Македонски фудбалери во странство

Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Стефан Јевтоски потпиша за Всраждин.Стефан Ашковски газе во втора лига Холандија денеска во победа од 2-3,даде 2 гола.Има вкупно 8 голови на 16 утакмици.
Оливер Стоименовски е во Карабах младите и е секоја недела стандарден во лига на шампиони за млади,додека Миовски добива малку шанси.
Исто Агрон Руфати игра во Локомотива у19 мислам и е стандарден во европските натпреварувања.Един Нурединовски и Влатко Дробсров играт во Арис,Кипар и се стандардни.Александар Дамчевски е во Ермис прв состав е неќна даде гол против Апоел.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
http://sportmedia.mk/fudbal/internacionalci/jakimovski-se-vrakja-vo-serija-b-kje-igra-za-karpi
Мене овој ми е најголема енигма. Како типов постојано наоѓа екипа во Италија?
Дечкото игра како офанзивец, а во цела кариера нема ни 10 гола дадено. Никогаш се нема прославено ни во Македонските екипи, а најголем успех му беше играњето во некоја вукојебинска екипа, ако не се лажам тие Јавор од Србија. Нема играно стандардно ни за младинци на Македонија, а уште далеку е и од сениорската репрезентација.
Одеднаш почна да настапува во Серија Б, па дури и да конкурира во тим кој се пласира во Серија А.
Сега ќе потпишел за Карпи. Не ми е јасно како успева да ги прелаже Италијаниве.
Таа полусезона кога играше у Тетекс најдобар играч ни беше не збори така за него :D
 
Член од
30 ноември 2017
Мислења
28
Поени од реакции
13
a kako da zborva ?? miranda idi vo makedonija vo 2007 najdobor igrac na sezonata, po enda godina bega vo brazil 6ta liga igra... koja klasa na igraci gi imame nie kaj nas
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Abe Jakovik zasto ne go zimaat za reprezentacija? CSKA go bara oni tuka so Sasa Kirik uste sakaat da igraat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Јаховиќ ќе игра во Коњаспор...кој дебил човече има успех со Гозтепе и оди во екипа што се бори за опстанок :facepalm:

...а демек имаше шпекулации и за во посериозни екипи да оди...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Елиф Елмас со деби за Фенербахче.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Јаховиќ во Гозтепе ќе биде сменет со Демба Ба, а нов партнер во Коњаспор на Јаховиќ ќе му е Ето.

Инаку..одлично деби за Јаховиќ, во 90та минута даде гол за израмнување против Галатасарај

upload_2018-2-1_20-32-7.png
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213

Еве го и голот[DOUBLEPOST=1517514426][/DOUBLEPOST]
Елиф Елмас со деби за Фенербахче.
Против Трабзон одигра околу 25 мин. и вчера во Купот за прв пат стартуваше.
 
Последно уредено:
T

Terroir

Гостин
Јаховиќ ќе игра во Коњаспор...кој дебил човече има успех со Гозтепе и оди во екипа што се бори за опстанок :facepalm:

...а демек имаше шпекулации и за во посериозни екипи да оди...
Е што со Гозтепе да не ќе играше Европа лига па штета е што отишол во Бурса ?

Во вториве со новиов договор ќе има сигурно дупло плата од предходната, а 30 години има треба да спечали што повеќе може пред пензионирање..
Иако не ме чуди ако биде најдобар (или меѓу најдобрите) стрелци сезонава да се истрча некој од Кинезиве да лупне добра понуда и да го продадат на крај на сезона
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Адис пак со гол овој пат против лидерот Бешикташ
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213

Никола Ѓорѓев го пратиле на позајмица во швајцарскиот второлигаш Арау. Ништо и од него нема да биде.
 
Ф

Флеш

Гостин

Никола Ѓорѓев го пратиле на позајмица во швајцарскиот второлигаш Арау. Ништо и од него нема да биде.
Никола е огромен талент.Кога беше Грасхопер во Европа,главна клучна алка со перфоманси беше лично он.Добар беше и во лигата.Несреќа кај него е што е жртва на менаџери-тренерите на екипите.Твенте лани беше ок.Оваа година се катастрофа и нов тренер доби ја.И шут доби Никола зошо е на позајмица и не е обврзан.Според мене треба да пробува и упорен најважно.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Никола е огромен талент.Кога беше Грасхопер во Европа,главна клучна алка со перфоманси беше лично он.Добар беше и во лигата.Несреќа кај него е што е жртва на менаџери-тренерите на екипите.Твенте лани беше ок.Оваа година се катастрофа и нов тренер доби ја.И шут доби Никола зошо е на позајмица и не е обврзан.Според мене треба да пробува и упорен најважно.
od kaj ti se ovie gluposti? nikola gjorgjev vo celata negova dosegasna kariera bil samo 6 pati starter za grasshoppers. vo evropa ima 3 startovi za grasshoppers i toa na kvalifikaciski natprevari. go pravis cvezda deka protiv apollon dal gol i asistiral, toa go pravi "главна клучна алка со перфоманси"? namali malku so drogite. ozbilno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom