Македонски фудбалери во странство

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Друже не знам дали знаеш,но сега иронично се потсмевам,кога гледам шо мерак ми се праи на срце ....Дојдоа деновите кога велев дека има македонски таленти за во големи екипи.Дека има играчи НО НЕМА АСАЛНИ ТРЕНЕРИ,исклучок сер Боби,Васовски,Мутибарич,Мачки и компанија .....Сите од форумов,членови,тропаа дека сме ништо,тролаа ..... Дојде време,Митревски-Спортинг Лисабон,Секулов-Јувентус,Елмас-Фенербахче,Барди-Леванте,Бавунски-Јокохама,Илиев-Арсенал итн,уште пуно млади копиљаци ....
Ја искрено не ни имам чуено некој да каже дека немаме таленти. Точно дека на форумов имаат луѓе зборено дека сме ништо и дека немаме играчи, и дека резултатите и составот на репрезентацијата ни е реална слика за играчите кои ги имаме, ама тоа е целосно друг муабет од тоа дали имаме таленти. Ако некој рече дека немаме добри играчи, тоа не значи дека тврди дека немаме таленти, ама од талент до играч има голема разлика. Така да смешно ми е сега колку пукаш од мерак како си испаднал во право и попаметен од другите, а никој не ни ни зборел дека немаме талентирани младинци.

Башка сликана што си ја пуштил од Илиев и што си пишал „викаш?“, како го кажуваш тоа демек сеа со сликата нешто докажа :pos: Знаеме дека уште е со Арсенал, ама после 2 години пауза поради повреди и на толку конкуренција во клубот, смешно е да очекуваш дека сериозно има шанси да се пробие.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Друже не знам дали знаеш,но сега иронично се потсмевам,кога гледам шо мерак ми се праи на срце ....Дојдоа деновите кога велев дека има македонски таленти за во големи екипи.Дека има играчи НО НЕМА АСАЛНИ ТРЕНЕРИ,исклучок сер Боби,Васовски,Мутибарич,Мачки и компанија .....Сите од форумов,членови,тропаа дека сме ништо,тролаа ..... Дојде време,Митревски-Спортинг Лисабон,Секулов-Јувентус,Елмас-Фенербахче,Барди-Леванте,Бавунски-Јокохама,Илиев-Арсенал итн,уште пуно млади копиљаци ....:uzi::oeoeoe:[DOUBLEPOST=1500242064][/DOUBLEPOST]
За 5 годишен договор Елмас,500к евра,
За Барди 3 години,2,5 милиони евра.
Смири се Вори, тројца играчи потпишаа за Фенер, Леванте и Лидс, за просечни и подпросечни клубови. И тек допрва истите треба да се докажат у тие просечни екипи, па следните да им бидат врвни. Убедливо најмалку играчи во јаки лиги и екипи имаме од балканскиве земји, не па пошироко...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Илиев мислам дека им е четврти по ред голман на Арсенал, оној Мартинез што го имаат од тоа што имам гледано сите шанси си ги искористи и солидни партии прикажа.
 
Ф

Флеш

Гостин
Коментаторов на СпортКлуб,дрво од водител .....Го спомна Барди со добар фри кикоф,ама е резервиран за добар квалитет дека е ....Бам,втор гол за Барди во лига и одма муабет,изгледа добар е ....:LOL:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Каков докторски шут има Барди мајко мила :vozbud:
Оваа генерација сигурно ќе се пласира на некое европско првенство нема бегање од тоа. Одбраната ни е најголем проблем да не се педери и да го земат грне назад голема работа ќе завршат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
http://sportmedia.mk/fudbal/internacionalci/jakimovski-se-vrakja-vo-serija-b-kje-igra-za-karpi
Мене овој ми е најголема енигма. Како типов постојано наоѓа екипа во Италија?
Дечкото игра како офанзивец, а во цела кариера нема ни 10 гола дадено. Никогаш се нема прославено ни во Македонските екипи, а најголем успех му беше играњето во некоја вукојебинска екипа, ако не се лажам тие Јавор од Србија. Нема играно стандардно ни за младинци на Македонија, а уште далеку е и од сениорската репрезентација.
Одеднаш почна да настапува во Серија Б, па дури и да конкурира во тим кој се пласира во Серија А.
Сега ќе потпишел за Карпи. Не ми е јасно како успева да ги прелаже Италијаниве.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
813
Поени од реакции
1.182
http://sportmedia.mk/fudbal/internacionalci/jakimovski-se-vrakja-vo-serija-b-kje-igra-za-karpi
Мене овој ми е најголема енигма. Како типов постојано наоѓа екипа во Италија?
Дечкото игра како офанзивец, а во цела кариера нема ни 10 гола дадено. Никогаш се нема прославено ни во Македонските екипи, а најголем успех му беше играњето во некоја вукојебинска екипа, ако не се лажам тие Јавор од Србија. Нема играно стандардно ни за младинци на Македонија, а уште далеку е и од сениорската репрезентација.
Одеднаш почна да настапува во Серија Б, па дури и да конкурира во тим кој се пласира во Серија А.
Сега ќе потпишел за Карпи. Не ми е јасно како успева да ги прелаже Италијаниве.
Добар агент ваљда,едно време и статии се плаќаше тука демек ако не го викнеле за репрезентацијата за Бугарија ќе играл.Во таа сезона неможеше прва постава да игра кај последниот Варасе.
 
Ф

Флеш

Гостин
http://sportmedia.mk/fudbal/internacionalci/jakimovski-se-vrakja-vo-serija-b-kje-igra-za-karpi
Мене овој ми е најголема енигма. Како типов постојано наоѓа екипа во Италија?
Дечкото игра како офанзивец, а во цела кариера нема ни 10 гола дадено. Никогаш се нема прославено ни во Македонските екипи, а најголем успех му беше играњето во некоја вукојебинска екипа, ако не се лажам тие Јавор од Србија. Нема играно стандардно ни за младинци на Македонија, а уште далеку е и од сениорската репрезентација.
Одеднаш почна да настапува во Серија Б, па дури и да конкурира во тим кој се пласира во Серија А.
Сега ќе потпишел за Карпи. Не ми е јасно како успева да ги прелаже Италијаниве.
Кромид-вест спонзоред бај Јакимовски ....Си билда реклама за нов клуб,сигурно ништо нема со овој клуб.... Тежок преварант ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom