Македонски серии

Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Знам дека и претходно се дискутираше за оваа серија, денеска наидов на вест објавена на сомнителен и непознат портал за серијата ЦРВЕНИОТ ПОЕТ според оваа статија од минатиот месец серијата е некое време готова и спремна за емитување на МРТ но наводно заради содржината која е во спротивност со договорот со Бугарија под притосок од власта не се емитува. Не тврдам за веродостојноста на информацијата но апсолутно сум против ваков вид на цензура, па макар и да е лоша серијава и да не заснована на вистина. Што мислите вие?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Се снимаат или ќе се снимаат некој нови македонски серии ? Знам дека ќе се снима Зоки Поки серија но дали има нешто друго ново ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Се снима првиот тинејџерски ситком кај нас. Во продукција на КМК а со деца од школата на Весна Петрушевска.
Според фотографиите не очекувам ништо од овој проект. Но да му дадеме шанса.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
-Тинтири минтири снимија нова македонска серија ЛОТО И ЛАЈКА
Според трејлерот со сомнетилен квалитет.

-Дали ја гледавте првата епизода на ГЛАСНА КУЌА ?
Младите "актери" не се лоши. Има меѓу нив и солидни. Забелешка ставам дека премногу видливо е дека е снимано во студио.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Овие новиве детски и тинејџерски серии малку се безвезе содржински.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Од оваа сабота (09.11) во 19'20 часот почнува втора сезона на Фамилијата Марковски :vozbud:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.715
Покрај толку добри филмчиња кои се снимени во последно време ниедна нова серија не успеа да ме импресионира.Освен можеби "На терапија" ама не успеав да ја изгледам до крајот поради лош термин.(нека каже некој каде можам да ја погледнам на нет)

Се останото според мене е вештачко,направено на сила,пробувајќи да се избутка некоја пропаганда.Еве гледам Преспав дека има голем интерест кај народот,можеби и вреди но од тоа што го имам досега изгледано(1 сезона и некоја епизода од 2) е една слаба двојка ако му даваме некоја оценка.Може да е и оти сум повеќе тип за филмови,не знам.
Еве гледам сега Фамилијата Марковски почнуваат со 2 сезона,серија која буквално можам да кажам дека сите очекуваа многу а испадна обично срање и покрај тоа што имаа мал милион работи за да направат нешто што ќе остави некој белег кај македонските серии а наместо тоа продукцијата направи невидена утка.
 
B

Beginner

Гостин
Леле Фамилија Марковски колку е cringe не ми се верува дури да сакаа повеќе да се избрукат неможеа. Па дали е можно сдсм со ваква евтина пропаганда да му го пере мозокот на народот. И јас сум ретард што не изгасив одма после првите 15 минути.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom