Македонска фудбалска репрезентација

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Чекај да најдам сеа во рејтинзи,повеќе нули би требало да има..
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
На УЕФА страната стои 2-1 за Македонија, не разбирам што е работава.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ставрно се разочарав од селекторот јонуз кој ќе направи неколј паметен потег ама три ќе погреши. за мене не требаше да го извади ѓуровск икој трчаше влагаше во шанси се гледаше дека му иде на овој натпревар, го извади ристич а го стави наумовски и на крај капак на све баже иљовски? кој е тој бе навистина срамота од тренер, сељак невиден и ова за меен е најголем дебакал во овие кфалификации ќе биде со овој од ффм кој м удаде на свој човек да биде тренер кој не бил никаде подалеку од фк победа тренер. навистина сега се кледа колку вредеше катанец и зашто сељакот пандев го избрка.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Абе вие не гледавте на мтв1?
Шо толку се попаливте дали на уефа или на вики пишувало 2-1 :D
Голот нивен беше сомнителен, можда Хари напраил некои мучки, па им го поништиле. :)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Најверојатно станува збор за грешка во ажурирањето на резултатите во базата на УЕФА. Пред наши очи ќе изгубеа за малку...
 
М

Мартин`

Гостин
Искрено ме боли кур веќе за оваа репрезентација се додека на чело на ФФМ е Хари и компанија, целиот Македонски фудбал го упропасти само за една цел да може он самиот да се обогати... дури почна да става и тренери за заслуги односно што му помогнале во крадењето! ВЕЌЕ ПРЕКУ КУР ОД ТАКВИТЕ, СЕ ПРАШУВАМ ЌЕ ДОЈДЕ ЛИ ВРЕМЕ ДА СЕ ОТАРАСИМЕ ОД ТАКВИ ВО ФФМ ВИДЕТЕ ПРИМЕР КФМ ШТО СЕ ГЛЕДА ДЕКА РАБОТИ СО ПАМЕТ И ОДМА РЕЗУЛТАТИ А НЕ ДА ГУБИМЕ ДВЕ УТАКМИЦИ ВО 90+ МИНУТА..

СЕЉАКОТ ЈОНУЗ НЕКА СЕ ВРАТИ ВО СЕЛО МИЛИНО ОД КАДЕ ШТО Е И ОН И НЕКА ПАСЕ ОВЦИ А НЕ ДА БИДЕ ТРЕНЕР, ВЕЌЕ МИ СЕ СКУРЧИ ДА ГЛЕДАМ НАШИ НАТПРЕВАРИ КОГА СТАСАВМЕ ДА ГУБИМЕ ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИИ КАКО ЕРМЕНИЈА... ДУРИ МИ ПАДНА КРИВО ВООПШТО ШТО ДАДОВМЕ ГОЛ НА КРАЈОТ БАРЕМ МОМЦИТЕ НЕКА СИ ЗЕМЕА 3 БОДА ОТИ ИГРАА СО СРЦЕ А НЕ КАКО НАШИТЕ КУРТОНИ!

:tapp:
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
АМАН ИЗГУБИВМЕ ЛУЈГЕЕЕЕЕ НАТПРЕВАРОТ ЗАВРШИ 2-2. И ДА БИЛ ОФСАЈД СИТЕ ОДЛУКИ ПОСЛЕ НАТПРЕВАРОТ НЕ ВАЖАТ. ОВАЈ Е ВЕРОВАТНО НЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ ШО Е ОЧИГЛЕДНО НЕРВОЗЕН ПА РЕШИЛ ДА СИ ПОИГРА СО СИТЕ
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
Искрено ме боли кур веќе за оваа репрезентација се додека на чело на ФФМ е Хари и компанија, целиот Македонски фудбал го упропасти само за една цел да може он самиот да се обогати... дури почна да става и тренери за заслуги односно што му помогнале во крадењето! ВЕЌЕ ПРЕКУ КУР ОД ТАКВИТЕ, СЕ ПРАШУВАМ ЌЕ ДОЈДЕ ЛИ ВРЕМЕ ДА СЕ ОТАРАСИМЕ ОД ТАКВИ ВО ФФМ ВИДЕТЕ ПРИМЕР КФМ ШТО СЕ ГЛЕДА ДЕКА РАБОТИ СО ПАМЕТ И ОДМА РЕЗУЛТАТИ А НЕ ДА ГУБИМЕ ДВЕ УТАКМИЦИ ВО 90+ МИНУТА..

СЕЉАКОТ ЈОНУЗ НЕКА СЕ ВРАТИ ВО СЕЛО МИЛИНО ОД КАДЕ ШТО Е И ОН И НЕКА ПАСЕ ОВЦИ А НЕ ДА БИДЕ ТРЕНЕР, ВЕЌЕ МИ СЕ СКУРЧИ ДА ГЛЕДАМ НАШИ НАТПРЕВАРИ .. !
:tapp:
Вечерва Хари играше или ?
 
Член од
13 март 2009
Мислења
59
Поени од реакции
6
Nisto! Samo bojkot na Federacijata. Vaka ne odi. Vi teknuva Bosanskite navivaci koga protestiraa na natprevarot protiv Norveska pred nekolku godini.

Posle toa mnogu dobro im trgna. Partali pravat
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Зошто мислам дека не е до Јонуз?До 80 минута напаѓаат и на крај паѓат со кондиција за да не рендаат.Дали сепак голот на Ерменија бил офсајд.Во последни 10 минути комотно можевме 3 гола да поништиме.Во секој случај разочаран до даска.

Е сеа пишува 2-2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom