Македонска фудбалска репрезентација

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.051
Поени од реакции
1.936
На Мрме била одлуката, изјави сеа после утакмицата, негово правило било играчот над кој е направен пеналот да не го шутира, едно од најглупите суеверија у историјата на човештвото, одма зад црната мачка.
Истотака негова била одлуката Јаховиќ да шутира.
Жими мајка негова била одлуката, се виде убаво дека Хасани сакаше да изведе и овој му ја отргна од раце силеџиски како право санџаклиско сељачиште од Сарај.
Мрме глуми психолог со изјавата, демек да го заштити од критики тој ја превзема вината.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.800
Поени од реакции
4.472
Хах , да бе им викна и они го слушнаа, пробува да го извади овој дебилот да не го пцујат пошто се влечеше за топката да ја земе. Кога видов кој шутира со другар ми се фативме за глава се раздравме каде бе овој пред Хасани и Несторовски ама па кога видов даде гол Исланд викам кој ги ебе и така ќе бидеме на дното од групата и со бод и без бод :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.122
Жими кур негова одлука. Не сака да признае за да не излезе дека нема никаква дисциплина у репрезентацијава. Океј е, Јаховиќ можда има муда да шутира у ваква ситуација. Ама на своја одговорност да напраеш ваква глупост, би го избркал од репрезентација без око да ми трепне. Еднаш го јадеше заради недисциплина, ама очигледно не му дошло памет.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.576
Поени од реакции
62.390
Пу да ти ебам све турско у фамилија, пак јади гомна сеа да ти ебам умрениот човек.
Влезе напраи 3 ретко глупи и непотребни фаули, промаши пенал на крај.
А убаво го избркаа, што кур го враќаат, напаѓачи барем имаме, преку кур од вакви непостоечки ликови.
Па уште пекавте тука по него, играчиште бил, апсолутно.
Мрш да ти ебам турчинот сечен.
Нели покрај Италија-Шпанија немало шанси Македонија да гледаш?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.407
Поени од реакции
3.836
Што да се каже, кога игравме ужасно да не ти е жал, ова е многу жално. Жал ми е и за Јаховиќ, ја зеде и промаши, што да се прави.... Кога ќе завршат младите нека се избркат дебилите стопери и нека играат, супер играа денес, тоа е ...
 
И

Игнориран член

Гостин
Има неколку добри играчи во ова репка шо во комбинација со неколку играчи од У21 ќе заличиме на нешто.
Кога ќе завршат младите со квалификациите, прекоманда на неколку играчи од таму во А селекција заендо со Милевски како селектор.
Мрме аут под итно!!!
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
606
Реално да збориме денеска одигравме сосема добро да не речам одлично.,
Имавме шанси,не случајно онака изработени шанси,но ете незнаевме да дадеме гол. Одбраната ни е катастрофа и мое мислење е дека Велковски,Зајков и Алексовски веднаш по завршувањето на младинските квалификации во А тим и таман ќе бидеме.
Хасани,Ибраими,Спировски,Алиовски,Несторовски и уште неколку од младите мислам дека има иднина за Мак фудбалот. Иако многумина се разочарани,јас не сум затоа што 10 години не сум видел ваква игра на нашите,пкус не игравме со аматери туку со средна класа репрезентација.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.661
Поени од реакции
5.494
Има неколку добри играчи во ова репка шо во комбинација со неколку играчи од У21 ќе заличиме на нешто.
Кога ќе завршат младите со квалификациите, прекоманда на неколку играчи од таму во А селекција заендо со Милевски како селектор.
Мрме аут под итно!!!
a dobro e + i stranec da ima poradi avtoritet kaj sudii
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.237
Поени од реакции
16.276
Неcтор,Хаcани,Ибраими и гомново зима да шутира пенал? :facepalm:
Имаше еден краток кадар после пеналот кај шо ''се објаснуваа'' Хасани и Јаховиќ, веројатно за пеналот кој да е изведувач.Очигледно поупорниот заеба работа.


Патем, гледав последните 5-10 од првото и цело второ полувреме, некако и не ми делуваше лошо играта ако не го земаме во предвид резултатот.Лошо е на крај само тој е битен.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
422
Поени од реакции
595
Велковски и Зајков мора да ги земат во А тим, не се некои екстра квалитет децата, киксери се и двајцата ама овој очобол со Мојсов и Шиков не се трпи повеќе.
Со Мојсов и Шиков 2-3 години веќе си губиме утакмици, овака барем нека проба со децата и да губиме нервозата ќе е помала.
Демири, Барди, Бабунски, Алексовски обавезно во А тим.
Овој Богатинов е еден од најголемите киксери што некогаш застанал на голот у репрезентација.
Пред некоја година со Чеде, после добрите игри со Хрватска и Шкотска, се направи некоја еуфорија се наполни стадионот, говедото прима гол од средина и се отиде у курац.
Црни Мрме шо ти текна да го враќаш уште неможам да разберам.
Се надевам ова му беше последна утакмица у репрезентација.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.423
Поени од реакции
69.300


Очекуваш ништо и пак си разочаран. Тоа е магијата на мекдоснката фудбалска репрезнетација.

Барем ако ништо друго наоѓаат креативни начини да те разочараат. Не знам што е следно, ќе водиме 5-0 против Италија и ќе изгубиме 5-6? Ќе си дадеме автогол во 95та минута за да докажеме дека не ни треба ФИФА? Кој знае..
 

ALoTt

Македонец од Џорче
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.762
Не. Јас повеќе играчи за неуспех на репрезентација не кривам и ништо повеќе не очекувам.
Одговорно кажувам овде. Навивам против нас од денес за гомнава Илчо и Мрме да си одат. А бе да немаме ниту еден бод у групава. Лихтенштајн да не направи гз и дома и таму.
Не го кривам ни Жута што кога трча мислиш ќе се прекрши, не го кривам ни Вано Шиков, ни Мојсов, ни Јахович, ни Пандев. НЕ. Никој не е крив од овие. Ни мрфуљот Мрме не е крив кога ќе видиш. Тој со таа нефаца неможе ни жена му да ја мотивира пред ебење дома а камоли 20 играчи у соблекувална.

Кривецот е еден и единствен.
Едонставно тој несреќник што се нарекува Претседател на ФФМ треба утре да ја испразни канцеларијата у Ново Лисиче со сите негови луѓе таму, нека го остави портирот и две чистачки и од утре да ги нема.
Едноставно човекот е несреќник и тоа е тоа.
Неможе со Илчо и Мрфуљон Мрме резултати. НЕМОЖЕ.
Атмосфера нема во репрезентацијаа добри 4 години. Од кога загина Милошевски све си еба мајката.
Кога имаш таква негативна енергија, со такви луѓе резултатот е ова.
Едноставно треба да ја испразнат канцеларијата и да си одат за да дојде друг на негово место.
Нови луѓе таму со нов селектор што ќе ја врати колку толку хемијата, со позитивна атмосфера и со добри 5-6 измени во составот. Иначе ова на ништо не личи. Ние сме во тотално фудбалско мртвило.
Дури ни резултативе на младиве не се гаранција за нешто во иднина. Српските млади репрезентации и нивните фудбалери после успесите се доказ за тоа.
Не оди веќе вака да бидеме поштени. Јас кажав.
Додека газат трева Вано Шиков, Мојсов, Жута и пар играчи, селектор мрфуљот Мрме и претседател на ФФМ гомнарот Илчо ја не стапнувам на стадион за репрезентација.
Со Девичански острови се јадеме. Таман е.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Од една страна викате супер игра имаме, никад не сме играле боље, а у.
Од друга страна викате нема напредок со Мрме да му ебам све.

:shook::toe:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
5.800
Поени од реакции
4.472
Очигледно не има два типа на луѓе едните мислиме дека добро играат другите не.
Ја лично едино што имам против е тоа што ги вика слепциве у одбрана друга замерка немам.
 
На врв Bottom