Македонска фудбалска репрезентација

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Васовски сеуште нема сериозен меч после повредата, одигра на неколку пријателски па ќе видиме што ќе биде наредниве неколку дена. Инаку добро кажал Бојан, во одбрана се напишани само централните бекови, а во среден ред се ставени тројцата странични бекови, Попов, Тодоровски и Лазевски. Одлична одлука е неповикувањето на Лазаревски и Бесарт Ибраими, дури мислам дека не требаа да бидат повикани ни за пријателскиот со Малта, за кој мораше да се повика Лазевски и да го испробаат како би се снашол во сениори. Исто не знам што бара Алими сеуште во оваа селекција, на негово место требаше да го повикаат Тасевски кој игра феноменални игри за Левски. Повикувањето на Агим Ибраими во нападот е ОК потег, а Баже Илијоски е тотално промашување и веројатно е повикан за да пополнува список. Богатинов не сум го гледал многу, ама бранеше феноменално на гостувањето на Работнички во Ливерпул. Патем не верувам дека ќе добие шанса да настапи на некој од мечевите. Горе-доле овие играчи се солидни.
А да, ќе заборавев, за Пандев дека ќе биде капитен кажаа уште пред пријателските со Азербејџан и Романија на кои тој одмараше.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Лееее што е со составов? не го земал Дарко Тасевски кој е во супер форма во Левски сеа,ми го земал Ристиќ звани Џеки Чен,незнам али составов некако не ми се свига,ништо и од овие квалификации :toe:, и незнам до сеа што чекаше да го повика Лазевски...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
идемее на европскооо!!! ќе видите јонуз е најбољи тренер до сега што бил
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Составот е горе доле тој,можеби само Тасевски фали.
За напаѓачите можеби Илијовски е вишок .но и така нема да игра.
Според мене се знаат и првите 11,само мала дилема имам дали Деспотовски или Ѓуровски ке бидат во стартен состав.
Па првиот состав би требало да биде Нурединовски,Попов,Новески,Митревски,Тодоровски,Шумоликовски,Ѓуровски(Деспотовски),Георгиевски,Пандев,Тричковски и Наумовски
Инаку очекувам најмалку бод против Словачка.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
кој сака состав нека биде кога ќе се направи арената до нова година, после тоа кога ќе згрмат 34 хиљадарки дома нема да изгубиеме ниту еден натпревар. ајдеее идеме на победа во словачкаааа!!! и со тоа ги отвораме вратите за на европско со директниот конкурент.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ве молам само не ми го спомнувајте Тасевски. Талентот на македонскиот фудбал, што после 6 - 7 години не може да избори ни да биде на клупа, а не па во прв тим во нашава репрезентација, со не баш јака конкуренција на негова позиција,

Не ми е гајле како игра во Левски, за репрезентација е секогаш дрво невидено. Играч кој треба да биде плејмејкер, поминува цело полувреме со 3 допири на топката.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ве молам само не ми го спомнувајте Тасевски. Талентот на македонскиот фудбал, што после 6 - 7 години не може да избори ни да биде на клупа, а не па во прв тим во нашава репрезентација, со не баш јака конкуренција на негова позиција,

Не ми е гајле како игра во Левски, за репрезентација е секогаш дрво невидено. Играч кој треба да биде плејмејкер, поминува цело полувреме со 3 допири на топката.

Абе што се секираш публикаат ќе игра само кога ќе с езаврши целиот стадион има гаќи да им се тресат на сите што ќе дојдат на арената.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Составот е горе доле тој,можеби само Тасевски фали.
За напаѓачите можеби Илијовски е вишок .но и така нема да игра.
Според мене се знаат и првите 11,само мала дилема имам дали Деспотовски или Ѓуровски ке бидат во стартен состав.
Па првиот состав би требало да биде Нурединовски,Попов,Новески,Митревски,Тодоровски,Шумоликовски,Ѓуровски(Деспотовски),Георгиевски,Пандев,Тричковски и Наумовски
Инаку очекувам најмалку бод против Словачка.
Ја мислам Деспотовски со сигируност ќе игра, Георгиевски и Ѓуровски веројатно ќе се мењаат во игра (едниот ќе почне а другиот ќе влезе како замена на негово место)... Барем така очекувам... За останатото комплетно се согласувам (не само за 11те играчи туку за целиот пост и мислење).
А во врска со Илијоски: ја на негово место мислев дека ќе го викнат Душан Савиќ али нема везе, и онака ни едниот ни другиот не би требало да влезат у игра ;)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Лошо мислиш, Деспотовски и Шумуликоски сигурно ќе играат, е сега дали има Јонуз ја**а да стартува со Ѓуровски не знам, сепак мислам дека бар на првиот меч ќе му даде предност на Георгиевски.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Лошо мислиш, Деспотовски и Шумуликоски сигурно ќе играат, е сега дали има Јонуз ја**а да стартува со Ѓуровски не знам, сепак мислам дека бар на првиот меч ќе му даде предност на Георгиевски.
Па тоа и го реков! (или на Мали Капитано се обраќаше кога рече лошо мислиш?) :)
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Јас колку што знам Деспотовски е несигурен затоа што нема клуб за кој би играл.Се е ок за Тасовски, играл добро во клубот, сепак во репрезентација игра на ниско ниво, досега требаше да му се даде поголема шанса вака е подобро што не е во состав( уствари не знам, еден Алими што немам појма каков играч е го има на список).А. Ибраими беше еден од подобрите играчи во млада репрезентација, така да со Лазевски оправдано во прв тим.И добро е отфрлањето на Лазаревски ич не ми се бендисуваше како играл. Е сеа едно не ми е јасно само.Ристиќ кога и да сум го гледал во дресот на Македонија бил дрво. Тегав неспретен спор и неможе играч да помине, а од друга страна еве оваа година во Азија дава доста голови мислам дека е и најдобар стрелец во лигата на Узбекистан. Дали има подобрување кај него или лигата е доста слаба. Тричковски е исто квалитетен и талентиран фудбалер само малку ја заеба работата кога премина во Звезда а не играше многу, и жал ми е за Стојков имаше потенцијал да биде на ниво со Пандев ама ете... тоа е
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Деспотовски потпиша договор деновиве, така да има клуб за кој настапува ;) Али не за друго, тој му е миленик на Јонуз така да сум прилично сигурен дека Јонуз обавезно ќе го стај во игра... А искрено и мислам дека заслужува пошто подобар е од Георгиевски, Алими или Ибраими...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Ибраими е напаѓач, не знам што врска има со Деспотовски кој е DM.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom