Македонска фудбалска репрезентација

Член од
19 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
849
Кога сме кај имињата и изговарањето (секогаш мачно за Англичаните :) )

Автоматски споено мислење:


Целиот документарец "Победници"

 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Џоко (Џочко) Заџков :eek:
Автоматски споено мислење:

Пред малку ми се појави реклама за филтер на инста, нешто навивај за Македонија и да направиш селфи со македонското знаме на лице, па втора опција со малечки знаменца на секој образ и трета опција со истиот филтер само две линии (црвена и жолта) на секој образ.

Демек го зачував и ми пиша дека е зачуван, направив една фотка со него чисто да го видам и сега кога се вклучувам пак на инста го нема во ефекти, а не го дава во search. Нешто мислам Навивај за мк беше името на профилот, не го видов убаво. Да не знае некој или да го има сочувано да сподели како да го најдам?
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
255
Поени од реакции
135
Ако на некој му треба превоз за првата утакмица имам слободни места со кола за Австрија-Македонија враќање накај МКД ПОНЕДЕЛНИК (14.06)
 
Член од
19 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
849
Уууффф, ова би било перфекции за Елмас

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.714
Поени од реакции
33.356
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
Сега само што одам низ град и гледам доста луѓе со дресови, дресовите ај што се имитации туку се најголем чкарт од дресови што може да постои, не знам бе кој памет го имат ФФМ место да се наполнат со пари преку дресови, да се направат соодветни реквизити со квалитет, мајци,шалови, капи и.т.н., во вакви моменти економии живнуваат и доживуваат препород ние кај нас се однесуваме како да играме некој мајами тото флорида куп.

Немаме сенс за како да направиме еуфорија и како да ќариме од тоа ем на менталитет, ем на гордост , ем економски, не ми се верува до тоа колку сме утепани во тоа поле.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Nekoj poupaten da ne znae posto nigde nemozam da najdam oficijalna informacija dali moze da se vleze vo Romanija od Mk samo so negativen pcr test ili mora da si vakciniran... Sakam da odam na utakmica a i plus sluzbeno treba da odam vo juli a nema aber da mi stigne poraka za vakcinacija.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Nekoj poupaten da ne znae posto nigde nemozam da najdam oficijalna informacija dali moze da se vleze vo Romanija od Mk samo so negativen pcr test ili mora da si vakciniran... Sakam da odam na utakmica a i plus sluzbeno treba da odam vo juli a nema aber da mi stigne poraka za vakcinacija.
Во Романија се влага најнормално, без никакви документи освен пасош нормално. На стадион ти треба негативен ПЦР, тест за антитела, доказ за вакцинација (10 дена по втора доза) или брз антиген тест на денот на утакмицата.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Во Романија се влага најнормално, без никакви документи освен пасош нормално. На стадион ти треба негативен ПЦР, тест за антитела, доказ за вакцинација (10 дена по втора доза) или брз антиген тест на денот на утакмицата.
Ovie od Romanska ambasada eve so mi pisaa denes...
 

Attachments

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Ovie od Romanska ambasada eve so mi pisaa denes...
Па за возрасни над 16 години ништо не пишува дека треба или јас не читам добро?
Сега на еден сајт прочитав дека тие што се во зелена зона (Македонија е) не треба никаков карантин ниту документ.


Travel from countries classified as "green"

Travellers arriving from countries classified as "green" can enter Romania without being subject to any isolation or test requirement.


 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025
 

Kajgana Shop

На врв Bottom