Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ми треба информација, никако да дознаам како се вика и презива момчето што има 14 години што свиреше на гитара, мислам од Гевгелија е. Дај известете ме за име, презиме, да не има некоја ФБ фан група, оти детево ме освои..:)
Има некоја ѕвезда па шта чеш. Да беше родено на запад, ќе се тепаа продуценти да го земат под своја капа.
И има еден други дечко ја пееше од Синатра My way, црн со долга коса и брада, малку постар, неверојатен глас имаше дечкото, штета што не го дадоа целосно како пее во вториот круг..
На мое изненадување ние имаме страшно талентирани дечки, во сиот шунд, тројца нека се појават асални во вака мало место јас ќе бидам презадоволна. Двајца веќе најдов..:)
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Ми треба информација, никако да дознаам како се вика и презива момчето што има 14 години што свиреше на гитара, мислам од Гевгелија е. Дај известете ме за име, презиме, да не има некоја ФБ фан група, оти детево ме освои..:)
Има некоја ѕвезда па шта чеш. Да беше родено на запад, ќе се тепаа продуценти да го земат под своја капа.
И има еден други дечко ја пееше од Синатра My way, црн со долга коса и брада, малку постар, неверојатен глас имаше дечкото, штета што не го дадоа целосно како пее во вториот круг..
На мое изненадување ние имаме страшно талентирани дечки, во сиот шунд, тројца нека се појават асални во вака мало место јас ќе бидам презадоволна. Двајца веќе најдов..:)
Коста Хаџикојчев се вика детето :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ми треба информација, никако да дознаам како се вика и презива момчето што има 14 години што свиреше на гитара, мислам од Гевгелија е. Дај известете ме за име, презиме, да не има некоја ФБ фан група, оти детево ме освои..:)
Има некоја ѕвезда па шта чеш. Да беше родено на запад, ќе се тепаа продуценти да го земат под своја капа.
И има еден други дечко ја пееше од Синатра My way, црн со долга коса и брада, малку постар, неверојатен глас имаше дечкото, штета што не го дадоа целосно како пее во вториот круг..
На мое изненадување ние имаме страшно талентирани дечки, во сиот шунд, тројца нека се појават асални во вака мало место јас ќе бидам презадоволна. Двајца веќе најдов..:)
Дечкото е 23 години од Битола, се вика Нико Ѓоргиевски. Школски ми е од средно, детето талентирано беше отсекогаш за пеење, за глума, па и свиреше гитара мислам, само беше малце напорен социјално и не беше баш прифатен. Гласот го имаше отсекогаш, ама сега гледам се има школовано музички, пеј растура. Нешто наставник е во некоја школа за пеење и има пеено опера негде. Знам студираше Русија негде не сум сигурен шо и колку долго, ама соло пеење сигурно има студирано негде.

Иначе со сигурност е влезен во првите 20 еден другар праел муабет со него. Мене Нико и Виктор од Битола шо го покажаја најмногу ќеф ми прат и специфичен глас и пеат сигурно знат шо можат шо неможат да испеат и најмногу шо ме бендисва е шо изговарат правилно на англиски.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
дечкото од чашка го шутнаја,а она тркалото таксисто шо беше помина.....:raz:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom