Македонски филмови

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не можам да разберам зошто Сунчица е толку фрустрирана! Не сум го гледал М, без разлика каков филм е, добро е што некој пробувал да прави нешто поинаков од другите филмови. Но, што е проблем со Сунчица, кога читам од неа значи гледам има целосна фрустрација
Се тригернува на презимето Тозија ваљда :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903

оскаровскиов кандидат од вчера или денес во кино, а никаква најава немаа Синеплекс пред една недела. Ниту па постоеше филмов на сајтот на Синеплекс во делот ‘Наскоро’. Немаат пари ни за трејлер изгледа :D
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469

оскаровскиов кандидат од вчера или денес во кино, а никаква најава немаа Синеплекс пред една недела. Ниту па постоеше филмов на сајтот на Синеплекс во делот ‘Наскоро’. Немаат пари ни за трејлер изгледа :D
Само една проекција од 18:15... Викендов работам, така да од понеделник ќе одам да го ѕирнам од љубопитност.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641
Од вчера и Лена и Владимир во Синеплекс. Ова е веројатно прв пат во историјата 4 нови македонски филмови истовремено да имаат кино проекции.
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
23
Поени од реакции
24
Од вчера и Лена и Владимир во Синеплекс. Ова е веројатно прв пат во историјата 4 нови македонски филмови истовремено да имаат кино проекции.
Уште повеќе, пет се:
М
Домаќинство за почетници
Лена и Владимир
Te dua жими мене
Кино Љубов, веќе имаше премиера во Штип, се прикажува по други градови, а од 27.10 и во Синеплекс
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Само што го изгледав Домаќинство за почетници. и не ме воодушеви. Драма е, со плачки со карање со пцуење.... има тук там по некој светол момент, ама тоа е, го изгледав од љубопитност, и толку.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Синоќа го изгледав Лена и Владимир. Исто драма, ама мноооооооогу подобар филм од Домаќинство за почетници.
Нешто како убавицата и ѕверот, ама во денешно време. Одлично сценарио, одлична режија, одлични глумци, ефекти на ниво. Ова треба да се номинира за Оскар а не она безвезаријата што ја гледав минатата недела.

Сценава не е од овој филм, ама има неколку вакви моменти
 
Член од
28 јули 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Нешто слатко со Сашко Коцев и Јелена Јованова го има некаде да се гледа онлајн или да се симне?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Починал Мето Јовановски на 77 годишна возраст... Нека почива во мир, улогите во Тетовирање и Среќна Нова 49та ќе останат култни во македонската кинематографија.

Р.И.П. Илко...Илија :place:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
1700254987130.png
Погледнете ги најуспешните македонски филмови за оваа година како дел од нашата Ревија на македонски филмови, по цена од 150 денари.
.
Филмови кои ќе бидат дел од оваа ревија се:
М на Вардан Тозија
Лена и Владимир на Игор Алексовски
Те дуа, жими мене на Марјан Гавриловски
Кино Љубов на Јани Бојаџи
Домаќинство за почетници на Горан Столевски
Преекспонирано на Елеонора Венинова
Нешто слатко на Тин Водопивец
Некрстени денови на Иво Трајков
Документарен филм за Кокино
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Прегледај го приврзокот 398146
Погледнете ги најуспешните македонски филмови за оваа година како дел од нашата Ревија на македонски филмови, по цена од 150 денари.
.
Филмови кои ќе бидат дел од оваа ревија се:
М на Вардан Тозија
Лена и Владимир на Игор Алексовски
Те дуа, жими мене на Марјан Гавриловски
Кино Љубов на Јани Бојаџи
Домаќинство за почетници на Горан Столевски
Преекспонирано на Елеонора Венинова
Нешто слатко на Тин Водопивец
Некрстени денови на Иво Трајков
Документарен филм за Кокино
Девет филма за седум дена?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom