Македонска фудбалска репрезентација

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Добро ај, Јонуз оставка. Кој после него? Се покажа некој поуспешен од него па да го вратиме, или имат подобар кандидат за то место?
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
НЕЕЕЕЕ САКАААВ ДА ИЗГУБИМЕЕЕЕЕ :((( СЕГА ВАКА НЕМА ОСТАВКИ ДА ИМАА :(((
и .. МАКЕДОНИЈА ГОДИНАВА ЧЕ СОЗДАВА ИСТОРИЈА - 5 место :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Пандев скина задна ложа серко.
Колку и лошо да играт не заслужуват ``играјте педери``
Толку се можностите.А јас колку што гледав трчаа се трудеа но тие се можностите.
Море мамицата у пичка да им ја ебам и на нив и на нивните можности. Ерменија да не има можности па што ни одржа лекција по фудбал? Сите на бесилка би ги ставил скапаници едни смрдени.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Абе на уефа страната пишува краен резултат 2:1 за Македонија шо е финтава сеа??
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Шо репрезентација ќе да имавме Пандев, мандев, Шумоликовски....дрва невидени...(dull)...срамота е!
 
Член од
13 март 2009
Мислења
59
Поени од реакции
6
Vi teknuva kako izigra Pandev protiv Spanija? Vo toa vreme barase nov klub i za edno poluvreme dva gola mu zabi na Kasiljas i plus Ramos na dva pati go napravi magare. Kako sega ne moze da mrdne ne mi e jasno.

Neka se utepa cela uprava. Namesto da gi ubedat mladite Makedonci so dvojno drzavjanstvo da igraat za Makedonija, tie neka mestat utakmici. Renova sampion neka ja pravat. Ic kur ne gi boli
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Секоја чест за Ерменците не заслужија да им извадиме реми но што е тука е.Млади сме ќе дојдат и подобри времиња ако не ние барем нашите внуци и правнуци ќе осетат европско :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
.. барем да изгубевме, свињи скапани!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Која ффм мафија бе, овие незнаат да одат по терен, па после Хари ни бил крив :pos2:
Барем да се водиме како аматери, да немаме професионална лига, ај да не ми е криво, ама овие играат во клубови во европа и една Ерменија на домашен терен да неможи да се победи, со еден ебан пенал ќе се спасуваме...ако е спас нерешен резултат, за мене е брука.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
ТРЕБА ДА ИМА БОЈКОТ ДА НЕ СЕ ОДИ НА НАРЕДНИТЕ НАТПРЕВАРИ ДОКОЛКУ ОСТАНИ ЈОНУЗ ..
инаку само Ристич, Попов и Ѓуровски се покажаа во подобро светло и секако Нурединовски
ОДБРАНА НУЛА
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
Сеа и на википедија пише краен резултат 2:1 за Македонија????
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
го предлагам Хари Хаџи Ристевски за доживотен претседател на Фудбалска Федерација на Македонија, заедно со неговиот пријател Мирсад Јонуз и целото раководство на ФФМ.
Под нивна палка македонскиот фудбал никогаш не бил на повисоко рамниште
 

Kajgana Shop

На врв Bottom