Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
ги има ли овие информации на некоја веб страна ?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
На веб страната на Министерството за Одбрана ама тешко да ги најдеш
 
С

Спенсер

Гостин









еве уште неколку слики од календари на ЕБР и пСО-ВОлци... овие не се мои,на GhostLeader,ама ја ги стајв на нет :)

се на се,ЕСЗ прават најубави календари:vozbud:
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Би било јако да ги сликаат само за на календар волците со црно бели униформи ама со полна опрема со гас маски итн би излгедалe ко САС :smir:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Дали некој има видео од 2001 ми се чини дека беше од големиот воен марш на специјалните единици со учество на 2500 специјалци, на полигонот Криволак?
 
С

Спенсер

Гостин
дали сте ја гледале рекламата ?
малце е стара,ама добра е:)

Дали некој има видео од 2001 ми се чини дека беше од големиот воен марш на специјалните единици со учество на 2500 специјалци, на полигонот Криволак?
2500 специјалци??? :-( :-( незнам,тоа е стварно премногу за нас... тигрите беа окулу 150 души максимум (сигурно беа окулу 100тина), така да нема шанси 2500 да се :) делови од оваа вежба на криволак,има во видеото Пенуш 2001 (каде што се обучуваа/регрутираа нови тигри,кампањата Биди Тигар... ако го средам видеото,ке го ставам ја јутјуб)
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
малце е стара,ама добра е:)



2500 специјалци??? :-( :-( незнам,тоа е стварно премногу за нас... тигрите беа окулу 150 души максимум (сигурно беа окулу 100тина), така да нема шанси 2500 да се :) делови од оваа вежба на криволак,има во видеото Пенуш 2001 (каде што се обучуваа/регрутираа нови тигри,кампањата Биди Тигар... ако го средам видеото,ке го ставам ја јутјуб)
Грешка сум, вкупно 2500 војници/специјалци учествуваа. Значи вкупен број на војници и специјалци.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Ќе видам што можам да направам :)
Види ако можеш најди го целото видео или барем најдобрите сцени. Јас го гледав во живо 2001 беше фантастично, досега најголема демонстрација на моќ од страна на македонските безбедносни сили. Професионално до крај!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Би било јако да ги сликаат само за на календар волците со црно бели униформи ама со полна опрема со гас маски итн би излгедалe ко САС :smir:
Мислиш САС ќе изгледаат како ВОЛЦИТЕ :P

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
С

Спенсер

Гостин
дел од пСО- Ренџери ,еве две добри видеа...


 
С

Спенсер

Гостин
После 04:25- војников е боље од ѓоко д фиш бе... и башка,во вакви ситуации не е баш лесно пред новинари да се објаснува,а колата експлодирала на 5 метра од нив...:vozbud:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom