Македонска фудбалска репрезентација

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
јас кога ви викам дека ние со квлаитет сме со рамниште на малта луксембург и лихтенштајн вие се смеете епа гледајте го клипот :pos2:
Епа дај една нобелова награда да ти даеме штом си толку паметен...
 
А

Анноун

Гостин

еве еден подобар хајлајтс , има уште 2-3 наши шанси плус овде , вклучувајќи ја стативата на наумоски од метар и пол .
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Кога ќе биде објавен списокот за натпреварот против Словачка?

Баш ме интересира кои се тие тројца што Јонуз ќе ги исфрлел.... Најверојатно Глигоров, пошто он и онака не беше планиран за Малта, али ме интересира кои други двајца, се надевам ќе бидат или Ибраими, Алими или Георгиевски а не некој друг, пошто мислам дека овие се првите што би требале да летаат од репрезентација...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
На 18 август ќе биде објавен списокот со 22 играчи на него.
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2

еве еден подобар хајлајтс , има уште 2-3 наши шанси плус овде , вклучувајќи ја стативата на наумоски од метар и пол .
:eek: човече, каква мизерна одбрана во второво полувреме, не ги препознав играчите кои беа, ама така ефтино да губат топки во свој шеснаесетник....
среќа пачоски добро брани, дај боже да остане во форма за словаците.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Пачовски е повреден, ја скршил ногата вчера.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Ајдеее, значи сеа Нурединовски ќе брани.... Знае некој што голман е Един, добар е или? :/
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.874
Поени од реакции
1.260


Непријатна вест од Белгија за тешка повреда на нашиот репрезентативен чувар на мрежата Томе Пачовски.
Само што помисли дека оформи голмански тандем за наредните неколку години, на помалку од три седмици пред почетокот на квалификациите за Еуро 2012 селекторот Мирсад Јонуз ќе мора да бара и ново решение.
Бранејќи го голот на Жерминал Бершот во синоќешниот првенствен дуел со Андерлехт, Пачовски се повреди при навидум безопасна интервенција во 7-та минута, кога противнички играч биеше кон неговата мрежа.
Исфрлајќи ја топката со левата нога, незгодно застана на десната, при што се здоби со скршеници на фибулата и на тибијата.
Поради тешката повреда, Пачовски ќе мора да отсуствува од терените најмалку половина година, што значи дека на фудбалот би можел да му се врати дури во вториот дел од сезоната која допрва почнува, или во пролетта 2011.
Како што во моментов стојат работите, ова значи дека прв избор на селекторот Јонуз за голманското место во националниот тим најверојатно ќе биде Един Нурединовски, кој брани за кипарски Етникос Ахна.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Any information околу списокот со играчи кои ќе играат против Словачка? Би требало да излезе деновиве... :) Ме интересира кој ќе го викнат како втор голман и кои играчи од овие што играа на пријателскиве натпревари ќе бидат сменети....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.617
Any information околу списокот со играчи кои ќе играат против Словачка? Би требало да излезе деновиве... :) Ме интересира кој ќе го викнат како втор голман и кои играчи од овие што играа на пријателскиве натпревари ќе бидат сменети....
Изгледа на 20 август ќе кажи.
http://ffm.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=1035:2010-08-18-12-34-24&catid=35:2009-03-18-22-05-19&Itemid=100&lang=mk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.775
Поени од реакции
5.514
Втор голман Тофилоски, трет - Богатинов!

На списокот на Јонуз за дуелите со Словачка нема да ги има Лазаревски и Ибраими, од кои македонскиот селектор бил тотално незадоволен по мечот со Малта, но од младите ќе биде прекомандуван Лазевски

повеќе тука
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.660
Поени од реакции
9.960
Добро е што ги исфрли Ибраими и Лазаревски.
Првиов ќе игра за вториот тим на Шалке у Ш лига,а вториов игра катастрофално.
Тофиловски е млад,и квалитетен голман,и Нурединовски исто,мислам дека нема да имаме проблеми на голманската позиција.
Тодоровски верувам дека ќе се наметне како прв избор на позицијата десен бек.
Само тој Лазевски кој е ?
Не ми текнува моментално.....
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.775
Поени од реакции
5.514
Добро е што ги исфрли Ибраими и Лазаревски.
Првиов ќе игра за вториот тим на Шалке у Ш лига,а вториов игра катастрофално.
Тофиловски е млад,и квалитетен голман,и Нурединовски исто,мислам дека нема да имаме проблеми на голманската позиција.
Тодоровски верувам дека ќе се наметне како прв избор на позицијата десен бек.
Само тој Лазевски кој е ?
Не ми текнува моментално.....
Александар Лазевски од Партизан има 22 години, игра во одбрана лев бек.. до сега настапуваше за младата репрезентација... сношти го изигра целиот натпревар за Партизан против Андерлехт..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom