Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.513
Поени од реакции
14.178
Ivan Radenov
Hello, hello, what a wonderful day!:) Еве го изборот на песни за финалето, hope you'll like it :)
1.Си заљубив едно моме (македонска народна) верзијата на Влатко Стефановски и Дадо Топиќ;
2.What a feeling - Flashdance (избор на судиите) и
3. Love ain't no stranger - Whitesnake.
пред 7 часа · Ми се допаѓа ·
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
56
Поени од реакции
16
Мики Секуловски

1.Јано мори
2.Bonnie Tyler - Holding out for a hero
3.Lionel Richie - Hello
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Леле колку јако ќе беше Виктор да пееше и во финалето да видевме како ќе испеј народна песна. Баш фер ќе беше кој и да победи од овие тројца, а Дејан мислам недискутабилно е колку само не припаѓа во финалето. А иначе кој и да плаќа за Дејан му прај само негативна услуга, сега па уште да го исфорсират и да победи на идолот ќе се самоуништи. Тој во секој случај нема никакви шанси за каква било музичка кариера, ама барем нема да има хејтери, а ако победи ќе навлечи милион хејтери.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Ivan Radenov
Hello, hello, what a wonderful day!:) Еве го изборот на песни за финалето, hope you'll like it :)
1.Си заљубив едно моме (македонска народна) верзијата на Влатко Стефановски и Дадо Топиќ;
2.What a feeling - Flashdance (избор на судиите) и
3. Love ain't no stranger - Whitesnake.
пред 7 часа · Ми се допаѓа ·
Мики Секуловски

1.Јано мори
2.Bonnie Tyler - Holding out for a hero
3.Lionel Richie - Hello
Било кој од нив двајца да го одберат ќе ми е ок.Само Дејан некако ми е надвор од конкуренција.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не го глеадав последниов Идол не бев тука,но мило ми е за Виктор и му посакувам среќа на Иван.
 
M

Moon Child

Гостин
Леле колку јако ќе беше Виктор да пееше и во финалето да видевме како ќе испеј народна песна. Баш фер ќе беше кој и да победи од овие тројца, а Дејан мислам недискутабилно е колку само не припаѓа во финалето. А иначе кој и да плаќа за Дејан му прај само негативна услуга, сега па уште да го исфорсират и да победи на идолот ќе се самоуништи. Тој во секој случај нема никакви шанси за каква било музичка кариера, ама барем нема да има хејтери, а ако победи ќе навлечи милион хејтери.
Се согласувам. Плус на сите ни е јасно дека некој стои позади него. Не велам дека си нема фанови човеков, има, ама колку Виктор сигурно не. Колку што знам Виктор немаше спонзор за да се гласа за него организирано, туку се што собра беше од публиката. Дејан одамна не ми припаѓаше ниту меѓу оние 20 финалисти. Било кој од оние што излегоа на малите концерти да влезеше наместо него ќе беше подобро. Освен оној од Виница, исто незабележителен како Дејан. Многу реално ќе беше во финале да беа Мики Иван и Виктор, или Мики Иван и Елизабета.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Се согласувам. Плус на сите ни е јасно дека некој стои позади него. Не велам дека си нема фанови човеков, има, ама колку Виктор сигурно не. Колку што знам Виктор немаше спонзор за да се гласа за него организирано, туку се што собра беше од публиката. Дејан одамна не ми припаѓаше ниту меѓу оние 20 финалисти. Било кој од оние што излегоа на малите концерти да влезеше наместо него ќе беше подобро. Освен оној од Виница, исто незабележителен како Дејан. Многу реално ќе беше во финале да беа Мики Иван и Виктор, или Мики Иван и Елизабета.
На интервјуто кај Жаре во "Еден на еден" Виктор кажа дека дури ни неговите родители немаат пратено ни една порака за него, туку сите пораки биле од неговите фанови (ок, сигурно има нешто и од роднини/пријатели, but still...) затоа што сакал целиот успех да биде негова заслуга. И браво за тоа. Да се стигне скоро до финалето без никој да те бутка баш и не е лесна работа.
 
M

Moon Child

Гостин
Супер е Виктор, јас многу лошо мислење имав за него, како и за Христијан, но го сменив и за двајцата. Христијан е арогантен, ама ми е многу интересен, факт е дека камерата го сака, го бива за на сцена, да изводи и да се глупира, плус и многу е снаодлив, дрдорко :) Виктор ми стана премногу мил, многу како збунет ми делува, се на се, супер си е, само малку да поработи на ораторските способности, затоа што за тоа не го бива многу :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
На интервјуто кај Жаре во "Еден на еден" Виктор кажа дека дури ни неговите родители немаат пратено ни една порака за него, туку сите пораки биле од неговите фанови (ок, сигурно има нешто и од роднини/пријатели, but still...) затоа што сакал целиот успех да биде негова заслуга. И браво за тоа. Да се стигне скоро до финалето без никој да те бутка баш и не е лесна работа.
Лее аманте бе, и вие верувате. Па и најпоштен човек да се пријави на ова, фала Богу дека тие од дома ќе му гласаат.
 
I

Ivanovska

Гостин
Пред едно пола саат гледав екслузив. Покажуваа рејтинзи на финалистите и анкети спроведени на фејсбук и во живо. На фејсбук анкетата фаворит е Иван, а во живо и Иван и Мики. Дејан само една од Скопје го спомна и Радовишани, додека Иван и Мики ги спомнаа 100 пати како фаворити. И сеа оваа вика можеби смс гласовите ќе го покажат спротивното од анкетите. Ќе го покажат, наместените гласови од татенце. Јас сум за Иван :)))
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Денес ли ке се дознае кој ке победи?
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Дејан Дејан!
Шо е Иванна облечена ко Пепелашка? In her bad days.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom