Македонски фудбалери во странство

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.274

Албан Сулејмани од Ренова потпиша за Легија Варшава
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Стевицa Ристиќ денес гo игрa пoследниoт нaтпревaр вo Кoрејскaтa К-Лигa.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271

Гол на Несторовски за Палермо
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.274
Македонскиот напаѓач потпиша нов договор со Грасхоперс

Никола Ѓоргев ќе остане член на тимот на Грасхоперс до 2020 година. Пред малку тој го потпиша професионалниот договор со кој се обврзува на верност на својот матичен клуб, по долги преговори кои траеа неколку месеци. Клубот инсистираше на услови, нашиот репрезентативец долго размислуваше и на крајот се одлучи да опстане во клубот каде што фудбалски израсна.
„Среќен сум што конечно се се заврши. Потпиша договор и сега сум мирен што се вели од таа гледна точка. Млад сум, имам потреба од мечеви од минутажа, а швајцарската лига е создадена за млади играчи. Имав опции да заминам но се решив да останам. Најреална опција ми беше Андерлехт, долго размилсував. Во игра беа и Лајпциг, Салзбург и Мајнц. Сепак, на крајот останав дома што се вели и сум задоволен што конечно се реши мојот стасус“ - изјави Ѓоргев спесијално за Македонски Спорт.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Браќата “највеќи“ таленти Давид и Доријан едниот во Ка-ме-ха-ме Јокохама, а другиот во Брегалница.

Добро ајде не Брегалница, да не претерувам, ама го испратиле на позајмица во последниот тим на табелата во СЛО во Радомље. Ова не е дури ни Брегалница, Штип е град, а Радомље е селце некое таму низ тие планините...
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Даниел Аврамоски го зедоа како шпиц,овај ваљда вишак им бил
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Браќата “највеќи“ таленти Давид и Доријан едниот во Ка-ме-ха-ме Јокохама, а другиот во Брегалница.

Добро ајде не Брегалница, да не претерувам, ама го испратиле на позајмица во последниот тим на табелата во СЛО во Радомље. Ова не е дури ни Брегалница, Штип е град, а Радомље е селце некое таму низ тие планините...
Пингај го бе бранителот на македонштината @Vori
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Браќата “највеќи“ таленти Давид и Доријан едниот во Ка-ме-ха-ме Јокохама, а другиот во Брегалница.

Добро ајде не Брегалница, да не претерувам, ама го испратиле на позајмица во последниот тим на табелата во СЛО во Радомље. Ова не е дури ни Брегалница, Штип е град, а Радомље е селце некое таму низ тие планините...
Селце кај што живеат најбогатите од Домжале. Seems logic (y)
Прошетај се малце со чичко гугл, па кажи колку стари куќи видиш. Не е ова како кај нас, кај што сите сакаат да се набутани во центар, за да не ги викаат сељаци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom