Македонска фудбалска репрезентација

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.274
И на флешскор/резултати 2 - 1 за Македонија.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Море мамицата у пичка да им ја ебам и на нив и на нивните можности. Ерменија да не има можности па што ни одржа лекција по фудбал? Сите на бесилка би ги ставил скапаници едни смрдени.
Епа тоа се можностите каква држава таква репрезентација.Треба да се прифати реалноста дека сме на дното.
Најлесно е да се пцуе,би пцуел да сум Италијанец но ние сме Македонија.Ќе сме се пласирале на Европско:nesvest:

А и ќе видите главните играчи ќе почнат да се откажуват ќе останат тие што немат клубови.За што да играт да ги пцуе некој.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Vi teknuva kako izigra Pandev protiv Spanija? Vo toa vreme barase nov klub i za edno poluvreme dva gola mu zabi na Kasiljas i plus Ramos na dva pati go napravi magare. Kako sega ne moze da mrdne ne mi e jasno.

Neka se utepa cela uprava. Namesto da gi ubedat mladite Makedonci so dvojno drzavjanstvo da igraat za Makedonija, tie neka mestat utakmici. Renova sampion neka ja pravat. Ic kur ne gi boli
Па баш Македонија - Шпанија беше класик местена утакмица. Некој добро се опари тогаш.

За натпреваров не ни сакам да коментирам, веќе сум кажал дека Македонија е вечна!, на 4-то место во квалификации, толку ни се можностите, искрено имаме катастрофален тим, секоја чест за Ерменците, тие барем се трудеа.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Се прашувам дали ќе имаат сили после оваа утакмица да одиграат на уште едно реми против моќната Андора :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Дајте да почнеме со првиот потег скинете ја темава што незаслужува за некој да се напише ниту лош збор а не па за добар!

Бојкот е неминовен. Среќен сум што не отидов на стадион ама масовно бојкотирање на овие квалификации и престанувањето да го дркаат на Аршавин тие на трибина ќе биде прав потег !
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Која ффм мафија бе, овие незнаат да одат по терен, па после Хари ни бил крив :pos2:
Барем да се водиме како аматери, да немаме професионална лига, ај да не ми е криво, ама овие играат во клубови во европа и една Ерменија на домашен терен да неможи да се победи, со еден ебан пенал ќе се спасуваме...ако е спас нерешен резултат, за мене е брука.
Која Европа бе другарче жити се,цела репрезентација игра на Кипар и у Азербејџан од што располагаме со огромен квалитет и потенцијал...
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Следна Андора. Да се надеваме дека ќе се надминеме себеси и ќе го повториме резултатот од пред некоја година против незгодната Андора.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
кој е за да направиме уште утре петиција за ХАРИ Јонуз и цело раководство од ФФМ да се истребати да им биде забранета со години било каква работа во фудбалот
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
:pop::pop:Браво :kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom