,сега е во резерви префрлен ....Додека шутракот Венгер е тука,не го дава лесно,башка потпиша договор ....
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
После Европско се опорави,сега е во резерви префрлен ....Додека шутракот Венгер е тука,не го дава лесно,башка потпиша договор ....
Sega gledav intervju so Dejan, navodno trebelo da igra vo grupite na LS protiv Galata i Dortmund ali radi povreda ne startuval :\
 
Ф

Флеш

Гостин
Митов/Нилсон на втор меч,по година и пол пауза ....Феноменално брани и рефлекси сметајќи гадните повреди шо имаше ....

 

Kajgana Shop

На врв Bottom