Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

Член од
4 мај 2012
Мислења
601
Поени од реакции
442
Е па не се турците нити летонци нити швеѓани. Сосема легитимно е да калкулираш со силите. Важно е да не дојдат до 5ти сет. Во краток сет се може да се случи

Позитивно е што Италија и Франција играат во ист термин за прво место. Па така тешко ќе биде за Турција да си избере противник за во 1/8 финале.

Не велам дека би имало причина да го прават тоа(најмногу затоа што не знам како се рангирани по квалитет), али секогаш постојат калкулации особено во ситуација во која е Турција. Сигурно нема да излезат и да речат „Дајте да изиграме за Македонија“...ги заболе. Нема моралот да им падне ако знаат дека свесно не дале се од себе.

Не сум песимист,очекувам да победат, туку само си дискутираме. Разгледуваме варијанти, тоа е и поентата.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.462
Поени од реакции
3.977
Баш тоа е проблемот, шансите на Турција против Италија и домаќинот Франција, речиси не постојат. Така да сеедно им е дали ќе бидат 4ти или 3ти во група.

Ако постои некаква шанса да стигнат до 2ро место тоа е друго.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.385
Поени од реакции
2.151
Баш тоа е проблемот, шансите на Турција против Италија и домаќинот Франција, речиси не постојат. Така да сеедно им е дали ќе бидат 4ти или 3ти во група.

Ако постои некаква шанса да стигнат до 2ро место тоа е друго.
Тоа сега гледаме, Русиве ги газат Словенциве :D
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
3.483
Словенците имаат +43 поен количник
Турците имаат -15 и утакмица помалце
Што значи дека и да тепаат 3-0 треба да тепаат со 59 поена разлика што е еднакво на 0.00000001% :D
Останува да се надеваме дека Турците ќе одиграат поштено и ќе победат :D
Посекако мора да идат на 2 сета за сигурно да бидат трети,освен ако нејкат како четврти да поминат.А ако више стигнат до 2 сета зашо и да не победат Турците.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.318
Поени од реакции
14.544
Ваљда ќе ја одиграат фер турците до крај и ќе ги добијат финците.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.230
Поени од реакции
337
Знае некој дали ке даваат Турција - Финска МРТ?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.320
Поени од реакции
11.069
Ваљда ќе ја одиграат фер турците до крај и ќе ги добијат финците.
Kako trgna utakmicava, lagano kje ja zemat fincive.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.385
Поени од реакции
2.151
2-1 Турција...ако направат Финска сега пресврт, е стварно нема да биде фер..
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.583
Поени од реакции
4.157
Изедначено :(:cenzura:
Нека ги пакуваат куферите. :(
 
Последно уредено:
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.635
Поени од реакции
6.314
Ај ебете си мајка у пичка смрдливи створења фински.
Им ебам матер и бојлер да фрлеа у терен на линија ќе паднеше.Секој ебан Челинџ го погодија за милиметри.
Штета за дечките изгинаа на првенствово.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.318
Поени од реакции
14.544
Ништо страшно, две победи ко за прво учество повеќе од доволно. Мислам дека тоа и беше целта на почеток од првенство.

На крај и Финска и Турција ќе го изедат од Италија и Франција, така да кој ги ебе.

Најбитно после ова е да знајме шо сакаме и дали да се почне со повеќе вложувања во овој спорт и да се има редовни учества на првенствата.
 
На врв Bottom